Jaunumi‎ > ‎

Ziņas

   

Ekskursija pa dzimto novadu

Publicēja 2019. gada 18. jūn. 23:50Varaviksne Skola

    30.maijā mūsu klase devās ekskursijā pa dzimto Krāslavas novadu. Mēs apmeklējām trīs vietas – zivkopības fermu „Amina”, zemnieku saimniecību „Bagātības”un Laimes muzeju.
   Pateicoties dalībai projektā „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” mums bija piedāvāta lieliska iespēja apmeklēt mūsu novada saimniecības un iepazīties ar uzņēmēju darbību.
   Zivkopības uzņēmums „Amina” atrodas Kalniešu pagastā.Ekskursiju organizēja mūsu skolas absolvents Aigars Kučiks. Šeit mēs bijām mazliet pārsteigti, ieraugot mūsdienīgu zivkopības fermu. Uzņēmuma mērķis ir storu dzimtas zivju audzēšana, mātīšu pavairošana un melno un balto ikru iegūšana. Mēs apskatījām lielus baseinus ar peldošām zivīm. Mūsu gids Aigars bija laipns un uzmanīgs un atbildēja uz visiem jautājumiem. Viņš parādīja visas telpas un sīki pastāstīja, kādi darbi tiek tajās veikti.
   Pēc tam mēs devāmies uz Indras pagastu, zemnieku saimniecību „Bagātības”. Tur mūs viesmīlīgi uzņēma saimniece Olga Birke. Bioloģiskajā zemnieku saimniecībā „Bagātības”, kas atrodas netālu no Baltkrievijas robežas, apsaimnieko 200 hektārus zemes, tajā tiek turētas slaucamās govis un telītes, lai paplašinātu piena ražošanu. Olga mūs pacienāja ar garšīgu zupu ar frikadelēm, sieru un mājas saldējumu. Mēs paši cepām vafelītes un piepildījām tās ar saldējumu. Bija ļoti garšīgi!
   Ekskursijas noslēgumā mēs apmeklējām Laimes muzeju Indrā. Viesmīlīgā ģide Ilona iesaistīja mūs dažādās radošās aktivitātēs. Mēs uzzinājām par dažādu augu nozīmi un saudzīgi salikām to ziedlapiņas maģiskajos maisiņos, apgleznojām laimes akmentiņus, triecām pret zemi traukus ar domu, lai būtu laimīgākiem, spēlējām klavieres, pielaikojām skaistas kleitas, klausījāmies patafonu.
   Neraugoties uz diezgan stipru lietu, mēs izbaudījām mūsu novada dabas skaistumu un sapratām, ka katrs ir savas laimes kalējs. 

YouTube videoAnastasija Vanaga, 6.a klases skolniece

Bērnu un jauniešu žūrijas mini konference

Publicēja 2019. gada 18. jūn. 23:45Varaviksne Skola

   
  Šogad mani klasesbiedri piedalījās Lasīšanas veicināšanas programmā „Bērnu un jauniešu žūrija” un pildīja ekspertu pienākumus. Mācību gada noslēgumā mēs organizējām mini konferenci, lai pastāstītu par izlasītajām grāmatām. Mēs sadalījāmies 6 pāros, un katrs pāris prezentēja vienu grāmatu, stāstot par tās autoru, galvenajiem varoņiem un saturu. Mini konferenci vadīja Karīna Dudarenoka. 

   A.Vanaga iemācījās dzejoļus no P.Brūvera un viņa meitu krājuma „Brūveri brūvē”. D. Bertulis un K.Svygryte, stāstot par A.Manfeldes grāmatu „Kurš no mums lidos?”, piedāvāja noklausīties grāmatas fragmentu autores izpildījumā. J.Filipenkova un Ļ.Abramova ieteica izlasīt A.Kļavja romānu „Melnais akmens”, jo darbība tajā notiek divos laika posmos – senatnē un mūsdienās.    A.Apenko un L.Ignatjeva stāstīja par to, cik dīvaini notikumi norisinās Š.Hegartijas romānā „Tumšmute”.  A.Jacina un M. Skripļonoka pastāstīja par M.G. Leonardas detektīvstāstu „Vaboļpuika”. A.Pitkevičs un A.Čertkovs raksturoja K.Hamillas grāmatas „Vislabākās zāles” galveno varoni – mūsu vienaudzi.
   Konferences klausītājiem bija uzmanīgi jāklausās un jāizpilda uzdevums.
   Visi BJŽ eksperti saņēma LNB pārsteiguma balvas – lineālus ar palielināmo stiklu. 
A.Pitkevičs, 6.a klases skolnieks

Eiropas eksāmens

Publicēja 2019. gada 18. jūn. 23:39Varaviksne Skola

   
  Šogad 9. maijā, Eiropas dienā, ikviens Latvijas iedzīvotājs jau sesto gadu tika aicināts piedalīties Eiropas eksāmenā, kas notiek tiešsaistē www.esmaja.lv. Šis eksāmens ir iespēja pārbaudīt savas zināšanas un izpratni par Eiropas Savienību. Es un mani klasesbiedri izvēlējāmies sev piemēroto jautājumu kopu un atbildējām uz 20 testa jautājumiem. Maksimālais punktu skaits – 50.
   Katrs dalībnieks savā e-pastā tajā pašā dienā saņēma Apliecinājumu ar iegūto punktu skaitu. Šis eksāmens mums iepatikās, jo mēs uzzinājām jaunu informāciju par ES, paplašinājām savu redzesloku un pilnveidojām izpratni par Latviju Eiropā.
Marta Skripļonoka, 6.a klases skolnieceProjekta "Latvijas Skolas Soma" īstenotās aktivitātes Varavīksnes skolā

Publicēja 2019. gada 14. jūn. 01:24Varaviksne Skola

 
 
  Mācību gads ir noslēdzies, mūsu skolas bērni devušies vasaras gaitās, bet skolotāji izvērtē paveikto un kaļ plānus jaunajam mācību gadam. 2018./2019. mācību gads bija daudziem pasākumiem bagāts. Neapšaubāmi, ka projekts ‘’Latvijas Skolas Soma’’ ir apsveicama iniciatīva, kura ļauj skolēniem baudīt Latvijas kultūru. Ko tad izbaudīja mūsējie 2.semestrī?
   Pirmais baudījums – Daugavpils teātra izrāde "Dārgā Jeļena Sergejevna", kuru noskatījās 9.-12.klašu skolēni. Tā bija patiesa bauda, jo saviļņoja viss – gan aktieru spēle, gan izrādes saturs, gan izrādes vieta - eksperimentālā skatuve! Trāpīts desmitniekā, jo vienaldzīgo nebija. Vēlos pateikties Daugavpils teātra kolektīvam par atsaucību un pretimnākšanu, jo viņi organizēja divas papildus izrādes mūsu skolas jauniešiem.
   
Otrais baudījums – interaktīvās mācību filmu studijas nodarbība "Nofilmē savu filmu!". Tajā piedalījās 10.klases skolēni, kuri divu mācību stundu laikā mācījās filmēt, rediģēt, sagatavot tekstu, ar vienu vārdu sakot – mācījās veidot ziņu raidījumu! Paldies Martai Bitei, kura prata nodarbību organizēt tā, lai jauniešiem rastos patiesa interese par TV medijiem, to iespējām. Ļoti ceram, ka nākotnē šīs zināšanas pielietosim praktiski, bet skolā taps interesanti ziņu raidījumi.  
  
  
 Trešais baudījums – koncertlekcija "Eiropa dzied Latvijai". Interaktīva nodarbība 5.-9.klašu skolēniem, kuras laikā varēja dzirdēt daudzu Eiropas tautu dziesmas latviešu mēlē. Jāpiebilst, ka pasākumā varējām redzēt caurviju kompetences, kad vienuviet mūzika, vēsture, kulturoloģija, ģeogrāfija un vēl šis tas savijās kopā! Tas bija kvalitatīvs koncerts, kurš tik tiešām paliks atmiņā ilgāku laiku, un tas ir galvenais.
   Ceturtais – "Melo –M Maģiskā RADIO tūre" GORĀ! Uz šo pasākumu devās mūsu koristi. Sākumā bija neliels uztraukums, jo koncerts neparasts, skanēs nopietna mūzika, taču rezultātā - visi stāvā sajūsmā! Prieks par mūsu dziedātājiem, šķiet, ka viņi dienās kļūs par labas mūzikas pazinējiem.
   Piektais baudījums – maija izskaņā "Mazās muzikālās pasakas", kuras klausījās 1.-4.klašu skolēni. Neviltotas emocijas, interese un pateicība no mazo klausītāju puses, jo viņi pirmo reizi mūžā redzēja un dzirdēja neparastus mūzikas instrumentus. Taču, manuprāt, lielākais šī koncerta pārsteigums bija tas, ka pasakas stāstīja Latvijas aktrise Karīna Tatārinova! Ja zālē valda klusums, acīs interese, bet rociņas atdarina aktieru kustības, tad pasākumam ir augsts lietderības koeficients!
   Tas tā – tikai galvenajos vilcienos par pasākumiem. Svarīgākais, lai skolēnu sirdīs un prātā aizķertos kas tāds, kas liktu domāt, vērtēt, analizēt. Vi
sa pamatā ir emocijas. Mēs centāmies piedāvāt mūsu jauniešiem lietas, kuras cilvēka dvēseli padara bagātāku. Lai skaista vasara!

Pulciņu"Spektrs" un "Mozaīka" atskaite

Publicēja 2019. gada 10. jūn. 01:43Varaviksne Skola   [ atjaunināts 2019. gada 14. jūn. 01:15 ]

   Kā jau katru pavasari, Varavīksnes vidusskola atskatās uz mācību gada laikā paveikto. Mūsu skolā šis mācību gads bija īpaši bagāts ar interesantiem pasākumiem, notikumiem, izstādēm un konkursiem.
   2018. gada 7. novembrī norisinājās Krāslavas novada sākumskolas skolēnu mākslas olimpiāde “Rotāsim Latviju”. Olimpiādes mērķis: latvju zīmju popularizēšana Latvijas simtgades ietvarā; veidot pozitīvu attieksmi un piederības izjūtu savai valstij, savam novadam, savai pilsētai. Skolēni aizrautīgi gatavojās olimpiādei- pētīja latvju zīmes, izzināja to nozīmi, zīmēja telpiskas zīmes pa rūtiņām. Sākumskolas skolēni veiksmīgi piedalījās olimpiādē. Goda 1. vietu ieguva 4.a klases skolniece Arīna Dembovska, 3. vietu ieguva 3.b klases skolniece Aleksandra Terehova, bet Atzinību ieguva 1.a klases skolniece Karolīna Urbanoviča.
   2019. gada 26. februārī- 29. martam Krāslavas novadā norisinājās Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas skate- izstāde “Veidojam vidi. Interjers virtuvē”, ko organizēja Krāslavas BJIC. Skates- izstādes mērķis: veicināt bērnu un jauniešu radošo spēju attīstību, iniciatīvu izteikt sevi ar vizuālās un vizuāļi plastiskās mākslas izteiksmes līdzekļiem, padziļinot izpratni par rotāšanu, dekorēšanas iespējām virtuves interjerā caur vietējo kultūru, tradīcijām.
   Sākumskolas vizuālās mākslas pulciņa “Spektrs” dalībnieki veidoja individuālos darbus dažādās tehnikās- zīmēja, gleznoja, līmēja, veidoja nospiedumus. Iesniegtie radošie darbi izrādījās tik daudzveidīgi, radoši, izteiksmīgi un oriģināli, un to autori saņēma diplomus dažādās nominācijās, pateicības un veicināšanas balvas. Nominantu apbalvošana notika 27. martā Krāslavas KN pasākumā “Mākslu diena 2019”. Pulciņa “Spektrs” dalībnieki ieguva diplomus dažādās nominācijās- no 2. a klases Aleksandra Andrušķeviča, Angelina Pinka, no 4. a klases- Linda Kurcalte, 4. b klases- Valērija Aļekperova.
   Pateicos aktīvākajiem pulciņa dalībniekiem- Juliannai Mihailovai (2.a), Aleksai Pinkai (4.b), Valērijai Burcevai (4.b), Milanai Latkovskai (4.a), Aleksandrai Tereško (2.a), Viktorijai Dimbovskai (2.a).
   Vēlu jums visiem radošas idejas un veiksmi! 

Vizuālās mākslas skolotāja, pulciņa “Spektrs” vadītāja Vija Plotka

YouTube video

Diploms nominācijā “MĀJAS SAJŪTA”
   Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 8.b klases audzēkņiem Andrim Dzirko, Igoram Avotiņam, Vadimam Čiževskim, Marikai Voznovičai par darbu “Tēju ceremonija” (Pulciņš “Mozaīka”, skolotāja Jevgēnija Sergejenko)

Pateicība
   Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 8.b klases audzēkņiem Ilonai Bohānei, Aleksandram Vojeckim, Anastasijai Denisovai, Sandrai Kostjukevičai par dalību Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas skatē-izstādē “Veidojam vidi. Interjers virtuvē” Krāslavas novadā (Pulciņš “Mozaīka”, skolotāja Jevgēnija Sergejenko)
“VESELĪGS DĀRZEŅU ĒDIENS” Aleksandrs Vojeckis, Ilona Bohāne 8.b klase
“TĒJU CEREMONIJA” Andris Dzirko, Igors Avotiņš, Vadims Čiževskis, Marika Voznoviča 8.b klase
“OGAS UN AUGĻU PARADĪZE” Anastasija Deņisova, Sandra Kostjukeviča 8.b klase

Paldies Marai un Emily!

Publicēja 2019. gada 10. jūn. 01:28Varaviksne Skola   [ atjaunināts 2019. gada 11. jūn. 00:25 ]

   Šajā mācību gadā AFS programmas ietvaros pie mums mācījās divas itālietes Mara D’Andrea un Emily Notto. Strādāt un mācīties kopā ar šīm meitenēm bija neizsakāmi apbrīnojami. Šīs meitenes paliks skolotāju un viņu klases biedru atmiņā ilgu laiku. Pateicamies meitenēm par viņu centību, radošumu un atklātību.
   Piedāvājam noskatīties arī video, kurus ierakstīja meitenes, lai izteiktu savu viedokli par mācībām mūsu skolā.
   Mara un Emily, lai veicas! Gaidām ciemos! 

YouTube video


YouTube videoMarianna Rukmane, Maras D’Andreas klases audzinātāja
Irēna Bovtramoviča, Emily Notto klases audzinātāja

Zīmējumu konkurss "Mana pasaule"

Publicēja 2019. gada 5. jūn. 02:45Varaviksne Skola

   

  Krāslavas novada Centrālās bibliotēkas izsludinātā zīmējumu konkursa bērniem un jauniešiem „Mana pasaule” mērķis bija rosināt bērnu un jauniešu fantāzijas radošo izpausmi, prasmi saredzēt skaistumu sevī un apkārtējā pasaulē. Konkursa rezultātā zīmējumu izstādē „Mana pasaule” apskatāmi 153 zīmējumi, ko ir veidojuši 147 Dagdas un Krāslavas PII un vispārizglītojošo skolu audzēkņi, kurus atbalstīja vecāki un skolotāji.
   Labāko zīmējumu autori no mūsu skolas bija:
Ruslans Baranovs, 9.c kl.
Ļubova Šusta, 5.b kl.
Samanta Rukmane, 8.a kl.
   Pateicamies mūsu skolotājiem par audzēkņu iesaistīšanu zīmējumu konkursā ,,Mana pasaule’’ Valentīnai Purpišai, Jevgenijai Sergejenko un Jeļenai Kļimovai

Trio NON STOP koncerts

Publicēja 2019. gada 5. jūn. 01:10Varaviksne Skola

   Cik ātri pagāja četri skolas gadi. Vēl mācoties 9.klasē, trīs meitenes - Jelizaveta Naruševiča, Anna Latkovska un Ērika Zaikovska, sāka kopā dziedāt grupā NON STOP. Visus četrus gadus grupa piedalījās neskaitāmos konkursos un koncertos. Veiksmīga bija dalība reģionālajā konkursā "No baroka līdz rokam", jo divas reizes trio tika finālā Rīgā. Grupas repertuārs ļoti dažāds, tajā bija gan latviešu tautas dziesmu apdares, gan mūsdienu autoru dziesmas, gan pasaules pop grupu hīti.
   31.maijā, pēdējā mācību gada dienā, grupa NON STOP sapulcēja aktu zālē visus skolēnus, lai uzstātos ar pēdējo koncertu "Mūzikas brīnumainā pasaule" un noskaņotu visus jaukajām vasaras brīvdienām. Koncertā piedalījās īpašais viesis - Viktors Bernans, kurš daudzos pasākumos dziedāja kopā ar trio. Viņš apsveica meitenes ar skolas absolvēšanu un veltīja viņām dziesmu "Krāslava", novēlot neaizmirst dzimtās mājas. Katra meitene saņēma simbolisku dāvanu - mazu mikrofonu.
   Gribu pateikties meitenēm par kopā būšanu, radošumu, iniciatīvu, dziedāšanu no sirds. Lai meiteņu balstiņas pāri skan!

YouTube video


Mūzikas skolotāja Rita Andrejeva

7.b klases pārgājiens

Publicēja 2019. gada 5. jūn. 01:03Varaviksne Skola

 
 24. maijā 7.b klases skolēni klase kopā ar audzinātāju A. Lukšu devās pārgājienā. Pārgājiena mērķis bija ne tikai vairāk saliedēt skolēnus un attīstīt viņu spējas sadarboties , bet iepazīt Krāslavas apkārtni. Šis pārgājiens bija īsts gan spēka, gan prāta pārbaudījums. Kopējais ceļa garums apmēram 11 km (5.5 līdz atpūtas vietai un atpakaļ). Visi izturēja šo ceļu. Laiks izdevās silts un saulains.
   Skolas ēdnīca nodrošināja mums ēdienu, ko cepām uz ugunskura. Bija ļoti garšīgi! Sirsnīgi pateicamies vecākiem, kuri vienmēr gatavi mums palīdzēt.
   Mēs izcili pavadījām laiku un vēlam drošu un piedzīvojumiem bagātu vasaru!

YouTube video


Grupas MELO-M koncerts

Publicēja 2019. gada 30. maijs 03:31Varaviksne Skola

   
  Pateicoties iniciatīvai "Latvijas skolas soma", mums, 5.-12.kl. korim, bija iespēja apmeklēt grupas MELO-M koncertu Rēzeknes koncertzālē GORS. Visi kora dalībnieki bija sajūsmā, klausoties un baudot grupas repertuāru: oriģinālskaņdarbus, pazīstamo rok grupu kompozīcijas. Mēs ar prieku nofotografējāmies ar grupas mūziķiem.
   Pateicamies skolas administrācijai par neaizmirstamu braucienu! Kora diriģente Rita Andrejeva

1-10 of 1052