Jaunumi‎ > ‎

Ziņas

   

Konkurss “Mis Aerobika 2018”.

Publicēja Varaviksne Skola

   
   Krāslavas Varavīksnes vidusskolā jau 24. reizi norisinājies tradicionālais konkurss ”Mis Aerobika”. Pārstāves no 5. līdz 12. klāsei iepriecināja žūriju, daudzus līdzjutējus, skolotājus un skolas viesus ar savām dejām. Šogad svētku atklāšanas ceremonijā sveces iedegšanas gods tika Oksanai Samulei, kas pagājušajā gadā uzvarēja nominācijā ”Vice Mis Aerobika 2017”. Pēc tam sākās lozēšana, paraugdemonstrējumi, un tad komandas prezentēja savas obligātās un oriģinālās programmas. Pēc komandu priekšnesumiem konkursa žūrijas locekli – Eriks Zaikovskis, Ivans Lukša, Anžela Semjonova, Nadežda Adamoviča, Iveta Bitte, Diāna Lukaševiča – devās pieņemt lēmumu par šī gada balvu ieguvējiem un uzvarētajiem dažādās nominācijas. Tika piešķirtas šādas nominācijas:
- Mis Aerobika 2018 – Oksana Samule
- Mis Smaids – Elizaveta Andžane
- Vice Mis Aerobika – Edita Kusiņa
- Mis Simpātija – Elizaveta Naruševiča
- Mis Grācija – Jevenija Pigina.
   Par pasākuma sponsoriem kļuva: Latvijas Sarkanais Krusts, SIA ”Krāslava D ”, Aivara Veštera ziedu veikals, kā arī Varavīksnes vidusskola. Paldies visiem par šiem skaistajiem un brīnišķīgajiem svētkiem, par jauku noskaņu!

„PAVASARĪGA NOSKAŅOJUMA RECEPTE”

Publicēja 2018. gada 22. marts 04:49Varaviksne Skola

   20. martā ir sācies astronomiskais pavasaris, viss apkārt ar nepacietību gaida atmodu dabā un dvēselē.
   Krāslavas Varavīksnes vidusskolas radošie pedagogi nolēma šajā dienā dalīties ar savu pavasarīga noskaņojuma recepti un sagatavoja dāvanu galvenajām sievietēm ikvienā ģimenē – māmiņām un vecmāmiņām.
   Mūsu talantīgie bērnu kolektīvi un atsaucīgie skatītāji nodrošināja svētku atmosfēru skolas aktu zālē. Tad sākās īsta burvība – uzmirdzēja nākamās skatuves zvaigznes.
   Vēl viena pavasarīga noskaņojuma sastāvdaļa – jautras dziesmas un dejas, kas tika iekļautas priekšnesumos-klipos „Cāļus skaita rudenī” un „DISKO”.
   Pēc tam skatītājiem tika piedāvāts ieslēgt iztēli, pasapņot un ļauties savai fantāzijai, lai sirdi piepildītu gaisma, siltums un prieks. Par nākamo komponenti laba garastāvokļa receptē kļuva spilgta un neatkārtojama pavasara saule, kas simboliski iemirdzējās dejā „Spīdēja saulīte”.
   Labu noskaņojumu bērniem vienmēr dāvā viņu māmiņas, tādēļ receptē noteikti jāiekļauj mammas labestība, glāsti un smaids, kā arī maigums un aizkustinošas emocijas. Bet mūsu mīļās vecmāmiņas ar savu siltumu un mīļumu māca mazbērnus būt laipniem un iejūtīgiem. Šajā dienā māmiņām un vecmāmiņām bija veltīti visi daiļlasītāju, vokālistu un dejotāju priekšnesumi.
   Daudz patīkamu izjūtu un spilgtu iespaidu, kas ir ļoti nepieciešami labam noskaņojumam, šajā dienā palīdzēja radīt sākumklašu skolēni, viņu klases audzinātājas un, protams, atraktīvas skolotājas – Nadežda Adamoviča un Nadežda Tadello. Liels paldies pasākuma organizatorei Anželai Semjonovai!

YouTube video


Galina Mikulāne

Jauna izstāde "Diegu fantāzija"

Publicēja 2018. gada 21. marts 02:39Varaviksne Skola

   
   20. martā 8. c klases skolēni apmeklēja Krāslavas novada centrālo bibliotēku, kur tika rīkota krustdūriena tehnikā izšūto gleznu izstāde ,, Diegu fantāzija’’. Šī izstāde bagāta dažādiem motīviem, te ir gan ainavas, gan ziedi, gan kaķītis, gan zirgs, viss šeit ir skaists. Laipni lūdzam uz bibliotēkas lasītavu un apmeklējiet radošo darbu izstādi. 
8.c klases skolēni

Žūrijas ekspertu un lasītprieka veicinātāju apsveikšana

Publicēja 2018. gada 21. marts 02:32Varaviksne Skola   [ atjaunināts 2018. gada 21. marts 07:31 ]

   
17.martā aktīvākie grāmatu lasītāji pulcējās 6. Lasīšanas svētkos Krāslavas kultūras namā.
   Mūsu skolas lasītāji arī ir aktīvāko skaitā, skolai tika pasniegta KNCB Atzinība par aktīvu sadarbību un sekmīgu jaunās paaudzes iesaistīšanu bibliotēkas pakalpojumu izmantošanā.
   Īpašās pateicības pasniegtas mūsu skolas skolotājiem: Valentīnai Purpišai, Ludmilai Buhalovai, Verai Avotai, Janīnai Romanovskai un Jeļenai Kļimovai. Paldies par ieguldīto darbu!
   Lasītprieks Krāslavas Varavīksnes vidusskolā turpinās!

Valodas prasmes – nākotnes karjeras pamats

Publicēja 2018. gada 16. marts 06:37Varaviksne Skola   [ atjaunināts 2018. gada 16. marts 06:48 ]

   Pēdējās februāra dienas Krāslavas Varavīksnes vidusskola pavadīja Latviešu valodas nedēļas aktivitāšu virpulī, jo visi latviešu valodas skolotāji piedāvāja saviem skolēniem plašu pasākumu spektru.
   Šīs nedēļas mērķis bija aktualizēt latviešu valodas bagātības un svarīgākās sastāvdaļas – lasīšanu, rakstīšanu un gramatiku, klausīšanos, runāšanu, mudināt skolēnus lasīt daiļliteratūru, noteikt „asākos prātus”, kas uzvarēja valodas konkursos, kā arī gūt pozitīvas emocijas, vizualizējot literāros tēlus, mācoties radoši un, protams, apliecinot savus talantus.
   Gatavojoties šai nedēļai, vairāki skolēni aktīvi iesaistījās interaktīvajā pasākumā „Dzīvā dzeja” un sagatavoja savus radošos darbus, kas piesaistīja gan bērnu, gan pieaugušo uzmanību dažādiem literārajiem darbiem un tēliem. 2. klašu skolēni veltīja mīļus vārdus Latvijai un savus radošos darbus izvietoja sākumskolas etnogrāfiskajā stūrītī.
   Rakstīšanas dienā tika aktualizēta latviešu valodas loma citu Eiropas valodu vidū. Skolēni izvērtēja savas valodas prasmes, strādājot ar Eiropas valodu portfeli (digitāli un papīra formātā), un aizpildīja anketu – valodu pasi.
   Lasīšanas un literatūras dienā liela uzmanība bija pievērsta daiļlasīšanai. Savas uzstāšanās skolēni veltīja Latvijas simtgadei. Skolas bibliotēkā bērni un pusaudži skolotāju vadībā iepazinās ar iespējām, ko piedāvā dažādi preses izdevumi latviešu valodā. Tika izvērtēta Bērnu žūrijas darbība Varavīksnes vidusskolā.
   Valodas lietojuma un gramatikas dienā norisinājās viktorīnas un konkursi „Āķīgā valodiņa”. Vairāki sākumklašu skolēni pārbaudīja savas prasmes, uzrakstot diktātu.
   Runāšanas diena bija veltīta publiskajai runai un monologam. Vidusskolēniem bija piedāvāts sagatavot savu runu par tēmu „Valoda un nākotnes plānošana – karjera”.
   Klausīšanās dienā pedagogi integrēja mācību darbā dažādus interaktīvus videomateriālus, skolēni labprāt pildīja dažādus pēcklausīšanās uzdevumus un varēja noteikt savu prasmes līmeni.
   Par labākajiem un aktīvākajiem (veiksmīgi piedalījās vairākās aktivitātēs) tika atzīti: Anastasija Bogdanoviča, Aleksandrs Menščikovs, Julianna Mihailova, Aleksandra Tereško (1.a), Raimonds Spiridonovs, Anastasija Čubreviča, Veronika Lebedoka (2.a), Tomass Bergs, Vjačeslavs Tračums, Maksims Deņisovs (2.b), Karina Liņķe (3.b), Artjoms Fjodorovs (4.a), Rainers Zukuls (4.b), Glorija Aņisenko (5.b), Ksenija Kuzmina, Reinhards Nemiro, Linda Neverovska, Ligita Petkeviča (7.a), Sandra Kostjukeviča, Samanta Simanoviča, Marika Voznoviča (7.b), Guntis Ungurs (8.a), Evelīna Hodarenoka, Katrīna Ozerska, Viktorija Petrovska (9.a), Natālija Kuzmina, Karīna Volkoviča, Ernests Jančevskis, Pāvels Borodins (10.a).
   Viens no šīs priekšmetu nedēļas uzdevumiem - sekmēt piederības izjūtu Latvijai, tāpēc daudzas nodarbības bija veltītas mūsu valsts simtgadei. Saistošas un interesantas bija skolēnu un skolotāju savstarpēji veidotās prezentācijas, uzstāšanās un informatīvie plakāti. Nedēļas nogalē visi dalībnieki guva gandarījumu par labi padarītu darbu un pateicības par sasniegumiem dažādās aktivitātēs.

Видео YouTube


Galina Mikulāne

Latvijas izglītības iestāžu vokālās mūzikas konkurss "BALSIS 2018"

Publicēja 2018. gada 16. marts 05:59Varaviksne Skola

   
   7.martā mūsu skolas 11.-12.kl.ansamblis VELAIV piedalījās Latvijas izglītības iestāžu vokālās mūzikas konkursā "BALSIS 2018" Latgalē, Preiļu Mūzikas un mākslas skolā. Apsveicam meitenes ar 2.pakāpes diplomu (36.28p.) Sirsnīgu pateicību gribu izteikt mūsu koncertmeistarei, skolotājai Nadeždai Tadello!


Ansambļa vadītāja Rita Andrejeva

Latvijas izglītības iestāžu popgrupu festivāls - konkurss "No baroka līdz rokam"

Publicēja 2018. gada 16. marts 05:55Varaviksne Skola

   
  23.februārī mūsu skolas kolektīvi piedalījās Latvijas izglītības iestāžu popgrupu festivālā - konkursā "No baroka līdz rokam" Latgalē, Rēzeknes 6.vidusskolā. 6.kl. ansamblis Tip Top saņēma 2.pakāpes diplomu (34.58). 11.kl. trio NON STOP saņēma 1.pakāpes diplomu (43.06) un tika izvirzīts, jau trešo gadu, uz finālkonkursu Rīgā, kurš notiks 2018.gadā 24.martā.
Pirmizrāde "Sīpoliņa piedzīvojumi" Daugavpils teātrī

Publicēja 2018. gada 6. marts 00:45Varaviksne Skola

    

4. martā izrāde ,, Sīpoliņa piedzīvojumi’’ tikās zīmējumu konkursa dalībnieki. Latgales bērniem piedāvāja ilustrēt šo pasaku. Skolēnu radošās domas un vecāku aktivitāte patīkami pārsteidza teātra kolektīvu-konkursam tika iesniegti 100 zīmējumu no dažādām Latgales pašvaldībām.
   Muzikālā izrāde ,, Sīpoliņa piedzīvojumi’’’ ļoti patika. Neparasta pasaka stāstīja par labsirdīgo varoni un viņa draugiem ar mūzikas un dejas izteiksmīgo valodu. No mūsu skolas 25 bērni jutās īpaši priecīgi pabūt teātrī, daži no mums pirmo reizi bija teātrī vai baletā. Izrāde atstāja lielu spilgtu emocionālo iespaidi.
   Teātra foajē visus konkursa darbus varēja aplūkot skatītāji, ieraudzījām arī savus darbus , jutām lepnumu par sevi un savu skolu! Tas bija arī stimuls attīstīt zīmēšanas spējas, mīlēt bērnu literatūru.
   Lielu paldies sakām domes deputātiem un labsirdīgam autobusa šoferim Jānim Vigulim. Paldies skolai par iespēju piedalīties šajā noderīgajā un interesantajā pasākumā. 


6.-9. klases dalībnieki

Mazo kolektīvu konkurss "BALSIS"

Publicēja 2018. gada 1. marts 05:59Varaviksne Skola

   
  19.februārī mūsu skolas ansambli piedalījās mazo kolektīvu konkursā BALSIS - 2018,kurš notika KVĢ aktu zālē. 5.kl. ansamblis RE - MI saņēma diplomu nominācijā "Vizuālais tēls",11.-12. kl. ansamblis VELAIV saņēma 1.pakāpes diplomu (41p.) un nominācijā "Skatītāju simpātija".
   Ansamblis VELAIV tika izvirzīts uz 2.kārtas konkursu Preiļos, kurš notiks 2018.gada 7.martā.
Lai labi skan!Mūzikas skolotāja Rita Andrejeva

Tieksme pēc skaistuma

Publicēja 2018. gada 28. febr. 04:22Varaviksne Skola

 

   27. februārī 8. c klases skolēni apmeklēja Krāslavas novada centrālo bibliotēku, kur tika rīkota INĀRAS PAULIŅAS pašdarinātu rotaslietu izstāde ,,Tieksme pēc skaistuma’’. Mums patika simegrāfijas gleznas un no pērlītēm viedās rokassprādzes, krelles, auskari un citas rotaslietas. Laipni lūdzam uz bibliotēkas lasītavu un apmeklējiet skaistu radošo darbu izstādi. 


8. c klases skolēni

1-10 of 881