...‎ > ‎

Ziņas

   

ZINĪBU DIENA

Publicēja 2019. gada 30. aug. 01:31Varaviksne Skola   [ atjaunināts 2019. gada 30. aug. 01:34 ]


Vēstures skolotāji uzsāk darbu Vasaras dienās 2019

Publicēja 2019. gada 26. aug. 01:05Varaviksne Skola

   
    Vasaras dienas “Ceļā uz lietpratību. Sociālās zinības un vēsture integrēts priekšmets 4.-6.klasē” notika 7. - 9. augustā Daugavpilī un Krāslavā.
   Jau agri no rīta vēstures skolotāji ieradās Daugavpilī, lai trīs dienu garumā izglītotos, dalītos ar pieredzi un iepazītu tuvējo apkārtni.
   Pirmās dienas oficiālo daļu ar uzrunām iesāka Daugavpils Krievu vidusskola - licejs direktore, Daugavpils pilsētas izglītības pārvaldes vadītāja, kā arī VSSB valdes locekļi - Ansis Nudiens un šo vasaras dienu galvenā organizatore Signita Gabrāne.
    Priekšlasījumu daļā skolotājiem tika dota iespēja iepazīties ar ieskatu Latgales kultūrvēsturē - ar brāļu Skrindu nozīmi Latgales un Latvijas vēsturē iepazīstināja Skrindu dzimtas muzeja direktore Anna Lazdāne, bet ieskatu pētnieku un studentu tradicionālās kultūras un mutvārdu ekspedīcijās Latgalē sniedza VSSB valdes loceklis un ekspedīcijas dalībnieks Roberts Ķipurs. Vēstures aspektu citās jomās, konkrētu juridiskajā, apskatīja Dr.iur., doc. Jānis Pleps (LU) un Mg.iur. Arvīds Dravnieks, savukārt par ES nākotnes izaicinājumiem stāstīja Dr.iur. Jānis Treivāns-Treinovskis (DU).
    Pēc lekcijām skolotājiem tika dota iespēja iepazīties ar praktiskiem piemēriem un idejām vēstures un sociālo zinību stundām - tika vadītas nodarbības par kritisko domāšanu, skolēnu mācību uzņēmumiem, arhīva materiālu izmantošanu, darbības projektiem un radošajiem darbiem, kā arī piedalīties ekspresdiskusijā.
    Vakarā skolotāji devās pastaigā pa pilsētu un apmeklēja Daugavpils ebreju muzeju un sinagogu, kurā, pateicoties atraktīvā gida stāstījumam, iepazināmies gan ar jūdaisma tradīcijām, gan ebreju vēsturi Latgalē.
    Otrajā dienā vēstures un sociālo zinību skolotāji turpināja praktizēties un gūt jaunas idejas dažādās nodarbībās un darbnīcās. Par mācību stundas uzbūvi un plānošanu skolotājiem stāstīja Skola2030 pārstāvis Edgars Bērziņš, savukārt padomus kopējā mācību satura plānošanai un starppriekšmetu saiknes veidošanai deva Skola2030 Sociālās un pilsoniskās jomas vadītājs Ansis Nudiens.
    Tālākais nodarbību bloks bija veltīts citam būtiskam mācību aspektam - vērtēšanai. Par vērtēšanas veidiem, formatīvās vērtēšanas nozīmi un vērtēšanas plānošanu runāja Skola2030 pārstāve Santa Kazaka, un par kritēriju nozīmi vērtēšanā stāstīja Rīgas 22. vidusskolas sociālo zinību skolotāja Antoņina Ņenaševa.
    Savukārt skolotāju mācības noslēdza VSSB valdes locekle Liene Ozoliņa ar nodarbību par kompleksiem uzdevumiem vēsturē un Daugavpils PIKC “Saules skola” skolotāja Evelina Balode, sniedzot idejas pilsoniskās izglītības veicināšanai sociālajās zinībās un vēsturē.
    Vakara daļā skolotāji devās interesantā un izglītojošā ekskursijā uz Daugavpils cietoksnis. Izdevās izbraukt pa cietokšņa teritoriju, kā arī ļoti zinoša gida vadībā doties ekskursijā pa daļu cietokšņa kompleksa un pat izmēģināt aizvērt cietokšņa vārtus.
    Sekojot aktuālajiem ieteikumiem, arī vēstures un sociālo zinību skolotāji pēdējo Vasaras dienu mācību dienu pavadīja, mācoties ārpus skolas sienām!
    Trešajā dienā skolotājiem bija sagatavota ekskursija “Pa Plāteru pēdām”, tādēļ devāmies uz Krāslavu. Izbraucienā vispirms apstājāmies Krāslavas pirmssākumā - Adamovas pilskalnā-, kur tagad izveidots skatu laukums ar dabas objektu Krāslavas krēsls. Tam ir simboliska nozīme - tā kā Daugava šajā vietā met lokus, kas atgādina krēslu, tad viens no variantiem, kāpēc Krāslava ieguvusi savu nosaukumu, ir šo loku dēļ, jo latgaliešu valodā krēsls ir “krāsls”.
    Tālāk devāmies uz Grāfu Plāteru Pils Parks, Krāslava - 18.gadsimta valsts nozīmes kultūras pieminekli. Apskatījām Amatu māju ar tur izvietoto ekspozīciju “Pī vīna golda”, kas stāsta par Krāslavas novadā dzīvojošo piecu tautību kulinārā mantojuma tradīcijām. Izstaigājuši pils parku, skatu laukumu un grotu, devāmies uz kompleksā ietilpstošo Krāslavas Vēstures un mākslas muzeju, kas izvietots bijušajā kalpu mājā. Un, kad domājām, ka ekskursija jau beigusies, mums atļāva izstaigāt citkārt slēgto grāfu Plāteru pili, kur redzami atsegumi no unikālā, kādreizējā bagātīgā sienu apgleznojuma ar senās Romas skatiem.
    Nākamais mūsu apskates objekts bija Krāslavas Sv. Ludvika Romas katoļu baznīca, kas ir spilgtākais baroka arhitektūras paraugs Latgalē un otrā lielākā svētceļotāju vieta Latgalē. Apskatījām baznīcu, vietu, kur tajā novietotas Svētā Donāta mocekļa relikvijas, kā arī bijām zem baznīcas esošajās grāfu Plāteru dzimtas kapenēs. Savu braucienu noslēdzām pavisam tuvu kaimiņvalstij - devāmies uz Indru, kas no Balkrievijas robežas atrodas vien 7km attālumā. Lai noslēgtu gan Vasaras dienas, gan izbraucienu uz pozitīvas nots, devāmies uz Laimes muzejs. Lai paglābtu Indrā esošo luterāņu baznīcu, pateicoties vietējo iniciatīvai, baznīcā ierīkoja vietu, kur katram atrast to, kas ir viņu laimes sajūtu pamatā. Izbaudījām krāsu un smaržu ietekmi uz mūsu pašsajūtu, apskatījām vīriešu un sieviešu laimes stūrīšus, izmēģinājām, kā fizisks darbs uzlabo garastāvokli un laikam pats atraktīvākais piedzīvojums - zinot to, ka “trauki plīst uz laimi”, katrs varējām pirms jaunā mācību gada izlādēties un saņemt savu “Uz laimi!”

YouTube video

Margarita Borodina-Ignatoviča

Ekskursija pa dzimto novadu

Publicēja 2019. gada 18. jūn. 23:50Varaviksne Skola

    30.maijā mūsu klase devās ekskursijā pa dzimto Krāslavas novadu. Mēs apmeklējām trīs vietas – zivkopības fermu „Amina”, zemnieku saimniecību „Bagātības”un Laimes muzeju.
   Pateicoties dalībai projektā „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” mums bija piedāvāta lieliska iespēja apmeklēt mūsu novada saimniecības un iepazīties ar uzņēmēju darbību.
   Zivkopības uzņēmums „Amina” atrodas Kalniešu pagastā.Ekskursiju organizēja mūsu skolas absolvents Aigars Kučiks. Šeit mēs bijām mazliet pārsteigti, ieraugot mūsdienīgu zivkopības fermu. Uzņēmuma mērķis ir storu dzimtas zivju audzēšana, mātīšu pavairošana un melno un balto ikru iegūšana. Mēs apskatījām lielus baseinus ar peldošām zivīm. Mūsu gids Aigars bija laipns un uzmanīgs un atbildēja uz visiem jautājumiem. Viņš parādīja visas telpas un sīki pastāstīja, kādi darbi tiek tajās veikti.
   Pēc tam mēs devāmies uz Indras pagastu, zemnieku saimniecību „Bagātības”. Tur mūs viesmīlīgi uzņēma saimniece Olga Birke. Bioloģiskajā zemnieku saimniecībā „Bagātības”, kas atrodas netālu no Baltkrievijas robežas, apsaimnieko 200 hektārus zemes, tajā tiek turētas slaucamās govis un telītes, lai paplašinātu piena ražošanu. Olga mūs pacienāja ar garšīgu zupu ar frikadelēm, sieru un mājas saldējumu. Mēs paši cepām vafelītes un piepildījām tās ar saldējumu. Bija ļoti garšīgi!
   Ekskursijas noslēgumā mēs apmeklējām Laimes muzeju Indrā. Viesmīlīgā ģide Ilona iesaistīja mūs dažādās radošās aktivitātēs. Mēs uzzinājām par dažādu augu nozīmi un saudzīgi salikām to ziedlapiņas maģiskajos maisiņos, apgleznojām laimes akmentiņus, triecām pret zemi traukus ar domu, lai būtu laimīgākiem, spēlējām klavieres, pielaikojām skaistas kleitas, klausījāmies patafonu.
   Neraugoties uz diezgan stipru lietu, mēs izbaudījām mūsu novada dabas skaistumu un sapratām, ka katrs ir savas laimes kalējs. 

YouTube videoAnastasija Vanaga, 6.a klases skolniece

Bērnu un jauniešu žūrijas mini konference

Publicēja 2019. gada 18. jūn. 23:45Varaviksne Skola

   
  Šogad mani klasesbiedri piedalījās Lasīšanas veicināšanas programmā „Bērnu un jauniešu žūrija” un pildīja ekspertu pienākumus. Mācību gada noslēgumā mēs organizējām mini konferenci, lai pastāstītu par izlasītajām grāmatām. Mēs sadalījāmies 6 pāros, un katrs pāris prezentēja vienu grāmatu, stāstot par tās autoru, galvenajiem varoņiem un saturu. Mini konferenci vadīja Karīna Dudarenoka. 

   A.Vanaga iemācījās dzejoļus no P.Brūvera un viņa meitu krājuma „Brūveri brūvē”. D. Bertulis un K.Svygryte, stāstot par A.Manfeldes grāmatu „Kurš no mums lidos?”, piedāvāja noklausīties grāmatas fragmentu autores izpildījumā. J.Filipenkova un Ļ.Abramova ieteica izlasīt A.Kļavja romānu „Melnais akmens”, jo darbība tajā notiek divos laika posmos – senatnē un mūsdienās.    A.Apenko un L.Ignatjeva stāstīja par to, cik dīvaini notikumi norisinās Š.Hegartijas romānā „Tumšmute”.  A.Jacina un M. Skripļonoka pastāstīja par M.G. Leonardas detektīvstāstu „Vaboļpuika”. A.Pitkevičs un A.Čertkovs raksturoja K.Hamillas grāmatas „Vislabākās zāles” galveno varoni – mūsu vienaudzi.
   Konferences klausītājiem bija uzmanīgi jāklausās un jāizpilda uzdevums.
   Visi BJŽ eksperti saņēma LNB pārsteiguma balvas – lineālus ar palielināmo stiklu. 
A.Pitkevičs, 6.a klases skolnieks

Eiropas eksāmens

Publicēja 2019. gada 18. jūn. 23:39Varaviksne Skola

   
  Šogad 9. maijā, Eiropas dienā, ikviens Latvijas iedzīvotājs jau sesto gadu tika aicināts piedalīties Eiropas eksāmenā, kas notiek tiešsaistē www.esmaja.lv. Šis eksāmens ir iespēja pārbaudīt savas zināšanas un izpratni par Eiropas Savienību. Es un mani klasesbiedri izvēlējāmies sev piemēroto jautājumu kopu un atbildējām uz 20 testa jautājumiem. Maksimālais punktu skaits – 50.
   Katrs dalībnieks savā e-pastā tajā pašā dienā saņēma Apliecinājumu ar iegūto punktu skaitu. Šis eksāmens mums iepatikās, jo mēs uzzinājām jaunu informāciju par ES, paplašinājām savu redzesloku un pilnveidojām izpratni par Latviju Eiropā.
Marta Skripļonoka, 6.a klases skolnieceProjekta "Latvijas Skolas Soma" īstenotās aktivitātes Varavīksnes skolā

Publicēja 2019. gada 14. jūn. 01:24Varaviksne Skola

 
 
  Mācību gads ir noslēdzies, mūsu skolas bērni devušies vasaras gaitās, bet skolotāji izvērtē paveikto un kaļ plānus jaunajam mācību gadam. 2018./2019. mācību gads bija daudziem pasākumiem bagāts. Neapšaubāmi, ka projekts ‘’Latvijas Skolas Soma’’ ir apsveicama iniciatīva, kura ļauj skolēniem baudīt Latvijas kultūru. Ko tad izbaudīja mūsējie 2.semestrī?
   Pirmais baudījums – Daugavpils teātra izrāde "Dārgā Jeļena Sergejevna", kuru noskatījās 9.-12.klašu skolēni. Tā bija patiesa bauda, jo saviļņoja viss – gan aktieru spēle, gan izrādes saturs, gan izrādes vieta - eksperimentālā skatuve! Trāpīts desmitniekā, jo vienaldzīgo nebija. Vēlos pateikties Daugavpils teātra kolektīvam par atsaucību un pretimnākšanu, jo viņi organizēja divas papildus izrādes mūsu skolas jauniešiem.
   
Otrais baudījums – interaktīvās mācību filmu studijas nodarbība "Nofilmē savu filmu!". Tajā piedalījās 10.klases skolēni, kuri divu mācību stundu laikā mācījās filmēt, rediģēt, sagatavot tekstu, ar vienu vārdu sakot – mācījās veidot ziņu raidījumu! Paldies Martai Bitei, kura prata nodarbību organizēt tā, lai jauniešiem rastos patiesa interese par TV medijiem, to iespējām. Ļoti ceram, ka nākotnē šīs zināšanas pielietosim praktiski, bet skolā taps interesanti ziņu raidījumi.  
  
  
 Trešais baudījums – koncertlekcija "Eiropa dzied Latvijai". Interaktīva nodarbība 5.-9.klašu skolēniem, kuras laikā varēja dzirdēt daudzu Eiropas tautu dziesmas latviešu mēlē. Jāpiebilst, ka pasākumā varējām redzēt caurviju kompetences, kad vienuviet mūzika, vēsture, kulturoloģija, ģeogrāfija un vēl šis tas savijās kopā! Tas bija kvalitatīvs koncerts, kurš tik tiešām paliks atmiņā ilgāku laiku, un tas ir galvenais.
   Ceturtais – "Melo –M Maģiskā RADIO tūre" GORĀ! Uz šo pasākumu devās mūsu koristi. Sākumā bija neliels uztraukums, jo koncerts neparasts, skanēs nopietna mūzika, taču rezultātā - visi stāvā sajūsmā! Prieks par mūsu dziedātājiem, šķiet, ka viņi dienās kļūs par labas mūzikas pazinējiem.
   Piektais baudījums – maija izskaņā "Mazās muzikālās pasakas", kuras klausījās 1.-4.klašu skolēni. Neviltotas emocijas, interese un pateicība no mazo klausītāju puses, jo viņi pirmo reizi mūžā redzēja un dzirdēja neparastus mūzikas instrumentus. Taču, manuprāt, lielākais šī koncerta pārsteigums bija tas, ka pasakas stāstīja Latvijas aktrise Karīna Tatārinova! Ja zālē valda klusums, acīs interese, bet rociņas atdarina aktieru kustības, tad pasākumam ir augsts lietderības koeficients!
   Tas tā – tikai galvenajos vilcienos par pasākumiem. Svarīgākais, lai skolēnu sirdīs un prātā aizķertos kas tāds, kas liktu domāt, vērtēt, analizēt. Vi
sa pamatā ir emocijas. Mēs centāmies piedāvāt mūsu jauniešiem lietas, kuras cilvēka dvēseli padara bagātāku. Lai skaista vasara!

Pulciņu"Spektrs" un "Mozaīka" atskaite

Publicēja 2019. gada 10. jūn. 01:43Varaviksne Skola   [ atjaunināts 2019. gada 14. jūn. 01:15 ]

   Kā jau katru pavasari, Varavīksnes vidusskola atskatās uz mācību gada laikā paveikto. Mūsu skolā šis mācību gads bija īpaši bagāts ar interesantiem pasākumiem, notikumiem, izstādēm un konkursiem.
   2018. gada 7. novembrī norisinājās Krāslavas novada sākumskolas skolēnu mākslas olimpiāde “Rotāsim Latviju”. Olimpiādes mērķis: latvju zīmju popularizēšana Latvijas simtgades ietvarā; veidot pozitīvu attieksmi un piederības izjūtu savai valstij, savam novadam, savai pilsētai. Skolēni aizrautīgi gatavojās olimpiādei- pētīja latvju zīmes, izzināja to nozīmi, zīmēja telpiskas zīmes pa rūtiņām. Sākumskolas skolēni veiksmīgi piedalījās olimpiādē. Goda 1. vietu ieguva 4.a klases skolniece Arīna Dembovska, 3. vietu ieguva 3.b klases skolniece Aleksandra Terehova, bet Atzinību ieguva 1.a klases skolniece Karolīna Urbanoviča.
   2019. gada 26. februārī- 29. martam Krāslavas novadā norisinājās Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas skate- izstāde “Veidojam vidi. Interjers virtuvē”, ko organizēja Krāslavas BJIC. Skates- izstādes mērķis: veicināt bērnu un jauniešu radošo spēju attīstību, iniciatīvu izteikt sevi ar vizuālās un vizuāļi plastiskās mākslas izteiksmes līdzekļiem, padziļinot izpratni par rotāšanu, dekorēšanas iespējām virtuves interjerā caur vietējo kultūru, tradīcijām.
   Sākumskolas vizuālās mākslas pulciņa “Spektrs” dalībnieki veidoja individuālos darbus dažādās tehnikās- zīmēja, gleznoja, līmēja, veidoja nospiedumus. Iesniegtie radošie darbi izrādījās tik daudzveidīgi, radoši, izteiksmīgi un oriģināli, un to autori saņēma diplomus dažādās nominācijās, pateicības un veicināšanas balvas. Nominantu apbalvošana notika 27. martā Krāslavas KN pasākumā “Mākslu diena 2019”. Pulciņa “Spektrs” dalībnieki ieguva diplomus dažādās nominācijās- no 2. a klases Aleksandra Andrušķeviča, Angelina Pinka, no 4. a klases- Linda Kurcalte, 4. b klases- Valērija Aļekperova.
   Pateicos aktīvākajiem pulciņa dalībniekiem- Juliannai Mihailovai (2.a), Aleksai Pinkai (4.b), Valērijai Burcevai (4.b), Milanai Latkovskai (4.a), Aleksandrai Tereško (2.a), Viktorijai Dimbovskai (2.a).
   Vēlu jums visiem radošas idejas un veiksmi! 

Vizuālās mākslas skolotāja, pulciņa “Spektrs” vadītāja Vija Plotka

YouTube video

Diploms nominācijā “MĀJAS SAJŪTA”
   Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 8.b klases audzēkņiem Andrim Dzirko, Igoram Avotiņam, Vadimam Čiževskim, Marikai Voznovičai par darbu “Tēju ceremonija” (Pulciņš “Mozaīka”, skolotāja Jevgēnija Sergejenko)

Pateicība
   Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 8.b klases audzēkņiem Ilonai Bohānei, Aleksandram Vojeckim, Anastasijai Denisovai, Sandrai Kostjukevičai par dalību Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas skatē-izstādē “Veidojam vidi. Interjers virtuvē” Krāslavas novadā (Pulciņš “Mozaīka”, skolotāja Jevgēnija Sergejenko)
“VESELĪGS DĀRZEŅU ĒDIENS” Aleksandrs Vojeckis, Ilona Bohāne 8.b klase
“TĒJU CEREMONIJA” Andris Dzirko, Igors Avotiņš, Vadims Čiževskis, Marika Voznoviča 8.b klase
“OGAS UN AUGĻU PARADĪZE” Anastasija Deņisova, Sandra Kostjukeviča 8.b klase

Paldies Marai un Emily!

Publicēja 2019. gada 10. jūn. 01:28Varaviksne Skola   [ atjaunināts 2019. gada 11. jūn. 00:25 ]

   Šajā mācību gadā AFS programmas ietvaros pie mums mācījās divas itālietes Mara D’Andrea un Emily Notto. Strādāt un mācīties kopā ar šīm meitenēm bija neizsakāmi apbrīnojami. Šīs meitenes paliks skolotāju un viņu klases biedru atmiņā ilgu laiku. Pateicamies meitenēm par viņu centību, radošumu un atklātību.
   Piedāvājam noskatīties arī video, kurus ierakstīja meitenes, lai izteiktu savu viedokli par mācībām mūsu skolā.
   Mara un Emily, lai veicas! Gaidām ciemos! 

YouTube video


YouTube videoMarianna Rukmane, Maras D’Andreas klases audzinātāja
Irēna Bovtramoviča, Emily Notto klases audzinātāja

Zīmējumu konkurss "Mana pasaule"

Publicēja 2019. gada 5. jūn. 02:45Varaviksne Skola

   

  Krāslavas novada Centrālās bibliotēkas izsludinātā zīmējumu konkursa bērniem un jauniešiem „Mana pasaule” mērķis bija rosināt bērnu un jauniešu fantāzijas radošo izpausmi, prasmi saredzēt skaistumu sevī un apkārtējā pasaulē. Konkursa rezultātā zīmējumu izstādē „Mana pasaule” apskatāmi 153 zīmējumi, ko ir veidojuši 147 Dagdas un Krāslavas PII un vispārizglītojošo skolu audzēkņi, kurus atbalstīja vecāki un skolotāji.
   Labāko zīmējumu autori no mūsu skolas bija:
Ruslans Baranovs, 9.c kl.
Ļubova Šusta, 5.b kl.
Samanta Rukmane, 8.a kl.
   Pateicamies mūsu skolotājiem par audzēkņu iesaistīšanu zīmējumu konkursā ,,Mana pasaule’’ Valentīnai Purpišai, Jevgenijai Sergejenko un Jeļenai Kļimovai

Trio NON STOP koncerts

Publicēja 2019. gada 5. jūn. 01:10Varaviksne Skola

   Cik ātri pagāja četri skolas gadi. Vēl mācoties 9.klasē, trīs meitenes - Jelizaveta Naruševiča, Anna Latkovska un Ērika Zaikovska, sāka kopā dziedāt grupā NON STOP. Visus četrus gadus grupa piedalījās neskaitāmos konkursos un koncertos. Veiksmīga bija dalība reģionālajā konkursā "No baroka līdz rokam", jo divas reizes trio tika finālā Rīgā. Grupas repertuārs ļoti dažāds, tajā bija gan latviešu tautas dziesmu apdares, gan mūsdienu autoru dziesmas, gan pasaules pop grupu hīti.
   31.maijā, pēdējā mācību gada dienā, grupa NON STOP sapulcēja aktu zālē visus skolēnus, lai uzstātos ar pēdējo koncertu "Mūzikas brīnumainā pasaule" un noskaņotu visus jaukajām vasaras brīvdienām. Koncertā piedalījās īpašais viesis - Viktors Bernans, kurš daudzos pasākumos dziedāja kopā ar trio. Viņš apsveica meitenes ar skolas absolvēšanu un veltīja viņām dziesmu "Krāslava", novēlot neaizmirst dzimtās mājas. Katra meitene saņēma simbolisku dāvanu - mazu mikrofonu.
   Gribu pateikties meitenēm par kopā būšanu, radošumu, iniciatīvu, dziedāšanu no sirds. Lai meiteņu balstiņas pāri skan!

YouTube video


Mūzikas skolotāja Rita Andrejeva

1-10 of 1054