Jaunumi‎ > ‎

Ziņas

   

X Latvijas zēnu koru salidojums "Puikas var!"

Publicēja 2018. gada 11. jūn. 02:07Varaviksne Skola

   1.jūnijā Čēsu pilsparkā notika X Latvijas zēnu koru salidojums "Puikas var!", kurā piedalījās Krāslavas novada zēnu koris BUNDZINIEKI, (20 cilvēki - mūsu skolas zēnu grupa) - diriģenti Rita Andrejeva un Ilona Aprupe.
   Ir gandarījums par to, ka mums bija iespēja satikties ar zēnu koru dalībniekiem no visas Latvijas un vienoties kopīgā dziedāšanā. Šī diena bija burvīga - laiks mūs lutināja, saule sildīja un ļāva izbaudīt gan šo pasākumu, gan pastaigas pa Cēsu vecpilsētu!
   Gribu izteikt lielu paldies par atbalstu un sadarbību visu gadu garumā Krāslavas pamatskolai, kā arī mūsu skolas skolotājiem Irēnai Gončarovai, Ijai Karolei un Valentīnai Purpišai. 
   Paldies zēniem par skanīgām balstiņam! Lai visiem burvīga vasara! 

YouTube video


Zēnu kora diriģente Rita Andrejeva

Izstāde "Rotaļas ar dziju"

Publicēja 2018. gada 10. jūn. 23:42Varaviksne Skola

   
  31.maijā mēs, 8.c klases skolēni, apmeklējām Krāslavas novada centrālo bibliotēku, kur tika atklāta SKAIDRĪTES RUBENES adījumu un tamborējumu izstāde. Klausoties aizraujošo Viktorijas Urbanovičas stāstījumu, mēs apskatījām izstādi "Rotaļas ar dziju".
   Prieks redzēt tādu skaistumu izpildītu mākslinieces rokām.8.c klases skolēni

Koknese – Skrīveri

Publicēja 2018. gada 8. jūn. 02:17Varaviksne Skola   [ atjaunināts 2018. gada 10. jūn. 23:43 ]

   28. maijā 6.a klases skolēni devās uz ekskursiju Skrīveri – Koknese. Ekskursijas sakuma mēs apmeklējam Kokneses pilsdrupas. Kokneses viduslaiku pilsdrupas joprojām ir vienas no ainaviskākajām vietām starp divām upēm Pērsi un Daugavu. Klausoties aizraujošo gida stāstījumu, mēs apskatījām Kokneses pilsdrupas un parku, kurš atrodas blakus. Nākoša mūsu pietura bija Skīveros, kur sakumā mēs apmeklējam “Skrīveru mājas saldējumu”. 
   Ekskursija notika saldējumu meistaru pavadījumā, kuri sniedza informāciju par saldējumu ražošanas procesu. Mēs iepazināmies ar saldējuma vēsturi, kurš senos laikos tika likts karaļu galdā, kā arī ar cilvēka fantāzijas lidojumu un saldējumu veidiem. Mums bija iespēja izbaudīt 6 saldējuma veidus un arī skolēni paši izgatavoja četrus saldējuma veidus. Pēc tam mūs pacienāja ar saldējumu no frīziera, bija ļoti garšīgi. Otra mūsu pietura Skrīveros bija SIA „Skrīveru saldumi”. Tas ir ģimenes uzņēmums, kas dibināts 2005. gadā Skrīveros. Viņi ražo: šokolādes konfektes, tāfelītes, trifeles, batoniņus, mīksto un putoto īrisu jeb toffee, žāvētos augļus, riekstus un ogas šokolādi, īstas mandeļriekstu marcipāna konfektes, musli un sēkliņu labos gardumus. Mēs iepazināmies ar “Skrīveru Gotiņa” tapšanas vēsturi. Pēc tam mums bija skrīveru gotiņu degustācija un mēs skatījāmies video par skrīveru gotiņu ražošanu procesu. Arī mums bija īpašā iespēja pašiem ietīt savas konfektes. 

YouTube videoI. Solima  

Dāvana 1.-3.klašu skolēniem

Publicēja 2018. gada 7. jūn. 00:33Varaviksne Skola   [ atjaunināts 2018. gada 7. jūn. 00:34 ]

   Ritēja pēdējās mācību gada dienas, kuras bija piepildītas ar patīkamiem notikumiem un pasākumiem. 30.maijā 1.-3. klašu skolēniem par aktīvu dalību Ziemassvētku pasakas veidošanā tika dāvāta iespēja apmeklēt Leļļu muzeju Preiļos. Diena bija silta un saulaina, brauciens bija izdevies, sabildēti bērni skaistos, senlaicīgos tērpos un vēl mājupceļā vēss pārsteigums – visi saņēma saldējuma porciju. Muzeja darbinieki mūsu bērnus uzslavēja par īpaši labu uzvedību Leļļu muzejā.
   Paldies visiem par jauko braucienu, saulainu un piedzīvojumiem bagātu vasaru! 

YouTube videoSkolotāja Vera Avota

Nakts skolā, dzimtā novada noslēpumi, lauku sēta...

Publicēja 2018. gada 5. jūn. 23:52Varaviksne Skola

    

Mācību gads tuvojās noslēgumam. Ierasto stundu vietā mūs sagaidīja aizraujošas aktivitātes. 24. maijā mēs otro reizi šajā semestrī rīkojām klases saliedēšanas pasākumu „Nakts skolā”. Mēs papildinājām ar jaunām fotogrāfijām prezentāciju „Skaistākie mirkļi”, kā arī veidojām pavasara sezonas raidījumu „Varavīksnes ziņas no 5.a”. Nakts pagāja ātri, jo skatījāmies filmu „Trīs rieksti Pelnrušķītei”, dziedājām, spēlējām, daudz sarunājāmies un dzērām tēju. Sešos no rīta aizgājām uz skolas stadionu un skrējām divus apļus, lai justos možākiem.
   25.maijā mēs devāmies uz Krāslavas novada centrālo bibliotēku, kur mūs sagaidīja interesanta aktivitāte. Mēs sadalījāmies divās komandās un piedalījāmies spēlē – viktorīnā „Krāslavas novads Latvijas valsts 100 gadu vainaga pinumā”. Katra komanda atbildēja uz 25 jautājumiem par mūsu novada vēsturi, ievērojamām vietām, izcilām personībām. Protams, šajā pasākumā mēs uzzinājām daudz jaunas informācijas par savu novadu. Paldies Viktorijai Urbanovičai un novadpētniecības pulciņa dalībniekiem par interaktīvu spēli.

   30. maijā apmeklējām Andrupenes lauku sētu. Tur mūs sagaidīja plaša programma: iepazīšanās ar 20.gadsimta sākuma Latgales lauku sadzīvi un darbošanās dažādās radošajās darbnīcās. Mēs kūlām sviestu, cepām maizi, veidojām no māla podiņus un svilpauniekus, pastaigājāmies pa purva taku, šūpojāmies, mācījāmies staigāt ar koka kājām. Laiks mūs lutināja, saule sildīja un ļāva izbaudīt šo jauko pasākumu.
   31.maija vakarā kopā ar vecākiem sapulcējāmies mūsu klases kabinetā un apkopojām šī mācību gada darba rezultātus un saņēmām liecības. Paldies mūsu vecākiem par to, ka viņi bija kopā ar mums daudzos pasākumos – palīdzēja un atbalstīja.
   Mēs sakām paldies arī visiem skolotājiem par milzīgu darbu, atbalstu un palīdzību! 

 5.a klases skolēni

TDK “Austriņa” satiek vasaru Jelgavā

Publicēja 2018. gada 5. jūn. 02:13Varaviksne Skola

   2018. gada 2. Jūnijā agrā rītā Krāslavas Varavīksnes vidusskolas TDK “Austriņa” devās ceļā uz festivālu „Latvju bērni danci veda” Jelgavā.
   5.klašu un 6.klašu kolektīvi no „Austriņas” ,, veiksmīgi startēja ielu koncertā Jelgavas kultūras nama teritorijā ar savu deju programmu „Jautrās dejas”. Pēc koncerta dejotājus sagaidīja gardās pusdienas.
   Brīvajā laikā bērniem bija iespēja pastaigāties pa Jelgavas pili( kādreiz bijusī Kurzemes un Zemgales hercogu rezidence), bet tagad Latvijas Lauksaimniecības universitāti, ieraudzīt Baltijā unikālo Mītavas tiltu pār Drisku, nofotografēties ar skulptūru – strūklaku „Jelgavas students”, apmeklēt Sv. Trīsvienības baznīcas torni.
   Vakarpusē „Austriņas” dalībnieki nolika ziedu pušķus pie Jāņa Čakstes pieminekļa. Gājiena laikā ieņēma savu vietu aiz zīmes Latgale – Krāslava.
   Paldies Krāslavas Varavīksnes vidusskolas administrācijai un Krāslavas novada domei par iespēju piedalīties festivālā. Mīļu paldies skolotājām N.Tadello, V. Purpišai, I. Solimai, A. Lukšai par līdzdalību un atsaucību!
N. Adamoviča

YouTube video


5.b klase. Notikumi maijā.

Publicēja 2018. gada 4. jūn. 03:17Varaviksne Skola

   Maijs bija bagāts ar daudziem nozīmīgiem notikumiem. Pirmkārt, tikšanās ar keramiķi Valdi Pauliņu un praktiskais darbs meistara darbnīcā. Cik tas ir brīnišķīgi – no māliem savām rokām izveidot vāzi, vai šķīvi, vai kādu suvenīru.
   Otrkārt, protams, 31.maijā diena – pārgājiens uz “Bartkevičiem”. Mēs nogājām 6 kilometrus – vai tad tas ir attālums? Izgājām šķēršļu trasi “Starp debesīm un zemi”. Tas bija kolosāli! Varēja pārbaudīt savus spēkus, prasmes, koncentrēties. Mēs godīgi nopelnījām ceptas sardeles ar tomātiem un atputu pie ugunskura.
   Visiem klases biedriem un skolotājiem – skaistu vasaru! 

YouTube video

Agnesa Grodja

Par savu pilsētu es gribu uzzināt…

Publicēja 2018. gada 4. jūn. 02:59Varaviksne Skola

   
  23.maijā 3.a klase apmeklēja Krāslavas Vēstures un mākslas muzeju. Pasākumā piedalījās visi klases skolēni. Kopā ar klases audzinātāju Olgu Dalecku mēs devāmies ekskursijā.
   Pēkšņi atlidoja milzīgs mākonis un sākās lietus. Lietus nespēja izjaukt mūsu plānus. Nedaudz samirkuši mēs atnācām uz muzeju, kur mūs laipni sagaidīja Alla un Eduards.
   Interesanti stāsti, leģendas, ilustrācijas papildināja skolēnu zināšanas par dzimtās pilsētas vēsturi. Mēs uzzinājām, kā izskatījās pils istabas grāfu Plāteru laikā. Iegājām pilī.
   Nākamajā dienā skolēni aizpildīja darba lapas, kas tika dotas iepriekš un daži bērni uzzīmēja ilustrācijas.

Ludmila Buhalova, latviešu valodas skolotāja

AFS Student: LILIANE VITORIA ALVES FARHERR

Publicēja 2018. gada 4. jūn. 02:29Varaviksne Skola   [ atjaunināts 2018. gada 6. jūn. 01:53 ]

   
  2017./2018. mācību gadā Liliane mācījās Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 11.a klasē. Liliane ir apzinīga, atbildīga un sabiedriska jauniete. Kārtīgi apmeklēja stundas, neattaisnotu kavējumu nav. Daudz laika veltīja krievu valodas apguvei, mācījās gan kopā ar klasi, gan individuāli, gan ar jaunāko klašu skolēniem. Lilianei ir labi panākumi šajā jomā – krievu valodā runā un raksta brīvi. Meitene mācījās arī citus priekšmetus kopā ar klasi.
   Liliane aktīvi iesaistījās visos klases un skolas ārpusstudu pasākumos: vidusskolēnu kongresā, Jautro un atjautīgo klubā, Ziemassvētku pasākumos, konkursā “Mis Aerobika”, palīdzēja organizēt atpūtas vakaru 12. klasēm, uzstājās uz skatuves - dziedāja, apmeklēja skolas kori, kopā ar klasi ceļoja uz Stokholmu, piedalījās klasesbiedru sveikšanā dzimšanas dienās.
   Liliane apmeklēja Krāslavas sporta skolas vieglatlētikas sekciju un piedalījās Krāslavas un Ludzas rīkotajās vieglatlētu sacensībās.
   Pēc rakstura Liliane ir atsaucīga, pieklājīga un sirsnīga jauniete. Draudzīga ar klasesbiedriem, ar cieņu izturējās pret skolotājiem.

11.a klases audzinātāja Rita Čerņenko
   
  Liliane is a student from Italy, participated in the AFS programme from August 2017 till 31.06.2018.
   Liliane is a responsible person and she has fullfilled all of the requirements, as she is hard-working and industrious. She paid much attention to learning languages, such as Russian , Latvian and English. She had Russian lessons individually and with her classmates. She succeded in speaking and writing Russian fluently.
   Liliane is a communicated person , who has established close contacts with her classmates, participating enthusiastically in all school and class parties and activities. Liliane took part at Christmas Carols Festival , European Day of Languages and made a public speech about Modern Technologies, St.Valentine’s Party and sang Italian songs on the stage, Independence Day , Secondary School Forum, Jokes Party and Sport Contest ,,Miss Aerobics’’. She was active in after school activities and attended volleyball club, athletics and participated in Kraslava town athletics competitions.
   Together with her classmates she travelled a lot and visited Sweden by ferry, as well as , local Latvian towns and cities.
   Thanks to Liliane, we have got acquaintances with the Italian treasure, heritage and culture.
   Liliane has been a pleasant, cooperative and helpful member in the school life and we wish her all the best in the future.
Jeļena Kļimova, AFS Latvia representative        
    


Pirmās palīdzības sacensības

Publicēja 2018. gada 4. jūn. 02:24Varaviksne Skola

   2018.gada 15.maijā notika pirmās palīdzības sniegšanas sacensības skolēniem. Sacensību mērķis ir padziļināt skolēnu zināšanas par pirmās palīdzības būtību un savlaicīgu sniegšanu. 
   Mūsu skolu pārstāvēja 2 komandas: 9.a klases un 12.a klases pārstāvji. Jaunieši uzrādīja lieliskus rezultātus, kas nozīme plašas zināšanas medicīnas jomā, pareiza rīcība nestandarta un ekstremālajās situācijās.
   Jāpiebilst, ka mūsējiem jāuzlabo zināšanas Sarkanā krusta vēsturē. 
   Apsveicam ar godpilno II vietu!

1-10 of 934