Jaunumi‎ > ‎

Ziņas

   

Krāslavas Varavīksnes vidusskola - veselības teritorija

Publicēja Varaviksne Skola

 
 Katru gadu decembra sākumā Krāslavas Varavīksnes vidusskola pārvēršas par veselīgā dzīvesveida teritoriju, jo mūsdienās vislielākā vērtība ir tieši veselība. Viena no pedagogu darba prioritātēm ir radīt labvēlīgu izglītības vidi, un mūsu skola nodrošina ne tikai mācību procesu, bet arī rūpējas par skolēnu veselību.
   „Mana veselība – mana bagātība” - ar šādu devīzi norisinājās dažādi pasākumi, kas bija paredzēti visām klašu grupām. Nedēļu ievadīja tradicionālā akcija „Sarkanā lentīte”, kas uzskatāmi parādīja, cik daudz skolēnu apzinās veselīgā dzīvesveida nozīmi un ir informēti par riskiem savai veselībai.
   Veselības nedēļas koordinatore, bioloģijas skolotāja Jeva Bojarčuka, pastāstīja par rezultātiem un par to lielo darbu, ko veica pasākumu organizatori – 12. a un b kl. skolēni.
   „Sākumklašu skolēniem bija jāīsteno veselīgā dzīvesveida programma – „Veseli zobi” (1. klase), „Veselīga sirds” (2. klases), „Veselīgas acis” (3. klases) un „Veselīgs cilvēks” (4. klases). Bērniem bija sagatavota interaktīva nodarbība, kurā tika iekļauts teatralizēts uzvedums-pasaka „Dakteris Aikāsāp un septiņi zaķēni” un citas aizraujošas aktivitātes (mīklas, viktorīnas un spēles). Mazuļi labprāt vēroja, kā nepaklausīgie zaķēni izvairās no higiēnas noteikumu ievērošanas, un pārliecinājās, cik svarīgi ir Daktera Aikāsāp padomi. Protams, pasakas finālā sākumskolas audzēkņi jau lieliski apzinājās, kādu ļaunumu veselībai nodara atteikšanās no elementārajām higiēnas prasībām. Vecāko klašu skolēni spēļu formā atgādināja bērniem par to, cik svarīgi ir ievērot pareizu dienas režīmu, bet bērni veiksmīgi tika galā ar visiem uzdevumiem.
   3.-4.kl. skolēni piedalījās Futbola maratonā – reklāmspēlē par veselīgo dzīvesveidu un, uzrādot savu augsto fiziskās sagatavotības līmeni, svinēja uzvaru pār vidusskolēnu komandu. Piektklasnieki un sestklasnieki skolotājas Ilonas Solimas vadībā sagatavojuši un noformējuši informatīvos bukletus par vīrusu izraisītu slimību profilaksi. Visaktīvākie bija 6.a un 6. b kl. skolēni, ļoti interesanti un radoši darbi bija Annai Karnickai, Sintijai Širokihai, Irinai Korotkovai, Ksenijai Andžānei, Daniilam Pantelejenko, Evijai Petkunei, Annai Kozačukai, Renātai Petrovskai („Kādi produkti jāēd rudenī un ziemā, lai neslimotu”). 7.-8. kl. grupā notika interaktīvā spēle „Mācies pateikt „nē”!”. Tika izspēlētas dažādas situācijas, neformālā gaisotnē tika pārbaudītas pusaudžu zināšanas un prasmes. Vecāko klašu skolnieces organizēja 3.-6. klasēm zibakciju „Esi kustībā – esi skaists!”.
   5.-9. kl. skolēni konkursa „Nesmēķējošā klase” ietvaros piedalījās aptaujā, bet vidusskolēni apkopoja rezultātus un atspoguļoja tos uzskatāmās diagrammās. Visi devītklasnieki piedalījās konkursā „Ko tu zini par AIDS?”. Šī tēma pēdējo gadu laikā mūsu valstī kļūst arvien aktuālāka, diemžēl Latvija ir pirmajā vietā Eiropā gan HIV, gan AIDS izplatības ziņā. Konkursa gaitā 9. kl. skolēni uzzināja daudz jauna par šo problēmu, piemēram, par to, ka nedrīkst celt no zemes nekādas šprices, jo tās var būt inficētas, kā arī par to, ka inficēties ar HIV var konflikta laikā ar kausli, kam ir HIV. Vecāko klašu skolēni bija sagatavojuši vizuālo informāciju par HIV inficēto skaitu pasaulē, visās Baltijas valstīs, Latvijā un Latgalē.
   Fotoizstādes „Mums nav laika nodarboties ar muļķībām” apmeklētāji aizdomājās par to, ka situācijā, kad pusaudžiem ir pārāk daudz brīvā laika, viņi bieži vien nokļūst kompānijā, kurā iegūst kaitīgus ieradumus. Taču 10.-12. kl. skolēnu sagatavotajās fotogrāfijās varēja redzēt jauniešus, kas aizraujas ar kādu interesantu vaļasprieku – sportu, mūziku, zinātni utt., un šie fotoattēli liecināja par to, ka tādi jaunieši noteikti ievēro veselīgu dzīvesveidu.
   Visi aktīvākie Veselības nedēļas dalībnieki saņēma atzinības rakstus un balvas. Mūsu skola izsaka lielu pateicību par veselīgajam dzīvesveidam veltītu aktivitāšu atbalstu Latvijas Sarkanā Krusta Krāslavas, Aglonas un Dagdas novada komitejas izpilddirektorei Sandrai Molotokai.”
   12. kl. skolēni, kas veiksmīgi nodrošināja Veselības nedēļas pasākumu īstenošanu, ieguva daudz pozitīvu emociju un iespaidu.
Alīna Popa: „Viens no mūsu uzdevumiem bija parādīt skolēniem, ka ievērot veselīgo dzīvesveidu var jautri un interesanti.”
Ilona Cimoško: „Man patika darboties ar bērniem, un vēl man bija patīkami dot labumu citiem cilvēkiem.”
Andris Spalvis: „Spēlējot futbolu, mēs organizējām meistarklasi jaunāko klašu skolēniem, lai motivētu viņus trenēties un uzlabot savu veselību.”
Varavīksnes vidusskolas audzēkņi ir pārliecināti – lai dzīvotu laimīgi, ir nepieciešama laba veselība!
Latvijas Sarkanā Krusta vēsture un humānisms mūsdienu sabiedrībā

Publicēja Varaviksne Skola

   
  Mēs, Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 10. klases skolēni, nolēmām iegūt informāciju par Latvijas Sarkanā Krusta pirmsākumiem, tāpēc apmeklējām tematisko izstādi Krāslavas Vēstures un mākslas muzejā. Bijām ļoti pārsteigti, kad ieraudzījām tik daudz interesantu eksponātu.
   Izstāde atspoguļo Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) darbību no 1918. gada līdz mūsdienām. Tā ir lieliska iespēja iepazīties ne tikai ar LSK vēsturi, bet arī aizdomāties par humānismu mūsdienu sabiedrībā. Ekspozīcijā var apskatīt dažādus sadzīves priekšmetus, plakātus, fotogrāfijas, dokumentus un citus informatīvos materiālus.
   Tie, kas vēlas dziļāk izpētīt LSK vēsturi, muzejā ieraudzīs dažādas lietas, sakot ar senlaiku šļircēm un beidzot ar protēzēm. Mūsuprāt, bija ļoti interesanti aplūkot visus vēsturiskos priekšmetus, kam ir gandrīz 100 gadu. Taču mūsu viedokļi par visinteresantāko eksponātu dalījās: Brigitu ieinteresēja medmāsas forma, Anastasiju - acu implanti, kas tika veidoti no stikla, bet Zaharu - skalpeļi. Skatoties uz senlaiku medicīnas aprīkojumu, radās izjūta, ka esam 20. gadsimta 20. gados, un tas bija fascinējoši.
   Apmeklējot muzeju, mēs ieguvām daudz dažādu iespaidu un emociju, bet kā galveno var minēt sajūsmu. Iesakām apmeklēt šo izstādi visiem mūsu vienaudžiem un pieaugušajiem cilvēkiem, it īpaši tiem, kas grib uzzināt kaut ko jaunu par Latvijas Sarkano Krustu. 

Brigita Hveckoviča, Zahars Popa un Anastasija Smirnova, 10. klases skolēni

Foto konkursa-izstāde "Ceļošana"

Publicēja 2017. gada 11. dec. 23:22Varaviksne Skola

 
   Šī gada decembrī mūsu skolā 2.stāvā būs skatāma foto konkursa-izstāde "Ceļošana". Izstāde sastāv no 16 darbiem. Mūsu skolu pārstāvē Rita Čertkova, Eduards Lukaševičs, Arnis Šidlovskis, Diāna Smertjeva, Ņikita Paks, Daniils Pantelejenko un Diāna Smertjeva. Konkursa žūrija augsti novērtēja mūsu skolēnu darbus, novērtējat arī Jūs!


A. Lukša

Par patriotisko audzināšanu

Publicēja 2017. gada 11. dec. 02:29Varaviksne Skola

   Lieliski nosvinējām Lāčplēša dienu 2. a klasē. Bērniem šī diena bija pārsteigumu pilna.
   Pirmais pārsteigums: klases stundas ietvaros pie mums viesos ieradās īsts robežsargs. Viņš bija formā un ar melnu noslēpumainu somu. Armijas formu tuvumā bija redzējis ne katrs bērns, toties robežsarga seja visiem bija labi pazīstama! Tas bija Vladislavs Lebedoks – mūsu klasesbiedrenes Veronikas tētis. Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes vecākais inspektors, kuram ir vecākā leitnanta pakāpe, sasveicinājās, apsveica visus ar gaidāmajiem valsts svētkiem un…
   Otrais pārsteigums: paziņoja bērniem, ka tieši šodien viņš vadīs klases stundu. Kaut ko tādu skolēni, protams, nebija gaidījuši.
   Trešais pārsteigums: uz galda parādījās šī noslēpumainā melnā soma, kura nedeva mieru pašiem vērīgākajiem un zinātkārākajiem klases pārstāvjiem. No somas tika izņemti priekšmeti, kas saistīti ar robežsardzes dienestu. Visas lietas tika interesanti komentētas, sniedzot atbildes uz jautājumiem. Kā tik tur nebija! Dažādi uzpleči ar svītrām un rombiņiem; uzšuves ar sarkana lauvas un sudrabota grifa attēlu, kuri savās varenajās ķetnās tur robežstabu; 2 kastītes, kā vēlāk izrādījās, ar apbalvojumiem, kas bija piešķirti mūsu viesim, un...
   Ceturtais pārsteigums: “Zobens! Zelta!”,… “Špaga!”,… “Zobens! Īsts!”, …”Armijas duncis!”, cits citu pārtraukdami, sauca bērni. Viņiem nebija laika, lai celtu rokas. Daudzi no pēdējiem soliem uzlēca augšā. Tik ļoti viņiem gribējās apskatīt tādu brīnumu. “Tas ir duncis”, klusā, mierīgā un pārliecinošā balsī pateica Vladislavs. “Tas nav cīņas, bet rituāls ierocis”. Tālāk sekoja konkrētas atbildes uz jautājumiem: “Kas ir rituāls ierocis?”, “Kāpēc dunci nevar izņemt no maksts?”, “Ar ko tad aizstāvēties?” un daudzi citi jautājumi. Bērni pēc tāda paskaidrojuma pat nepārjautāja un nemēģināja pārkāpt aizliegumu. Toties viņus gaidīja kārtējais…
   Piektais pārsteigums: visiem gribētājiem tika atļaut pielaikot un nofotografēties ar zobenu.
   No viesa uzstāšanās bērni uzzināja daudz derīgas informācijas par robežsargu darba smago ikdienu. Par to, ka robežsardzē dienē gan vīrieši, gan sievietes. Par to, ka “robeža Latvijā iebraucošajiem sākas ar robežsarga sveicienu!” Par to, ka robežsargi sargā gan mūsu dzimtenes sauszemes, gan jūras robežu. Par to, ka nepieciešams nopietni mācīties un nodarboties ar sportu, lai varētu dienēt armijā. Par to, ka šaujamieročus robežsargi izmanto tikai ārkārtas gadījumos un tikai aizsardzībai.
   Pārsteigumi ar to vēl nebeidzās! Visiem klases skolēniem tos sagādāja klases audzinātājs. Pēc prezentācijas “Mūsu dzimtene – Latvija!” un visu pilsētu fotoattēlu apskates dziesmas “Nekur nav tik labi kā mājās” pavadījumā skolēni piedalījās dažādos konkursos. Meitenes dziedāja “častuškas”, zēni sacerēja romantiskas slavas dziesmas savām “sirdsdāmām”…, minēja mīklas, sacentās skolas somu pacelšanā, piedalījās deju sporta minūtēs saistībā ar kara tematiku, tāpat mākslinieku konkursā, veidoja bruņinieku maskas. Un par to saņēma “Lāčplēša ordeņus” un citas veselībai derīgas saldās balvas.
   Visiem bērniem šajā dienā bija lielisks noskaņojums. Uz atvadām mums palika kopīgs fotoattēls. Un, kas zina, varbūt tieši šī tikšanās palīdzēs bērniem jau tagad aizdomāties par mūsu valsts robežu sargāšanu un dzīvē tai būs svarīga loma, izvēloties tik atbildīgu un svarīgu profesiju kā robežsargs! 

YouTube video


Varavīksnes vidusskolas skolotājs, 2. a klases audzinātājs Ēriks Zaikovskis

Sākumskolas skolēni gaida Ziemassvētkus.

Publicēja 2017. gada 11. dec. 02:23Varaviksne Skola

   Visiem ticīgiem kristiešiem tagad ir gavēņa laiks. Luterāņiem un katoļiem – Ziemassvētku, pareizticīgajiem un vecticībniekiem – svētā apustuļa Filipa gavēnis, tas ir stingrāks, garāks, jo to konfesiju pārstāvji Ziemassvētkus svin divas nedēļas vēlāk.
   Dievišķā bērna dzimšanas gaidīšana – labo darbu laiks. Mūsu skolas skolēni kopā ar savām ģimenēm piedalās labdarības akcijā „Ģimene –ģimenei!”
   Neviens nepaliek vienaldzīgs un pēc iespējas piedāvā tuviniekiem rotaļlietas, grāmatas, traukus, apģērbu, apavus.
   Kristīgās mācības stundās jaunākie skolēni cītīgi gatavojas Ziemassvētkiem.
   Pirms šiem gaišiem svētkiem skolēni ir izveidojuši Adventes kalendāru, atzīmē, cik dienu ir palicis līdz Ziemassvētkiem.
   Bērni zīmē un paraksta atklātnes, skatās multfilmas, lasa un mācas dzejoļus no galvas, dzied dziesmas, gatavo dažādus izstrādājumus Ziemassvētku noskaņās. Daži darbi ir ieņēmuši goda vietu klasē, bet citi ir sagatavoti, lai uzdāvinātu radiem un tuviniekiem.
   Pirms doties brīvlaikā, skolēni piedalīsies pasākumā, kas veltīts Ziemassvētkiem. Pasākumā skolēni uzstāsies ar priekšnesumiem. Labākie un aktīvākie skolēni saņems balvas.
   Lai visiem priecīgie Ziemassvētki un laimīgs, panākumiem bagāts Jaunais gads!

YouTube video


 Kristīgās mācības un sākumskolas skolotājs Ēriks Zaikovskis.

Tikšanās bibliotēkā

Publicēja 2017. gada 7. dec. 23:23Varaviksne Skola

   6.decembra pēcpusdienā mēs devāmies uz Krāslavas centrālo bibliotēku, kur notika tikšanās ar latviešu bērnu rakstnieci Luīzi Pastori.
   Luīzes pirmā grāmata ir „Stāsts par Pakaļasti tiem, kas vēl aug”. Pirmajai grāmatai seko otrā – „Petra un sniegpārslu meistars”, kurā mazākajiem lasītājiem autore stāsta par to, kā rodas sniegpārslas. Rakstniece turpina rakstīt bērniem, un kopā ar mākslinieci Elīnu Brasliņu veido stāstu sēriju “Mākslas detektīvi”. Tajā iznākušo grāmatu „Pazudušais pērtiķis”, „Neredzamais cilvēks” un „Svešinieka atnākšana” galvenie varoņi Teo un Poga dodas izmeklēt Latvijas mākslinieku Jaņa Rozentāla, Kārļa Padega un Niklāva Strunkes gleznu noslēpumus.
   Mēs uzdevām rakstniecei jautājumus un uzzinājām, kas viņu motivēja rakstīt, kādas ir viņas mīļākās grāmatas, kādi ir viņas hobiji.
   Pēc tam mēs apskatījām interesantu izstādi „Senās fotogrāfijas un noderīgas lietas bērniem – krāslaviešu mantojums”. Izstādē bija dažādi eksponāti: fotogrāfijas, atklātnes, grāmatiņas, bērnu sandales, rotaļlietas, matrjoška un citas lietas.
   Bibliotēkā mēs aplūkojām ļoti skaistu un radoši noformētu dzimtas koku. 

YouTube video


 Māris Dorofejevs, 5.a klase

Glezno savu suni!

Publicēja 2017. gada 4. dec. 23:08Varaviksne Skola

   Ir beidzies ikgadējais radošo zīmējumu konkurss ,,Glezno savu suni!’’, kuru organizēja DAUTKOM. Bija atsūtīti 817 darbu no Latgales novada. No mūsu skolas piedalījās 6.c klases skolēni: Aleksandrs Jukša, Dana Beleviča, Danila Aganovskis, Liza Zinkeviča, 7.b klasess skolniece Anastasija Denisova, 8.b klases skolēni: Diana Smertjeva, Diana Širokiha, 8.c klases skolēni : Aleksandrs Vidjakins un Anastasija Garšanova. Jūsu dāvanas var saņemt 412. kabinetā.
   Paldies mūsu skolēniem par atsaucību un radošo darbu!

Jeļena Kļimova, angļu valodas skolotāja

Džesika un Žanna dosies uz Briseli

Publicēja 2017. gada 29. nov. 03:46Varaviksne Skola

   
  Sestās klases skolniece Džesika Zdanovska un sociālā pedagoģe no Krāslavas Žanna Drozdovska saskaņā ar konkursa rezultātiem balvā ir saņēmušas braucienu uz Briseli par pētniecisko darbu “Latvijas baltkrievi: pagātne un tagadne”. Balvu sertifikātu pasniegšana notika Latvijas Republikas valsts svētku priekšvakarā Baltkrievijas vēstniecības Ģenerālkonsulātā Daugavpilī.
   Pētniecisko darbu konkursu jau četrus gadus pēc kārtas organizē Latvijas baltkrievu savienība sadarbībā ar Baltkrievijas Maksima Tanka vārdā nosaukto Valsts Pedagoģisko universitāti, bet rektors Aleksandrs Žuks ir žūrijas priekšsēdētājs. Kopš pagājušā gada pēc Eiropas Parlamenta deputāta Andreja Mamikina uzaicinājuma konkursa laureātiem ir iespēja apmeklēt Eiropas Savienības galvaspilsētu, sajust saikni starp tradīcijām un šodienas daudznacionālo, multikulturālo Eiropu.
   “Ceturtajā konkursā “Latvijas baltkrievi: pagātne un tagadne” labākos rezultātus uzrādīja Latgales pārstāvji, kam ir arī izskaidrojums: pierobežas reģionā baltkrievu tautības iedzīvotāju īpatsvars ir liels, un līdz ar to ir par ko stāstīt”, uzsvēra Saeimas deputāte no Latgales, Latvijas baltkrievu savienības valdes locekle Jeļena Lazareva.
   Krāslavas Varavīksnes vidusskolas sestās klases skolnieces Džesikas Zdanovskas darbs “Saknes ir ne tikai kokiem. Manas vecvecmāmiņas stundas” kļuva par īstu šī gada konkursa atklājumu – gan saistībā ar ģimenes tradīciju tēmas izklāstu, gan dalībnieces vecumu.
   “Gandrīz katru nedēļu mēs ar vecākiem braucam uz Baltkrieviju, un, kad bija dzīva vecvecmāmiņa, mēs vienmēr ciemojāmies arī pie viņas. Viņa stāstīja par savu dzīvi, mācīja gatavot, teikdama, ka kartupeļi ir baltkrievu virtuves pamats un no tiem var pagatavot 500 dažādu ēdienu”, tā Džesika stāstīja par sava darba ideju, “atmiņas par vecmāmiņu vienmēr paliks manās domās”.
   Tagad šīm bērnu atmiņām ir arī skatāms noformējums – pētnieciskais darbs, piebilda Krāslavas Varavīksnes vidusskolas krievu valodas un literatūras skolotāja Jekaterina Aleksejeva, kura ne pirmo reizi palīdz saviem audzēkņiem sagatavot darbus Latvijas baltkrievu savienības konkursam.
   “Džesikas mamma ir žurnāliste, un viņas talants ir ticis meitai” uzsvēra skolotāja. “Mums dzīvē trūkst sirsnīgas, dvēseliskas attieksmes pret citiem cilvēkiem, un Latvijas baltkrievu savienībā mēs esam to atraduši. Paldies par iespēju piedalīties konkursā un tikties ar tik sirsnīgiem cilvēkiem!”
   Krāslavas novada domes sociālās pedagoģes Žannas Drozdovskas apraksts “Cara Berendeja kronis” – tas ir vērienīgs meistara, dzejnieka, mūziķa, entuziasta Jevgeņija Iļjiņeca portrets. Autore paveica lielisku darbu, lai savāktu visu informāciju par šo cilvēku, uzsvēra žūrijas locekle, filoloģe Aļona Mickeviča.
   “Pētījumā mēs redzam klasiķu citātus, gleznu un skulptūru reprodukcijas, varoņa dzeju un paša autora darbus”, saka Aļona Mickeviča. “Šis stāsts aizkustina līdz sirds dziļumiem, atklājot brīnišķīga cilvēka, Krāslavas baltkrievu biedrības aktīvista, personību un nezināmos dzīves momentus”.
   Žannas Drozdovskas darbs tika atzīmēts ar goda rakstu nominācijā “Personība vēsturē”; šī kategorija piesaista konkursa dalībniekus visvairāk. Popularitātes ziņā otrajā vietā ir vēsturisku notikumu apraksts, bet trešajā “Baltkrievu tradīcijas manā ģimenē”.
   Baltkrievijas Republikas Ģenerālkonsuls Daugavpilī Vladimirs Kļimovs ir gandarīts, ka konkurss atkal ir piesaistījis lielu dalībnieku skaitu, jo tā mērķi pilnībā atspoguļo gan Latvijas, gan Baltkrievijas valsts mērķus.
   Latvijas baltkrievu savienības vadītāja Valentīna Piskunova uzsvēra, ka ir svarīgi iesaistīt jaunatni un novadpētniekus baltkrievu kultūras izpētē Latvijā. “Mums ir jāapvieno visas tautas, kas dzīvo Latvijā, jāsapulcina līdzīgi domājoši cilvēki. Latvijas baltkrievu savienība ir no dažādām sociālajām grupām un reģioniem cēlušos cilvēku apvienošanas piemērs – zem jaunrades, sadarbības un draudzīguma karoga”, sacīja Valentīna Aleksandrovna.
   Konkursa iniciatore un vadītāja, Saeimas deputāte no Latgales Jeļena Lazareva (“Vienotība”) atgādināja, ka Latvijas baltkrievu savienībai ir iespējas sūtīt savus tautiešus, latviešu skolu absolventus, bezmaksas studijās uz Baltkrievijas augstskolām, tiesa, ar nosacījumu, ka atestāta vidējā balle ir ne mazāka par 7. Tostarp ir iespēja iestāties Medicīnas institūtā, Baltkrievijas Valsts universitātē, kur ir ļoti augsts pasniegšanas līmenis”, viņa uzsvēra.
   Pētniecisko darbu konkursa līdzorganizators, Baltkrievijas Valsts Pedagoģiskais institūts, aicina laureātus apmeklēt Minsku, lai iepazītos ar pedagoģiskās izglītības iegūšanas iespējām. Viņi tāpat rīko kvalifikācijas celšanas kursus skolotājiem – kompaktus, taču detalizētus, atbilstoši interaktīvo mācību metožu izmantošanas tematiem, skolēnu motivācijai, profesijas izvēlei.
   Konkursa dalībnieki saņēma arī dāvanas no Baltkrievijas Republikas Nacionālo kultūru centra.


PĒCVĀRDS

   2017. gada konkursa laureāte, sociālā pedagoģe no Krāslavas Žanna Drozdovska pēc balvas saņemšanas iededzināja trīs sveces un izstāstīja īsu pamācību.
   “Vienā istabā dega trīs sveces – Ticība, Cerība, Mīlestība. Un tajā iegāja mazs zēns. Un izdzirdēja sveču sarunu. “Cilvēki zaudējuši ticību”, teica viena, “tāpēc man nav vērts degt.” Un tā nodzisa.
   Pēc tam otra svece bēdīgi piebilda, ka cilvēki zaudējuši arī mīlestību, tāpat nodzisa. Un tikai cerības svece turpināja zaigot, un zēns, paņēmis to rokā, aizdedzināja abas pārējās.
   Kamēr deg cerība, ar tās palīdzību var aizdedzināt gan mīlestību, gan ticību. Jūs ar savu konkursu “iededzinājāt” interesi par zemi, kas atrodas Daugavas otrā pusē. Jūs dāvājat mīlestību, un pirmo sveci es nododu Latvijas baltkrievu savienībai. Ticību gribu nodot Ģenerālkonsulam Vladimiram Kļimovam, lai nekādas robežas nedalītu tautu draudzību. Es zinu daudzus baltkrievus, kuri dzīvo man blakus Krāslavā, un cerību es gribu nodot mūsu krāslavietei Džesikai, lai viņa iemīlētu savu zemi tikpat stipri, kā es to mīlu. Zemi, kura dod mums iespēju dzīvot, mīlēt, satikties, radīt, glabāt savu senču tradīcijas”.

Sociālo zinību nedēļa

Publicēja 2017. gada 28. nov. 23:59Varaviksne Skola

 
 Mūsu skolā no 6. līdz 10. novembrim notika sociālo zinību nedēļa “Latvija, daudz laimes dzimšanas dienā!”. Visās 5.-12. klasēs vēstures un sociālo zinību stundās notika “Lāčplēša diena”. 5. klases piedalījās zīmējumu konkursā “Mana Latvija”. Skolēni uzzīmēja Krāslavas pilsētas un novada ģerboņus, Rīgu.
   8. klases skolēni rakstīja eseju “Pamestās mājas stāsts”. Skolēni izvēlējās vienu, cilvēku pamestu, objektu un izdomāja šī objekta “dzīves stāstu”. Paldies visiem skolēniem par piedalīšanos! Veiksmi mācībās!

Sociālo zinību skolotāja L. Pizāne

Veidosim vienotu un spēcīgu Latvijas nākotni!

Publicēja 2017. gada 27. nov. 02:04Varaviksne Skola

   
  Novembra sākumā Krāslavas Varavīksnes vidusskolā norisinājās Vēstures nedēļa.
   Novembra mēnesis Latvijas vēsturē rakstīts zelta burtiem, jo novembrī dzimusi Latvijas valsts un Latvijas brīvības cīņās tika atbrīvota Rīga.
   Mūsu skolā šajā laikā tika organizēti Vēstures nedēļas pasākumi, kas mudināja skolēnus padomāt par to, kas viņiem ir Latvija un kādai ir jābūt Latvijas jaunajai paaudzei.
   Vēstures nedēļa vidusskolā sākas ar filmas „Bermontiāde” demonstrējumu. 10.-12. kl. skolēni noskatījās interviju ar Lāčplēša ordeņa kavalieri Albertu Ameriku (1899-1997). Pēc videoseansa sākās diskusija - „Ko nozīmē būt patriotam?” Viens no svarīgākajiem secinājumiem – ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir jārūpējas par valsts labklājību un ilgtspēju.
   10.-12.kl. skolēni tika iepazīstināti ar galda spēli „Latvijai 100”, ko izstrādāja Cēsu Vēstures un mākslas muzejs. Spēles laukums veidots kā laika skala, kas sākas ar 1918. gadu un noslēdzas 2018. gadā. Pārvietojoties pa spēles laukumiem, skolēni izpēta svarīgākos notikumus Latvijas vēsturē, uz katra spēles laukuma izvietots arī vizuālais materiāls. Spēles tēmas: kultūra, politika, sports, ekonomika.
   8. kl. skolēniem bija piedāvāts radošais darbs. Ar mīlestību pret mūsu zemi skolēni veidoja apsveikuma atklātnes - „Latvija, daudz laimes dzimšanas dienā!”. Aktīvākie un zinošākie skolēni - Guntis Ungurs, Igors Sorogovecs, Valērija Novicka, Ilga Ļapere, Anna Tarlecka - prezentēja savus referātus par interesantākajiem Latvijas un pasaules vēstures faktiem.
   9. kl. skolēni Vēstures nedēļas ietvaros veidoja prezentācijas par tēmu: „Es piederu Latvijai”.
   Prezentācijas noslēguma daļā skolēni izteica novēlējumus Latvijas tautai.
   9. c kl. skolnieces Ligitas Skorodihinas novēlējums:
   „Es novēlu Latvijas tautai prasmi piedot. Vispirms redzēt savas kļūdas un tikai tad – citu cilvēku kļūdas un trūkumus. Citādi uz šīs zemes nekad nebūs miera. Es gribu, lai Latvija būtu aktīva, dzīvespriecīga un skaista valsts. Ja kādam kaut kas nepatīk mūsu valstī, tad ir jāpadomā par to, kā padarīt mūsu valsti labāku. Tad mēs ar pārliecību skatīsimies nākotnē. Novēlu visiem būt par savas valsts patriotiem!
   9.c kl. skolnieces Līgas Bohanes novēlējums:
   „Latvija ir dižena valsts! Es novēlu Tev labklājību! Attīsties un kļūsti arvien bagātāka! Lai mums virs galvas vienmēr ir mierīgas debesis, lai bērni iet uz skolu un lai viņu vecākiem nav jāuztraucas par savām vecumdienām! Lai ar katru dienu nostiprinās Tava ekonomika, lai Tava diženā tauta dzīvo ar pārliecību par rītdienu! Lai Tevi nesašķeļ iekšējās domstarpības, lai dažādu tautību cilvēki vienmēr atrod kopīgu valodu! Es novēlu visiem Latvijas iedzīvotājiem veselību, laimi un mīlestību!
   9. b kl. skolnieka Ustina Jeršova novēlējums:
   „Man Latvija nav tikai valsts. Man Latvija ir kā mamma, kas dod siltumu un mīlestību. Latvija man patīk ar savu skaistumu. Vārdos neaprakstāma daba, klimats un labie cilvēki, kas vienmēr palīdzēs grūtajā brīdī. Es novēlu valstij ekonomisko labklājību, daudz darbavietu, bet iedzīvotājiem - mīlestību pret savu dzimteni!”
   11.a un 12.b kl. skolnieces Vēstures nedēļas ietvaros pārliecinājās, ka vēsturi var iemācīties, pētot dažādu tautību nacionālās virtuves noslēpumus, jo tie atspoguļo kultūru daudzveidību. Paldies par receptēm un degustācijas iespēju Valērijai Dubovai, bet Ilonai Lukaševičai – par viduslaiku picu, Arīnei Čužānei, Olitai Geibai, Jevgēnijai Piginai – par ingvera maizes un medus morsu, Viktorijai Brazevičai un Jeļizavetai Naruševičai - par pankūkām ar pildījumu, ko ražo Latvijas saimnieces.
   Lūk, tā rodas kopības sajūta! Lai ticība saviem spēkiem palīdz mums veidot vienotu un spēcīgu Latvijas nākotni! Margarita Borodina-Ignatoviča, vēstures skolotāja

1-10 of 835