Jaunumi‎ > ‎

Ziņas

   

Konkurss „Great American Authors. J. D. Salinger”

Publicēja 2018. gada 17. maijs 05:31Varaviksne Skola

   
11. maijā Krāslavas Varavīksnes vidusskolas vecāko klašu jauniešu grupa (Ē.Zaikovska, D. Solima, S. Kitoks, J. Naruševiča) devās uz Latgales centrālo bibliotēku, lai piedalītos literārā konkursā „Great American Authors. J. D. Salinger” . Šo pasākumu organizēja ASV vēstniecība Latvijā sadarbībā ar Latgales Centrālo bibliotēku (LCB) ASV Informācijas centru un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldi.
   Konkurss bija rīkots ar mērķi motivēt skolēnus lasīt oriģinālliteratūru angļu valodā, attīstīt skolēnu kritiskās lasīšanas prasmes, kā arī atklāt skolēnu radošās spējas, sasaistīt tās ar apgūtajām zināšanām angļu valodā.
   Skolēni bija aicināti izlasīt D. D. Selindžera grāmatu „The Catcher in the Rye”. Pasākuma laikā skolēniem bija piedāvāti konkursi pēc grāmatas motīviem. Konkursa noslēgumā jaunieši saņēma arī dāvanas. 


Angļu valodas skolotāji I. Bovtramoviča, A.Lukša

Ceļojums uz Stokholmu

Publicēja 2018. gada 16. maijs 01:51Varaviksne Skola

   Mācību gada pēdējais mēnesis ir vislabākais laiks kopīgam ceļojumam. 11., 12. un 13. maijā 10.a un 11.a kl. skolēni, klašu audzinātājas Irēna Bovtramoviča un Rita Čerņenko, vecāki Erna un Sergejs Jančevski, Ilona un Gunārs Solimi, Irina un Anatolijs Lukaševiči, Aļona un Oļegs Dubovi devās ceļojumā uz Stokholmu.
   Līdz Rīgas ostai, protams, aizbraucām ar autobusu, tālāk – prāmis “Romantika”, kas uzreiz pārsteidza mūs ar savu varenumu. Viss bija neparasts – dzīvošana kajītēs, pastaigas uz klāja, kafejnīciņas, izklaides programmas. Mēs klausījāmies ansambļa uzstāšanos, skatījāmies Mongoļu cirku, piedalījāmies loterijā, īpaši veicās Ernestam, jo viņš vinnēja lieliskas balvas 3 reizes. Prieks bija apmeklēt diskotēku nakts garumā un izdejoties pēc sirds patikas.
   Sestdienā devāmies uz Stokholmu. Tā kā laiks bija ierobežots, tad dalījāmies grupās pēc interesēm – daļa devās uz Vāsas muzeju, daļa apmeklēja Karaļa pili un noskatījās sardzes maiņas ceremoniju. Mūs intriģēja pastaigas pa viduslaiku stilā saglabātajām ieliņām, braucieni metro, daudzie pieminekļi, suvenīru bodītes, jahtas un neskaitāmie riteņbraucēji.
   Atceļā ar prāmi atkal mielojām acis ar skaistajiem dabas skatiem, īpaši apbrīnojām daudzās mazās saliņas, kas atgādina glītas tortītes, izdaiļotas ar kokiem un daudzveidīgām mājiņām, klausījāmies koncertus, dejojām, pavadījām laiku uz klāja.
   Svētdien plkst.11.00 bijām Rīgas ostā, kur mūs sagaidīja autobuss, un devāmies uz Krāslavu.
   Mēs pateicamies visiem, kas atbalstīja mūsu vēlēšanos ceļot uz Stokholmu. Īpašu pateicību izsakām māmiņai Irinai Lukaševičai par ekskursijas plānošanu un organizēšanu. 

YouTube video10.a, 11.a kl. skolēni

Piens un augļi mūsu draugi

Publicēja 2018. gada 15. maijs 04:40Varaviksne Skola

   
Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 8.c klases un 6.b klases skolēni saņēma pateicības rakstus par sekmīgo piedalīšanos ES skolu programmas "Piens un augļi skolai" konkursā. Mēs esam priecīgi saņemt dāvanas. Paldies Lauku atbalsta dienestam par dāvanām-galda spēlēm. 
8.c un 6.b klases skolēni un klases audzinātāji

Brīvības ielas svētki

Publicēja 2018. gada 15. maijs 02:00Varaviksne Skola

   
 
  4.maijā mūsu skolas kolektīvi piedalījās Brīvības ielas svētku koncertā. 
   Paldies par skaistu priekšnesumu pastāvīgiem koncerta dalībniekiem 11.-12.kl. grupai "Skolas kvartāls" un 11.kl. meiteņu trio NON STOP! 
Mūzikas skolotāja Rita Andrejeva

X Latvijas zēnu koru salidojums "Puikas var!"

Publicēja 2018. gada 10. maijs 23:24Varaviksne Skola

   
  Jau desmito reizi š.g. 1.jūnijā Cēsīs pulcēsies un sadziedāsies Latvijas zēnu kori. Salidojuma devīze: Puikas var!
   Zēnu koru salidojumi Latvijā notiek no 1970.gada ik pa pieciem gadiem, un tradicionāli par zēnu koru sadziedāšanās vietu kļuvušas Cēsis, Cēsu pils parka estrāde. Šogad salidojums notiek Latvijas valsts simtgades zīmē, stiprinot zēnu koru dziedāšanas tradīciju un līdzdalību Dziesmu un deju svētku kustībā.
   Salidojumam gatavojas 58 zēnu kori ar vairāk nekā 1800 dalībniekiem no visiem Latvijas novadiem. Nozīmīgajam notikumam zēni gatavojas jau vairākus gadus, apgūstot 18 repertuārā iekļautās latviešu komponistu dziesmas un latviešu tautas dziesmas a cappella. Aprīlī uzsākušies koru konkursi novados un pilsētās, kā arī II kārtas konkursi vēsturiskajos novads, kuros kompetenta žūrija izvērtē zēnu un diriģentu veikumu dziesmu apgūšanā un prasmi izjustā dziedāšanā. Galvenais zēnu koru vērtētājs ir zēnu koru salidojumu iniciators un tradīcijas iedibinātājs, ilggadējais Rīgas Doma zēnu kora diriģents Jānis Erenštreits, kurš ir arī X Latvijas zēnu koru salidojuma patrons. Zēnu koru skanējumā klausās arī tādi pieredzējuši diriģenti kā Romāns Vanags, Arvīds Platpers un šī salidojuma mākslinieciskais vadītājs Gints Ceplenieks.
   25.aprīlī Krāslavas novada zēnu koris “Bundzinieki” arī piedalījās Latgales reģiona koru skatē un ieguva 1.pakāpes diplomu. Visi dalībnieki ir gandarīti, ka 1.jūnijā uzstāsies Cēsu pils estrādē un sadziedāsies ar zēniem no visiem Latvijas nostūriem.
   Pateicos par sadarbību Krāslavas pamatskolas zēnu kora dalībniekiem un mūzikas skolotājai Ilonai Aprupei. Paldies Krāslavas novada domei par iespēju nokļūt nozīmīgajā pasākumā. Rita Andrejeva, mūzikas skolotāju MA vadītāja.

Eiropas dienas ietvaros

Publicēja 2018. gada 10. maijs 02:38Varaviksne Skola   [ atjaunināts 2018. gada 10. maijs 03:01 ]

   
Katru gadu maijā visā Eiropā tiek atzīmēta Eiropas diena, kas simbolizē dažādu valstu vienotību. Par godu šiem svētkiem arī Krāslavas novada centrālajā bibliotēkā tika sarīkots pasākums-tikšanās ar dzīvnieku advokāti Velgu Vītolu. Viņa parādīja interesantu prezentāciju par Līgatnes dabas taku un pastāstīja par savu darbu.
   9. maijā mēs, 8.c klases skolēni, ar lielu interesi piedalījās pasākumā. Pasākuma noslēgumā, siltā un draudzīgā atmosfērā mēs baudījām saldumus un nofotografējāmies kopā ar Velgu Vītolu.
   Paldies bērniem par labu uzvedību pasākumā!
8.c klases audzinātāja Jeļena Kļimova

Krāslavas Varavīksnes vidusskolas šahisti piedalījās Latvijas Skolu šaha olimpiādē

Publicēja 2018. gada 7. maijs 02:23Varaviksne Skola

   Latvijas Skolu šaha olimpiāde Latvijā notiek pirmo reizi. Projekts notiek sadarbībā ar Latvijas šaha federāciju. Mērķis ir noskaidrot, cik Latvijas skolās bērni māk spēlēt šahu, cik skolās ir šaha pulciņš vai šaha stunda. Un kā palīdzēt tām Latvijas skolām, kuras vēlas ieviest šahu savu skolēnu ikdienā? Projekta ietvaros tiks popularizēts šahs kā spēle, kā brīvā laika pavadīšanas veids jaunatnes vidū, veicināta sadarbība starp šaha treneriem, notiks dalīšanās pieredzē un noskaidroti labākie jaunieši šahisti katrā reģionā un Latvijā. 

   Olimpiādei ir 3 posmi, kur 1.posmā no 1.-31.martam, katra skola izvirza 3 labākos zēnus un 3 labākās meitenes 3 vecuma grupās 1.-4.klase, 5.-9.klase un 10.-12.klase, kuri piedalīsies reģionu finālos. Labāko skolēnu noteikšanai nepieciešamības gadījumā tiek organizēti skolas iekšējie šaha turnīri.
   Skolu šaha olimpiādes Latgales finālā no Krāslavas Varavīksnes vidusskolas sacensību dalībnieki:

 

Dalībnieka vārds, uzvārds

Dzimšanas gads

Klase

Baranovskis Daniils

2009

2.a        1.- 4.klašu skolēni

Minkevičs Nikita

2009

2.a        1.- 4.klašu skolēni

Sorogovecs Rihards

2007

4.a        1.- 4.klašu skolēni

Dorofejevs Maris

2006

5.a        5.- 9.klašu skolēni

Kazlauskis Konstantīns

2003

9.a        5.- 9.klašu skolēni

Jersovs Ustins

2001

9.b        5.- 9.klašu skolēni

Pastrama Marčels

2001

10.a     10.- 12.klašu skolēni

Rudaks Artūrs

1999

12.a     10.- 12.klašu skolēni

Lebedoka Veronika

2009

2.a        1.- 4.klašu skolēni

Tribisa Ariana

2009

2.a        1.- 4.klašu skolēni

Ignatjeva Lija

2007

5.a        5.- 9.klašu skolēni

Popa Alina

1999

12.a      10.- 12.klašu skolēni

   Šaha organizatori Krāslavas Varavīksnes vidusskolā - šaha pulciņa vadītāji Ēriks Zaikovskis un Pjotrs Boločko. 

   Piektdien, 13.aprīlī, Maltas vidusskolas sporta zālē tika aizvadīts Latvijas Skolu šaha olimpiādes Latgales reģiona fināls.
Latvijas Skolu šaha olimpiādes trešais reģionu fināls Latgalē kopā pulcēja 60 skolēnus no Maltas, Rēzeknes, Tilžas, Daugavpils, Krāslavas, Viļāniem un Verēmu pagasta, no kuriem 1.–3.vietu ieguvēji piedalīsies Latvijas finālā, Rīgā.
   Latgales reģiona finālu ar svinīgo uzrunu atklāja Rēzeknes novada BJSS direktors Aldis Ciukmacis, kurš ļoti viesmīlīgi izrādīja Maltas vidusskolas moderno, daudzfunkcionālo sporta halli un visu sporta kompleksu kopumā, tai skaitā šaha un dambretes klubu, dienesta viesnīcu.
   Bērniem pēc spēlēm tika skaistas piemiņas veltes, loģisko domāšanu attīstoši kāršu komplekti, veselīgas un uzturvielām bagātīgas brokastu pārslas, saldumi no "Karameļu darbnīcas" un, protams, ļoti skaistas medaļas godalgotajām vietām, kā arī visiem dalībniekiem treneriem, tiesnešiem.
   Treneriem, kuri bērniem māca pirmos soļus šaha pasaulē organizatori uzdāvināja aprīlī iznākušo Jāna Elvesta grāmatu un darba burtnīcu "Šaha ģimnāzija".
   Kad lielās cīņas par vietām uz Latvijas finālu bija beigušās, bērniem tika piedāvāta vienreizēja iespēja piedalīties simultānspēlē pret Latvijas 2017.gada sieviešu čempioni šahā Lindu Krūmiņu un Latvijas 2012.gada čempionu šahā vīriešiem, spēcīgu Latvijas lielmeistaru, rēzeknieti – Ilmāru Starostītu. Šāda iespēja tika 30 sacensību dalībniekiem un speciālai viešņai rēzeknietei Annai Kazmerikai, kura ļoti vēlējās izmantot iespēju un uzspēlēt ar Latvijas čempioni, jāpiezīmē un jāuzslavē Annas ļoti rūpīgā attieksme pret šaha spēli, jo viņa pierakstīja partiju un droši noturēja neizšķirtu.
   Vienlaicīgajā spēlē pie 16 galdiņiem pret Lindu kopā trim bērniem izdevās noturēt vienādu figūru materiālu un vienoties ar Latvijas sieviešu čempioni par neizšķirtu, ar lielmeistaru Ilmāru tikai vienam tika šāda laime – neizšķirts ar lielmeistaru. Visi bērni tika pie Transporta sakaru institūta dāvātajiem Yo-yo un bērniem, kuri noturēja neizšķirtus papildus tika uzdāvināti "Brain games" loģisko kāršu spēļu komplekti un visam klāt sirsnīgs rokas spiediens no Latvijas čempioniem un personīgi parakstīts diploms ar autogrāfu.
   Organizatori sveic veiksmīgos finālistus, vēl veiksmi un izturību lielajā Latvijas finālā, kas 15. maijā notiks Rīgā, Juglas vidusskolā, kā arī saka paldies par balvām atbalstītājiem: Transporta un sakaru institūtam, "MILZU", "Brain Games".
Nellija Maklakova, Latvijas Skolu šaha olimpiādes koordinatore

YouTube video


Dejotāji no Varavīksnes vidusskolas Jaunpilī

Publicēja 2018. gada 2. maijs 01:06Varaviksne Skola

 
 27. aprīlī Krāslavas Varavīksnes vidusskolas dejotāji no 4., 5., 6. klasēm devās uz tālo Zemgales novadu , lai piedalītos Bērnu un jauniešu kustību festivālā „Jaunpils 2018”.
   Festivāls tiek rīkots ar mērķi atbalstīt bērnu un jauniešu nepieciešamību apliecināt sevi dejā, popularizēt videi draudzīgas aktivitātes un veselīgu dzīvesveidu, aktīvi atpūsties, iegūt jaunus draugus un gūt piedalīšanās prieku.
   Skolēnus sagaidīja Jaunpils pils brīvā skatuve, radošās darbnīcas, vides izglītības spēles un konkursi kopā ar SIA "Zaļā josta", kārumu tirgotavas pils zālēs un pagalmā, fotografēšanās kopā ar lielajām lellēm, pastaigas pils dāmu pavadībā pa pils pagrabiem, baznīcu, dzirnavām, baznīcas torni, FizMix šovs, klaunu šovs “Oki-doki”.
   64 dejotāju numuri no visas Latvijas pārsteidza ar savu radošumu, spilgtiem tērpiem un deju stiliem. Varavīksnes vidusskolas skolēnu grupa „Dance band” uzstājās ar deju priekšnesumu „Cheap thrills” un dabūja no žūrijas atzinības rakstu.

Autore N.Adamoviča.

Kopā ar dziesmu!

Publicēja 2018. gada 2. maijs 00:22Varaviksne Skola   [ atjaunināts 2018. gada 3. maijs 00:19 ]

 
 26. aprīlī mēs, 8.c klases skolēni, apmeklējām Krāslavas pamatskolu. Mēs piedalījāmies Angļu dziesmu festivālā. Mēs saņēmām pateicību par radošu pieeju, kolektīva garu, pozitīvām emocijām un krāsainu priekšnesumu. Visi bērni bija malači! Paldies Krāslavas pamatskolas komandai par tādu iespēju padziedāt angļu valodas dziesmas un sadraudzēties.
   Paldies bērniem par atsaucību un labu uzvedību pasākumā! 

8.c klases audzinātāja Jeļena Kļimova

Jānis Stepiņš: „Jābūt idejai un iedvesmai”

Publicēja 2018. gada 27. apr. 03:10Varaviksne Skola   [ atjaunināts 2018. gada 27. apr. 04:07 ]

   Aprīļa vidū Krāslavas Varavīksnes vidusskolā notika LEGO Robotikai veltīts pasākums, kurā skolēni rādīja savus sasniegumus LEGO konstruktoru veidošanā un to programmēšanā.
   Jānis Stepiņš, robotikas pulciņa vadītājs, pastāstīja: „Klātesošo interese bija ļoti liela, it īpaši jaunāko klašu skolēnu vidū. Bērnus interesēja, vai ir viegli uztaisīt LEGO robotus un kā tos iespējams programmēt. Atbildes ir ļoti vienkāršas: jābūt idejai un iedvesmai ko uztaisīt, un tad sāksies tehniskās jaunrades process ar skolotāja palīdzību.
   Skolotājs J. Stepiņš atbildēja arī uz citiem jautājumiem par robotikas pulciņa darbību Varavīksnes vidusskolā.
- Kā radās ideja par šo pulciņu skolā?
- Robotika un tehniskās nozares mūsdienās attīstās neticami ātri. Attīstīt bērnos loģisko un tehnisko domāšanu palīdz loģiskās domāšanas spēles - puzles, Rubika kubs un arī LEGO rotaļlietas. LEGO robotikas pulciņš tapa, lai skolēni varētu šīs prasmes pilnveidot, konstruējot programmējamus LEGO robotus. Turpmāk skolēni varēs pilnveidot šīs zināšanas augstskolās un vēlāk varēs atrast arī labi apmaksātu, konkurētspējīgu darbu. Robotika un tehniskās nozares atvieglo mūsu ikdienas dzīvi, tāpēc pieredze un zināšanas šajā jomā skolēniem ir nepieciešamas jau pamatskolā, ko nodrošina pulciņa darbība. Skolēni sāka darboties pulciņā pagājušā mācību gada 2. semestrī. Visu semestri interesentiem bija iespēja izmēģināt savus spēkus LEGO konstruktoru veidošanā. Šajā mācību gadā pulciņš darbojas, pateicoties Eiropas Savienības projekta finansējumam. Aktivitātes ir paredzētas visiem skolēniem no 1. līdz 9. klasei.
- Kāds ir šī pulciņa darbības mērķis?
- Nodarbību mērķis ir attīstīt skolēnu tehnisko un loģisko domāšanu dzīvei nepieciešamo prasmju apguvē un sekmēt viņu radošo pašizpausmi.
- Kādas aktivitātes tiek īstenotas pulciņa ietvaros?
- Bērni mācās būvēt un programmēt funkcionējošus autonomus robotus, izmantojot motorus, sensorus, zobratus, riteņus, asis un citus tehniskos elementus, būvē robotus no 2D zīmējuma, uztaisot reālu 3D versiju telpiskās domāšanas attīstīšanai. Pulciņa dalībnieki programmē, testē un uzlabo pašu dizainētus un uzbūvētus robotus, līdz ar to apgūst inženierzinātņu pamatus. Skolēniem ir iespēja izmantot matemātikas zināšanas dabā, lai aprēķinātu attālumu, laiku un ātrumu, apgūt tehnisko valodu, attīstīt programmēšanas un algoritmisko domāšanu.
- Kas jums, pulciņa pedagogam, sagādā vislielāko gandarījumu šajās nodarbībās?
- Man patīk, kad skolēniem ir daudz ideju, to daudzveidīgums, tās rodas kādu noteiktu problēmu risināšanas laikā, un ļoti patīkami, ja šīs idejas arī izdodas realizēt. Cenšos ar skolēniem apspriest, kā labāk uztaisīt kādu LEGO konstruktoru, lai tas varētu veikt savas funkcijas, kā tas būtu jāprogrammē. Skolēni dažreiz mani patīkami pārsteidz ar savu nestandarta pieeju Lego robotu konstruēšanā un programmēšanā.
- Pastāstiet, lūdzu, par saviem nākotnes plāniem šajā darbības jomā!
- Kad pamata iemaņas darbam ar LEGO robotiem skolēniem jau būs iegūtas, mēģināsim pacelt latiņu mazliet augstāk un piedāvāt robotiem sarežģītākas programmas kādu noteiktu problēmu efektīvākai risināšanai.
- Vai pulciņa nodarbību laikā iegūtās prasmes palīdz skolēniem labāk mācīties?
- Manuprāt, skolēnu iegūtās zināšanas LEGO robotikas pulciņā noder arī citos priekšmetos (matemātikā, fizikā, informātikā u.c.).
Lai jums veicas! Paldies par atbildēm! Intervēja Galina Mikulāne

YouTube video

YouTube video1-10 of 911