Jaunumi‎ > ‎

Ziņas

   

UZSMAIDIET APKĀRTĒJIEM!

Publicēja 2019. gada 15. maijs 01:22Varaviksne Skola

   Pavasaris – tas ir ne tikai gaišākais un spilgtākais gada periods. Pavasaris – tas ir dvēseles stāvoklis. Pavasarīgs noskaņojums dāvā mums daudz jauku emociju un patīkamu brīžu, ko gribas vienkārši izbaudīt.
   Pavasarī mums visiem jābūt labam garastāvoklim. Pareizāk sakot - visiem gribas, lai tas būtu priecīgs, sapņains, pacilāts vienkārši tāpēc, ka ir iestājies pavasaris.
   Un arī nav iespējams nepasmaidīt, skatoties uz spilgtiem zaļumiem, plaukstošiem pumpuriem, augiem puķu dobēs un pilsētas trokšņu fonā sadzirdēt, kā no debesīm atskan atlidojušo gājputnu klaigas.
   Sagaidot visu paaudžu iemīļotākos un gaišākos pavasara svētkus, Varavīksnes vidusskolā notika koncerts par godu māmiņām un vecmāmiņām. 1. - 4. klašu deju un vokālo kolektīvu dalībnieki uzdāvināja mīļajiem viesiem savu mākslu un radīja saulainu un pavasarīgu noskaņojumu. Bērni ļoti centās, un viņiem viss izdevās. Vispateicīgākie skatītāji – tās ir mūsu māmiņas. Labestība, maigums un māmiņas smaids nodrošināja šo pavasarīgo noskaņojumu, kas padara mūs par vislaimīgākajiem cilvēkiem.
   Mūsu vecmāmiņas.... Tieši viņas ar savu siltumu un mīļumu māca mūs vienmēr būt laipniem un iejūtīgiem.
   Viņām vienmēr ir laiks mazbērniem, un viņas vienmēr zina, kā viņus izklaidēt, ar ko pabarot un kādu dziesmiņu nodziedāt, lai viņiem vienmēr būtu labs garastāvoklis.
   Pavasarī, līdz ar dabas pamošanos, sirds atveras kaut kam jaunam, nezināmam. Gribas sarunāties, izkratīt dvēseli, dzirdēt sirsnīgus, maigus vārdus, smaidīt garāmgājējiem un saņemt pretī viņu draudzīgos un labvēlīgos smaidus.
Uzsmaidiet apkārtējiem! 

Видео YouTube


Anžela Semjonova, autores foto

Mācību gada izskaņā….

Publicēja 2019. gada 14. maijs 02:59Varaviksne Skola   [ atjaunināts 2019. gada 14. maijs 03:00 ]

  Pavasaris klāt! Mēs, vienpadsmitie, neviļus sapņojam par atpūtu, bet 12.klases skolēni gatavojas nopietniem dzīves pārbaudījumiem. Priekšā eksāmeni, turpmākā dzīves ceļa izvēle.
   Krāslavas Varavīksnes vidusskolā ir skaista tradīcija – 11.klases skolēni organizē vakaru 12.klases skolēniem. Viņiem tas ir skolas dzīvē pēdējais pasākums, vēl tikai izlaidums un tad … . Pasākumu nolēmām organizēt skaistā un vēsturiskā vietā, kas liktu justies īpaši, jo vēlējāmies, lai kopā būšanas brīdis paliek atmiņā ilgi. Izvēle krita par labu Krāslava pils kompleksam.
   Pasākuma programmu veidojām pārdomāti, jo mūsu mērķis bija sagādāt pārsteigumu. Un mums tas izdevās! Tiesa, neiztikām bez skolotāju palīdzības. Uz pasākumu uzaicinājām viņu pirmās klases audzinātājas, kuras dalījās atmiņās un novēlēja izdošanos visos darbos. Katram topošajam absolventam piemeklējām nomināciju, piemēram, ‘’Siržu lauzējs’’, ‘’Klases stiprākais’’, ‘’Modes noteicēja’’ un citas. Jā, nominācijas ar nelielu humora piedevu, bet tas tikai vairoja prieku! Skolotāju sarūpētajā video sveicienā skanēja optimisma pilni vārdi un vēlme pēc laika jauniešus atkal redzēt Krāslavā, bet skolas Jaungada pasaku dalībniekiem pasniedza bilžu rāmīti, kurā viņš redzams kādā no lomām. Jaunieši rakstīja sev vēstuli, kuru izlasīs pēc pieciem gadiem skolas absolventu vakarā. Varēs lasīt un izvērtēt, kā tai dzīvē veicies, bet līdz tam brīdim vēstules glabās viņu audzinātāja, skolotāja Rita Čerņenko. Neiztikām bez dziesmām, kuras izjusti nodziedāja 12.klases meitenes. Īpašas emocijas virmoja brīdī, kad jaunieši teica pateicības vārdus skolai, skolotājiem un klases biedriem.Tie bija skaisti vārdi, kas nāca no sirds.
   Laiks, kas bija atvēlēts pasākumam, paskrēja nemanot, kā nemanot paskrēja divpadsmit skolas gadi. Pasākuma izskaņā vēl tikai foto piemiņai! Paies gadi, un tikai fotogrāfijās mūsu divpadsmitie vienmēr būs tādi, kādi bija 2019.gada 25.aprīlī. 

YouTube video


Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 11.a klase 
Foto Alīna Lukša

Manas ģimenes lieliskā recepte

Publicēja 2019. gada 13. maijs 23:21Varaviksne Skola

   
  Skolēni no 7.b, 3.b un 4.b klases piedalījās Starpnovadu radošo darbu konkursā ''Manas ģimenes lieliskā recepte''. Uzslavu par dalību saņēma Daniils Pantelejenko (7.b), Ksenija Andžāne (7.b), Karīna Čursina (7.b), Arnis Šidlovskis (7.b), Vitalīna Žoidika (3.b).
Visaktīvākā bija 4.b klase - 9 skolēni sagatavoja darbus ar iecienītākajām savas ģimenes receptēm no augļiem un dārzeņiem. Apbalvojumus saņēma Jurčenoka Viktorija, Juzefoviča Santa, Pinka Alekss, Pinka Aleksa, Burceva Valērija, Aļekperova Valerija, Ozerskis Maksims, Kanceviča Darja, Liņķe Karina.
   Liels paldies par apsveikumiem un saldajām balvām Dagdas novada IKSN vadītājai Marijai Micķevičai.


Sākumskolas skolotāja Žanna Boļšakova

Krāslavas novada foto konkursa-izstādes „Laime ir...” NOLIKUMS

Publicēja 2019. gada 13. maijs 23:13Varaviksne Skola


Mērķis
· Attīstīt skolēnu radošo iztēli, spējas, veicinot skolēnu interesi par fotomākslu;
· Radīt radošo atmosfēru jauniešu vidū;
· Izzinoši un lietderīgi pavadot brīvo laiku, dalīties ar saviem laimes brīžiem;
· Saredzēt laimi pat vienkāršākās situācijās;
· Attīstīt prasmi gūt gandarījumu un justies laimīgiem.

Organizatori
   Jauniešu iniciatīvas grupa "Pozitīvie jaunieši" no Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 11. klases

Norises vieta un laiks
   Konkurss notiks periodā no 2019. gada 14.maija līdz 19.maijam. Tiks izvēlētas 5 labākās fotogrāfijas. Labākās fotogrāfijas tiks publicētas Krāslavas novada portālā. Uzvarētāji vinnēs bezmaksas apmeklējumu “Laimes muzejā” , Indrā.

Dalībnieki

· Fotokonkursā var piedalīties 9.-12. klases jaunieši.
· Katrs dalībnieks (individuāli) var piedalīties ar vienu/divām paša bildētām fotogrāfijām, kurās redzami laimes brīži jūsu ikdienas dzīvē.
· Fotogrāfijas audzēkņi iesūta elektroniski uz e-pastu laimeskonkurss@inbox.lv līdz 2019.gada 19.maijam,

Fotogrāfijas:
   Jānorāda fotogrāfijas autors (vārds, uzvārds,vecums,mācību iestāde), jāpabeidz teikums “Laime ir...”

DALĪBNIEKA PERSONAS DATU AIZSARDZĪBAS NOSACĪJUMI
   Dalībnieki var tikt fotografēti vai filmēti, fotogrāfijas un audiovizuālais materiāls var tikt publiskots ar mērķi popularizēt jauniešu radošumu.

Par dalībnieku personas datu aizsardzību konkursa–izstādes ietvaros atbild konkursa organizatori.

Mātes dienas svinēšana angļu valodas stundā

Publicēja 2019. gada 10. maijs 01:13Varaviksne Skola

Paldies 5.a klases skolēniem par darbu!
Angļu valodas skolotāja J. Kļimova

YouTube video

Mazpulku XXIV sporta spēles “Zaļais starts” Daugmale, 2019. gada 3. maijā

Publicēja 2019. gada 9. maijs 02:23Varaviksne Skola

   Piektdien, 3. maijā, Daugmales pamatskolā notika gadskārtējās Latvijas Mazpulku sporta spēles “Zaļais starts!”, kurās piedalījās arī Krāslava novada mazpulcēni. Krāslavas Varavīksnes mazpulkos pārstāvēja četras skolnieces no 8.a. klases: Ligita Petkeviča, Samanta Rukmane, Santa Rukmāne un Linda Neverovska. Pasākuma mērķis ir popularizēt sportiska un videi draudzīga dzīvesveida tradīcijas lauku jauniešu vidū, piedāvājot sportiskas un aizraujošas, veselību veicinošas un izzinošas sacensības.
   Kā jau katru gadu, arī šajās sporta spēlēs dalībniekiem tika piedāvāta iespēja piedalīties gan komandu disciplīnās, gan arī individuālajās disciplīnās.
   Sporta spēles iesākās ar gājienu no Daugmales Multifunkcionālā centra līdz Daugmales pamatskolai, kas bija spēļu atklāšanas vieta. Sporta spēļu laikā dalībniekus pārsteidza dažādi šķēršļi, kā, piemēram, mainīgie laikapstākļi. Spēļu laikā krita sniegs, lija lietus un dauzījās krusa, tomēr dalībnieki nezaudēja savu modrību, pat aukstums nespēja dalībniekus atraut no disciplīnu pildīšanas kopā ar savām komandām. Komanda saņēma pateicību. Paldies mazpulcēniem par saliedētību, mērķtiecību, cīņas sparu un izturību! 

YouTube video


I.Solima

Mans Raiņa dzejolis!

Publicēja 2019. gada 8. maijs 23:20Varaviksne Skola

   

  Paldies, ka piedalījāties vizuālas un vizuāli plastiskas mākslas darbu konkursā "Mans Raiņa dzejolis!".

    Šogad bija ļoti liela atsaucība un dalībnieka skaits. Kopā tika iesūtīti 902 darbi. Konkursā piedalījās skolēni no visas Latvijas. No mūsu skolas aizsūtījām 20 vizuālas mākslas darbus. 

    Pateicības saņēma 3.a klases skolēni: Nikoļa Žukova, Milana Tumaseviča, Anastasija Čubrevica, Rada Čubreviča, Damirs Trupiņš, Jekaterina Čubrevica, 4.b klases skolēni Nadežda Tumaševiča un Anastasija Jeršova, 5.b klases skolniece Lubova Šusta, 5.c klases skolēni Anastasija Smirnova, Sanita Bohane, Eriks Semjonovs, 9.c klases skolēni Aleksandrs Dombrovskis, Žanis Ozoliņš, Snežana Osipova, Aleksandrs Vidjakins, Ruslans Baranovs, Aleksandrs Varakins, 9.b klases skolnieks Dmitrijs Dimbovskis un 11.a klases skolniece Emily Noto.
   Pateicos klases audzinātājiem par atsaucību un bērniem par radošumu!

Saudzējiet dabu!

Publicēja 2019. gada 2. maijs 04:13Varaviksne Skola

   25. aprīlī 7.c klase piedalījās pavasara talkā. Mēs nolēmām palīdzēt nelielām pilsētas mežam, kurš atrodas Krāslavas nomalē, Berendejevkas rajonā. Tur mēs savācām daudz papīra, plastmasas pudeļu un citu atkritumu.
   Bija prieks redzēt, kā šis gleznainais dabas stūrītis kļuva tīrāks un skaistāks. Visi strādāja centīgi. 
   "Patika palīdzēt dabai" - Vera. "Bija interesanti staigāt un palīdzēt mežam" - Aigars.
   Mīliet dabu un saudzējiet to! 


7c. klase un klases audzinātāja N.Baženova

 

10.a klases pārgājiens “Viens par visiem un visi par vienu”

Publicēja 2019. gada 1. maijs 22:54Varaviksne Skola

   Siltā un saulainā 25. aprīļa dienā mūsu klase nolēma izmantot vasarīga laika iespējas un devās pārgājienā gar Daugavas lokiem uz zirgu sētu “Klajumi”. Pārgājiena mērķis bija vēl vairāk saliedēt skolēnus, attīstīt viņu spējas sadarboties, atbalstīt viens otru, rast risinājumus nestandarta situācijās. Šis pārgājiens bija īsts gan spēka, gan prāta pārbaudījums.
   Galvenie pārbaudījumi bija ieplānoti tieši ceļa mērošanas laikā. Bija tādi uzdevumi kuros mums bija jāvēro pilsētas objekti, ātri jāatraujas no zemes, jāmeklē paslēptās mantas, izmantojot dažādas norādes, un jāpārvietojas ierobežotā veidā. Šo pārbaudījumu laikā mums bija jāparāda savs ātrums, reakcija un uzmanība. Un mēs ļoti labi tikām ar to galā.
   Pārnākot uz atpūtas vietu un nedaudz atpūšoties, mums tika piedāvāti vēl daži pārbaudījumi un stafetes, kuras bija saistītas ar komandas dalībnieku saliedētību.
   Kad visi uzdevumi bija izpildīti, mums atlika laiks cīsiņu cepšanai un protams dažādām izpriecām – futbolam, volejbolam un citām komandu spēlēm.
   Pārgājiens bija vienreizējs. Mēs ļoti labi atpūtāmies un uzņēmām jaunus spēkus veiksmīgai mācību gada noslēgšanai. 

YouTube video


10. a klases skolēni

Latvijas Skolu šaha olimpiādes Latvijas finālā spēlēs arī 26 Latgales jaunie šahisti

Publicēja 2019. gada 29. apr. 23:59Varaviksne Skola

    Latvijas Skolu šaha olimpiādes Latgales reģiona finālā Daugavpilī par iespēju spēlēt Rīgā, Latvijas skolu šaha olimpiādes Latvijas finālā cīnījās 129 skolēni, no kuriem šo iespēju ieguva 26. 
    Latgales reģiona finālā bija pārstāvētas 28 skolas. “Lai veiksme ir jūsu pusē!”, Latvijas Skolu šaha olimpiādes Latgales reģiona fināla atklāšanā skolu šahistus sveica Daugavpils Sporta pārvaldes vadītājs Juris Stivriņš.
   Pēc izspēlētajām septiņām Latgales reģiona fināla spēlēm 10 skolēniem simultāna spēli aizvadīja Latvijas čempione šahā sievietēm, sieviešu FIDE meistare Elizabete Limanovska, kura savas šahistes gaitas sāka tieši Daugavpilī. Vēl 20 bērniem tika piedāvāta simultāna spēle ar sacensību galveno tiesnesi, Daugavpils šaha treneri, meistarkandidātu Edvīnu Dzirkali, kuram pretī sēdās vairāk nekā 20. “Drošiem pieder pasaule un pieredze ir jāgūst no priekšgājējiem no gudrākiem, to mēs bērniem mācām, rādām un sniedzam šo iespēju sēsties pretī stiprajiem šahistiem, nebaidīties!” par simultāna spēles nozīmi teic Latvijas Skolu šaha olimpiādes koordinatore Nellija Maklakova.
   Lielisku informatīvo darbu, uzrunājot skolu jaunatni Latgalē, paveicis Andrejs Horobijs. Viņš arī aktīvi darbojas, lai Latgalē kopumā aktivizētu šaha dzīvi, un ir pārliecināts, ka nākamgad Latvijas Skolu šaha olimpiādi papildinās vēl vairāki desmiti spēlētāju no šī reģiona.
   Latvijas Skolu šaha olimpiādes organizatori pateicas Latgales šaha treneriem, kuri rūpējās, lai bērni varētu piedalīties šajās vērienīgajās sacensībās.
   Uzvarētāji:
1.-.4. klašu grupa meitenēm

1.vieta Sofija Vasiļjeva, Daugavpils Krievu vidusskola-licejs
2.vieta Žanete Kluša, Sakstagala pamatskola
3.vieta Jeļizaveta Kuzņecova, Viļānu vidusskola 

5 punktu robežu sasniedza un tiesības spēlēt Skolu šaha olimpiādes finālā ieguva:
4.vieta Kristīne Gruznova, Maltas vidusskola
5.vieta Milena Samuilova, Viļānu vidusskola

1.-.4. klašu grupa zēniem

1.vieta Raimonds Jakubsevičus, Daugavpils Krievu vidusskola-licejs
2.vieta Martijs Krakops, Tilžas vidusskola
3.vieta Ņikita Savickis, Daugavpils Krievu vidusskola-licejs

5 punktu robežu sasniedza un tiesības spēlēt Skolu šaha olimpiādes finālā ieguva:
4.vieta Edvards Gaidis, Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzija
5.vieta Jaromirs Vjaters, Daugavpils Krievu vidusskola-licejs
6.vieta Gļebs Krasavins, Daugavpils 13. vidusskola
7.vieta Dāvids Vanags, Rēzeknes sākumskola

5.-9.klašu grupa meitenēm

1.vieta Irēna Treija, Rēzeknes 4. vidusskola
2.vieta Lija Ignatjeva, Krāslavas Varavīksnes vidusskola
3.vieta Laine Kupča, Tilžas vidusskola

5.-9.klašu grupa zēniem

1. vieta Edvards Stekels, Maltas vidusskola
2. vieta Jānis Gudriks, Maltas vidusskola
3. vieta Lauris Lazovskis, Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzija 

5 punktu robežu sasniedza un tiesības spēlēt Skolu šaha olimpiādes finālā ieguva:
4.vieta Maksims Šestakovs, Rēzeknes 6. vidusskola
5. vieta Artjoms Kalmašņikovs, Daugavpils Krievu vidusskola-licejs

10.-12.klašu grupa meitenēm

1.vieta Rebeka Ločmele, Tilžas vidusskola
2.vieta Elīna Smikerste, J.Pilsudska Daugavpils Valsts poļu
3.vieta Regīna Vingre, Daugavpils Centra vidusskola

10.-12.klašu grupa zēniem

1.vieta Roberts Revalds, Viļakas Valsts ģimnāzija
2.vieta Artūrs Melnis, Tilžas vidusskola
3.vieta Sergejs Dvorcovs, Krāslavas Varavīksnes vidusskola

   Latvijas Skolu šaha olimpiāde notiek trīs posmos, kuru 1. posmā katra skola izvirzīja 3 labākos zēnus un 3 labākās meitenes trīs vecuma grupās – 1.-4. klase, 5.-9. klase un 10.-12. klase, kuri piedalījās reģionu finālos. Katrā reģiona finālā noskaidroti 3 labākie zēni un 3 labākās meitenes iepriekšminētajās vecuma grupās, kuri izcīnīja tiesības piedalīties Latvijas finālā. Reģiona finālos katrā notika 7 spēļu kārtas ar laika kontroli 12 minūtes un 5 sekundes par gājienu.
   3.posmā jeb Latvijas Skolu šaha olimpiādes finālā 15. maijā, Rīgā, Transporta un Sakaru institūtā, Lomonosova ielā 1 – tiksies visu 5 iesaistīto reģionu finālu stiprākie skolu šahisti. Latvijas finālam varēja pieteikties atsevišķi visi šahisti skolēni ar vismaz I sporta klasi šahā, savukārt reģionos drīkstēja piedalīties spēlētāji ieskaitot līdz II sporta klasei šahā. Kopumā plānots, ka Latvijas Skolu šaha olimpiādes finālā tiksies ap 300 bērnu. Tajā no katra Latvijas reģiona cīnīsies 18 labākie jaunie skolu šahisti, kā arī 200 bērnu ar pirmo sporta klasi šahā. Latvijas Skolu šaha olimpiādē pavisam piedalīsies vairāk nekā 1000 skolēni no 170 vispārizglītojošajām mācību iestādēm.
   Latvijas Skolu šaha olimpiādes mērķis ir noskaidrot, cik Latvijas skolās bērni māk spēlēt šahu, cik skolās ir šaha pulciņš vai šaha stunda, kā palīdzēt tām Latvijas skolām, kuras vēlas ieviest šahu savu skolēnu ikdienā. Šādi šahs tiek popularizēts ne tikai kā sporta veids, bet arī lietderīgs brīvā laika pavadīšanas veids jaunatnes vidū. Tiek veicināta sadarbība starp šaha treneriem, skolotājiem, notiek dalīšanās pieredzē, kā arī noskaidroti labākie skolu šahisti katrā reģionā un Latvijā.
   Latvijas Skolu šaha olimpiādes īpašais labvēlis ir Transporta Sakaru institūts (TSI), sarūpējot piemiņas suvenīru – 3D tehnikā veidotu šaha figūru ikvienam dalībniekam un dažādas pārsteiguma balvas – īpašas konfektes, TSI piezīmju kladītes. Visiem simultāna spēles dalībniekiem TSI dāvāja yo-yo par drosmi sēsties pretim stiprākajiem Latvijas šahistiem. Latvijas Skolu šaha olimpiādes dalībniekiem balvas gādā arī MILZU pārslas, kā arī reģionu finālos uzvarētājiem tika sarūpēti dažādi citi pārsteigumi. Latgales reģionā labākajiem ieejas ielūgumus dāvāja Marka Rotko Mākslas centrs, Daugavpilī. Vēl pieci skolēni tika pie Escape Room, Daugavpilī dāvanu kartēm.
   Katra skola saņēma īpašo diplomu no Eiropas šaha savienības (ECU), ko sarūpēja un parakstīja Eiropas šaha savienības viceprezidente Dana Reizniece-Ozola. “Šis ir goda diploms skolām, kurās ir jūtamas kaut mazākās šaha vēsmas – kaut viens mazs šahists, kurš ir gatavs skolu pārstāvēt un piedalīties sacensībās,” dalībnieku skolu aktivitāti uzteic Nellija Maklakova.
   Katrā finālā kā viena no vērtīgākajām balvām tiek pasniegta Latvijas Sporta federāciju padomes sporta metodiskās literatūras sērijas trešā grāmata "Māksla uzvarēt", kas Latgales reģiona finālā tika pasniegta Latvijas sieviešu čempionei Elizabetei Limanovskai un galvenajam tiesnesim Edvīnam Dzirkalim, kuri bērniem pasniedza simultāna spēles. Grāmatas autors Zigurds Lanka ir šaha lielmeistars kopš 1992. gada un Latvijas čempions 1993. gadā, ilggadējs dažādu valstu un dažādas kvalifikācijas šahistu treneris.
   Latvijas Skolu šaha olimpiādes logo un publicitātes fotogrāfijas pieejamas šeit: https://failiem.lv/u/fq4rzxse
Papildu informācija:
Nellija Maklakova,
Latvijas Skolu šaha olimpiādes koordinatore
e-pasts: skolusahaolimpiade@gmail.com
Mob.tel.: + 371 26391691
https://www.facebook.com/skolusahaolimpiade/

YouTube video


1-10 of 1036