Jaunumi‎ > ‎

Ziņas

   

9.c klases izstādes apmeklējums

Publicēja Varaviksne Skola

   
  18.janvārī mēs, 9.c klases pārstāvji apmeklējām Maijas Šulgas darbu izstādi Krāslavas novada centrālajā bibliotēkā. Mums bija iespēja apskatīt grafiku un akvareli, kā arī Maijai darinātas lelles, bižutēriju, batiku un daudz skaisto rokdarbu. Maija ir ļoti talantīga māksliniece. Steidzieties redzēt šo darbu izstādi! 

9.c klases skolēni

VARAVĪKSNES VIDUSSKOLAS AUDZĒKNEI - OTRĀ VIETA LATVIJAS LĪMEŅA ESEJU KONKURSĀ

Publicēja 2019. gada 21. janv. 23:40Varaviksne Skola

 
 Krievu kultūras un izglītības svētku „Tatjaņin deņ” („Tatjanas diena”) ietvaros Latvijas krievu mācībvalodas skolu atbalsta asociācija (LAŠOR) ik gadu rīko dažādus konkursus.
   Pagājušajā gadā Krāslavas Varavīksnes vidusskolas audzēkne Kristīnа Filatova piedalījās pētniecisko darbu konkursā. Viņas darbs bija veltīts dzimtas relikvijai – svētbildei, ko ģimene spēja saglabāt pat no ugunsgrēka, un tagad tā tiek nodota no paaudzes paaudzē. Ar savu pētījumu Kristīna izcīnīja otro vietu.
   Šogad Kristīna piedalījās LAŠOR organizētajā literāro darbu konkursā „Man ir 20 gadu”, iesniedzot eseju par tēmu „Es baidos kļūt līdzīgs pieaugušajiem, kas interesējas tikai par skaitļiem” (Antuāns de Sent-Ekziperī). Žūrija augstu novērtēja krāslavietes darbu – Kristīna Filatova atkal izcīnīja otro vietu.
   Izvēloties no konkursa organizatoru piedāvātajām tēmām citātu no pasakas „Mazais princis”, Kristīna uzrakstīja pārdomu darbu par to, kā bērns kļūst par pieaugušo un par pieaugušā cilvēka īpašībām.
   „Manam darbam ir raksturīga diezgan pesimistiska noskaņa,” pastāstīja Kristīne. „Tajā es izvērtēju trūkumus, kas, pēc manām domām, piemīt tiem, kas kļūst pieauguši. Viņi vienmēr cenšas sevi kontrolēt, un tāpēc pasaulē rodas daudz problēmu.”
   Kā piemēru Kristīna minēja mākslinieku Marku Rotko, kurš teicis, ka glezno kā bērns, redzot krāsas, nevis skaldnes vai robežas. Ja cilvēks kopš bērnības visu mūžu saglabātu šo spēju – redzēt krāsas, nevis asus stūrus, tad, pēc Kristīnas domām, pasaulē būtu mazāk karu un traģēdiju.
   „Kristīna ir radoša meitene, kas labi raksta,“ uzsvēra krievu valodas un literatūras skolotāja Romualda Jermaka. „Es vienmēr gaidu viņas sacerējumus, radošos darbus un lasu tos ar interesi. Gan rakstu darbi, gan monologi Kristīnei vienmēr ir pārdomāti, argumentēti, ar piemēriem, bet galvenais – tie vienmēr ir dziļi izjusti, tādi, kas nāk no sirds.”
   Grāmatas pavada Kristīnu jau no pašas bērnības. Mīlestību pret grāmatām atbalstīja māmiņa, viņa kopā ar meitu labprāt devās uz bibliotēku un grāmatnīcu, ģimenē ir plaša mājas bibliotēka. Meitene uzskata, ka, iespējams, savu talantu, kas saistīts ar rakstītprasmi, iemantojusi no mammas, kurai arī ļoti patīk rakstīt un ilgu laiku viņa bija viena no žurnāla „Lilit” autoriem. Nākotnē Kristīne plāno iegūt humanitāro izglītību, taču savu specializāciju vēl nav izvēlējusies.
   Kristīna uzskata, ka šādi konkursi atstāj dziļas pēdas cilvēka sirdī: „Apbalvošanas ceremonija norisinājās Rīgā, Maskavas namā, kur valdīja īpaša atmosfēra. Tika lasīti fragmenti no konkursantu darbiem, un varēja dzirdēt, par ko un kā rakstīja mani vienaudži. Mājās es atgriezos iedvesmota. Ja radošais darbs ir atzinīgi novērtēts valsts līmenī – tas ir kā spēcīgs jaunrades enerģijas lādiņš un milzīga motivācija turpināt rakstīt.”
   Savas esejas pēdējā rindkopā Kristīna uzrakstīja: „Es baidos nodzīvot savu mūžu, kas tikai sācies, veltīgi. Es mīlu pieaugušos, taču nevēlos dzīvot ciparu pasaulē. Es vienkārši gribētu, lai viņi biežāk ieklausītos bērnos, es gribētu, lai viņi atvērtu savas robežas un atļautu savam iekšējam bērnam pamosties un veidot citādāku mūsu vēsturi. Mēs varētu izvairīties no kariem, tāpēc ka bērni nestrīdas par teritoriju, bērni zina, ka mums nekas nepieder. Mēs esam ciemiņi uz šīs planētas, un es negribu nodzīvot savu mūžu starp robežām un ilūzijām, es gribu padarīt pasauli labāku.”

Elvīra Škutāne, autores foto

Ziemassvētku lasījumi

Publicēja 2019. gada 21. janv. 23:09Varaviksne Skola   [ atjaunināts 2019. gada 21. janv. 23:43 ]

   Katru gadu janvārī Varavīksnes vidusskolā notiek Ziemassvētku lasījumi. Jau vienpadsmito reizi skolēni, skolotāji un viesi sapulcējās aktu zālē, kur skanēja Ziemassvētku stāsti un dzejoļi un valdīja mīlestības, siltuma un labestības gaisotne. Šī nozīmīgā pasākuma misija – iedegt ikviena cilvēka sirdī mīlestības dzirksteli un atgādināt par labestību, žēlsirdību un līdzcietību. Viena no nozīmīgākajām Ziemassvētku stāstu idejām tika izteikta Milānas Milaševičas, 3. b klases skolnieces, radošajā darbā: „Kristus galvenās veltes nav dāvanas zem Ziemassvētku eglītes, bet gan mīlestība, miers un saticība.”
   Pasākumā piedalījās viesi: Latvijas Pareizticīgo Baznīcas Daugavpils-Rēzeknes eparhijas Daugavpils apriņķa prāvesta palīgs priesteris Aleksandrs Jukimovičs un Krāslavas Sv. kņaza Aleksandra Ņevska pareizticīgo baznīcas priesteris Rostislavs Terehovs.
   Ziemassvētku stāstu krājumā tika publicēts 31 jaunā autora literārais darbs (3.-11. kl. skolēni), izdevuma noformējumam izmantoti 22 jauno mākslinieku zīmējumi (5.-9. kl. skolēni). Liels paldies visiem pedagogiem, kas piedalījās krājuma sagatavošanā.
   Ziemassvētku lasījumos tika prezentēti labākie skolēnu radošie darbi. Aktu zālē uzstājās 10 autori ar saviem stāstiem vai dzejoļiem. Visus radošos darbus klātesošie noklausījās ar lielu interesi un uzmanību.
   Pasākuma viesi izteica daudz pateicības vārdu mūsu skolēniem, radošo darbu autoriem. Pateicoties biedrībai „Latvijas Sarkanais Krusts”, krājuma autoriem un māksliniekiem tika pasniegtas atzinības un balvas. Pedagogiem viesi pasniedza pateicības rakstus par skolēnu sagatavošanu dalībai Ziemassvētku lasījumos un uzdāvināja skaistus ziedu pušķus. Arī mūsu skolas ciemiņi saņēma dāvanu - krājumu „Ziemassvētku stāsti 2019”, kas ir jau vienpadsmitais pēc kārtas.
   Paldies visiem skolotājiem, administrācijai un atbalsta personālam par sadarbību!

YouTube video


Oksana Korčagina, skolas bibliotekāre
Anželas Semjonovas foto

Starptautiskais eTwinning projekts "Symbols of European Countries"

Publicēja 2019. gada 16. janv. 03:06Varaviksne Skola   [ atjaunināts 2019. gada 18. janv. 04:20 ]

   

  Decembra mēnesī beidzās mūsu pirmais starptautiskais eTwinning projekts "Symbols of European Countries". No 2018.gada septembra līdz decembrim eTwinning projekta ietvaros, kas ir Eiropas skolu sadarbības tīkls, norisinājās Starptautiskais projekts "Symbols of European Countries". Projektā piedalījās 12 dalībvalstis - Latvija, Albānija, Itālija, Vācija, Horvātija, Turcija, Lietuva, Polija, Spānija, Rumānija, Čehija un Slovēnija.
   Projekta mērķis bija: paplašināt vārdu krājumu angļu valodā un skolēnu redzesloku, attīstīt skolēna atbildības sajūtu, radošās spējas, skolēnu IKT prasmes un stiprināt vispārējās mācīšanās prasmes.
   Katrai no dalībvalsts skolai bija jāizveido vienu kalendāra lapu līdz decembra beigām.
   Pats darbs sākās septembrī – mēs sagatavojām prezentāciju par mūsu valsti, pilsētu un, protams, arī par mūsu skolu.
   Oktobrī mēs veidojām pirmās un pēdējās kalendāra lapas skečus, bet mēneša beigās balsojām par visinteresantāko vāka dizainu.
   Novembrī mēs pabeidzām mūsu gatavoto kalendāra lapu – maiju. Decembrī gatavojām kalendāra lapas otro pusi ar krustvārdu mīklu.
    
Decembra pēdējā nedēļā, kad visi projekta dalībnieki atsūtīja savas kalendāra lapas, mūsu kalendārs bija gatavs.
   Kalendārs rotā mūsu klasi un visiem ir iespēja to apskatīt. 

Skolotāja A. Lukša

Novada atklātais dambretes čempionāts

Publicēja 2019. gada 7. janv. 23:41Varaviksne Skola

   2018.gada 15.decembrī notika Krāslavas novada atklātais dambretes čempionāts. Krāslavas Varavīksnes vidusskolas godu aizstāvēja 4 meitenes, 10 zēni un 1 skolotājs.
   Apsveicam dambretes čempionāta uzvarētājus!!! Arī paldies skolēniem no mūsu skolas, kūri piedalījās sacensībās, bet pagaidām palīka bez vietām.
   Starp meitenēm: Lija Ignatjeva – I vieta, Samanta Berestņeva – II vieta,  Milena Kovaļova –III vieta, Ksenija Minķeviča.
   Starp zēniem: Iļja Timofejevs – I vieta, Maksims Kazlauskis – II vieta, Maksims Berestņevs – III vieta, Vladislavs Zinķevičs, Ustins Kravcevičs, Raimonds Spiridonovs, Vjačeslavs Tračums, Vladislavs Tračums, Aleks Pavļenoks, Andrejs Tokarskis.
   Starp vīriešiem: Ēriks Zaikovskis – skolotājs – II vieta.
   Visi uzvarētāji apbalvoti ar medaļām un saņēma balvas no Krāslavas novada domes. 

YouTube video


Krāslavas Varavīksnes vidusskolas Šaha un dambretes pulciņa vadītājs  Ēriks Zaikovskis.

Ziemassvētku dāvana Krievijas Federācijas ģenerālkonsulāta Daugavpilī mūsu pirmklasniekiem

Publicēja 2019. gada 4. janv. 02:23Varaviksne Skola

"Grāmata bija tā, ar kuru bērnu dienās mums 
mātes atvēra brīnumpasauli, mācīdamas caur 
melniem burtiem saskatīt mirdzošas dzīves vērtības"
/Jānis Akuraters/ 
 
   Franču autora- Šarla Pero romantisko, sirsnīgo, burvestībām pilno pasaku "Pelnrušķīte", jau kopš 17. gadsimta ir iemīlējuši gan mazie, gan lielie lasītāji.
   Pēc grāmatas motīviem, 13.12.18. Daugavpils teātra lielajā zālē, pimklasnieki noskatījās Sanktpēterburgas muzikālo Jaungada pasaku "Pelnušķīte", kura lika atcerēties klasiskās vērtības- labsirdība, čaklums, mīlestība, ticība labajam- "esi labs, ja pret tevi izturas ļauni, nedari pretī tāpat".
   Pateicamies par šo sarūpēto Ziemassvētku dāvanu Krievijas Federācijas ģenerālkonsulātam Daugavpilī. Šie mazie, patīkamie dzīves mirkļi padara mūsu skolas dzīvi vēl skaistāku un brīnumiem piepildītāku! 


1.a un 1.b klases skolēni un skolotājas

Krāslavas novada vispārizglītojošo skolu datorātrrakstīšanas konkursa rezultāti

Publicēja 2019. gada 3. janv. 02:32Varaviksne Skola

   Katru gadu mūsu skolas skolēniem pieaug interese par dalību datorātrrakstīšanas konkursā. Arī novembrī novadā bija organizēts tāds pasākums.
   Skolēniem tika dots nepazīstams teksts latviešu valodā, kuru rakstot ar “aklo” metodi (neskatoties uz tastatūru), bija jāievada datorā. Rakstīšana notika 5 minūtes. Ir svarīgi tekstu uzrakstīt pēc iespējas ātrāk un bez kļūdām.
  
 Paldies visiem 5.- 12. klašu skolēniem, kas piedalījās konkursā un apsveicam uzvarētājus:
Rihards Sorogovecs, 5.a kl. – III vieta
Ksenija Regele, 5.a kl. – atzinība
Nikola Stepanenko, 5.a kl. – atzinība
Dmitrijs Moskvičs, 5.a kl. – atzinība
Karolina Puncule, 5.a kl. – atzinība 

Arvīds Fedčenko, 6.a kl. – I vieta
Jekaterina Filipenkova, 6.a kl. – II vieta
Nikoļa Lebedeva, 7.a kl. – atzinība
Ēriks Briks, 11.a – III vieta 

Informātikas skolotāja Ilona Kolodnicka

Ziemassvētku dziesmu festivāls

Publicēja 2019. gada 3. janv. 00:47Varaviksne Skola

   Šogad Ziemassvētkiem veltītais vakars notika 19. decembrī, kurā piedalījās 9.-12. klašu skolēni. Skolēni bija ļoti aktīvi, kā arī skolotāji. Katra klase dziedāja Ziemassvētku dziesmas dažādās valodās: latviešu, angļu, vācu, franču, itāļu valodā. Pasākumā dziedāja mūsu skolas labākie solisti.
   Vakara sākumā tika apbalvoti skolēni, kuri bija ļoti sekmīgi 1. semestrī. Pasākumā bija tradicionālā loterija un konkursi. Visiem bija svētku noskaņojums, jo vakars bija Ziemassvētku apsveikumu pilns.
   Tas bija lielisks vakars, kuru pavadījām draudzīgā atmosfērā. Vakara beigās pasniegta loterijas galvenā balva, kuru saņēma L. Naruševiča.
   Novēlam laimīgu un panākumiem bagātu Jauno gadu!

YouTube video


Svešvalodas skolotāji I. Bovtramoviča, A.Lukša

Steidzieties redzēt!

Publicēja 2018. gada 19. dec. 03:31Varaviksne Skola

    
    18.decembrī mēs, 9. c klases pārstāvji, apmeklējām Krāslavas novada centrālo bibliotēku, kur tika atklāta Ivetas Alžanovas krustdūrienu tehnikā izšūto grāmatzīmju izstāde . Bibliotekāres ir pacentušās padarīt šo izstādi interesantāku, piemeklējot grāmatzīmju tematikai atbilstošas grāmatas un saliekot kopā. Laipni lūdzam uz skaisto izstādi! 

    Bišu vaska sveces var redzēt pirmajā stāvā. Paldies par šo izstādi z/s ,, Kurmīši’’ saimniekam.9. c klases audzinātāja Jeļena Kļimova

KONKURSA REZULTĀTI ,,UZZĪMĒ SAVU SIVĒNU, CŪCIŅU!’’

Publicēja 2018. gada 13. dec. 04:27Varaviksne Skola   [ atjaunināts 2018. gada 16. dec. 23:55 ]


Uzņēmums DAUTKOM ir apkopojis bērnu zīmējumu konkursa ,, Uzzīmē savu sivēnu!’’ rezultātus. Šajā gadā konkursam tika iesūtīts rekordliels darbu skaits - 912 zīmējumi. Visaktīvākie bija mūsu skolas bērni. Tie ir

3.a - Aleidzāne Viktorija , Borodulins Glebs, Čubreviča Rada, Lebedoka Veronika, Marcinkevica Rusalina, Minkevičs Nikita, Tribisa Ariana, Trupiņs Damirs, Zukova Nikoļa;

4.b - Linķe Karina;

5.a - Milasevičs Artūrs, Minkeviča Ksenija;

5.b - Rjabceva Ksenija;

5.c - Andrejeva Darja, Bohane Sanita, Čubrevics Pjotrs, Dorožko Gūnars, Marcinkevičs Saits, Semjonovs, Ēriks, Stivriņs Maksims, Ungurs Inars.

    Paldies bērniem par darbu un atsaucību! Visus zīmējumus var apskatīt mājas lapā www. grani.lv. Katrs dalībnieks saņēma kompānijas DAUTKOM atstarotāju, saldu dāvanu, bet skola saņēma Diplomu par aktīvu piedalīšanos bērnu zīmējumu konkursā .

    Paldies visiem par darbu!

                                                                                                                                                                


                                                                                                                                                         Angļu valodas skolotāja, Jeļena Kļimova

1-10 of 994