Jaunumi‎ > ‎

Ziņas

   

ESI VIENS NO MUMS!

Publicēja Varaviksne Skola

   
  Šonedēļ Krāslavas grāfu Plāteru parkā norisinājās Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona rīkotās militārās sacensības 16 līdz 18 gadus veciem jauniešiem. Pasākums „Savas valsts patriots” tika rīkots patriotu nedēļas laikā, lai veicinātu jauniešos patriotismu.
   Sacensībās piedalījās četras komandas, un parkā tika ierīkotas astoņas stacijas. Fiziski smagākā bija pirmā - tajā nācās atstāt daudz spēka. Vispirms vienu biedru no sava vidus komandas četri dalībnieki nesa nestuvēs līdz automašīnai, pārējie nesa rokās kastes ar palīgiekārtām. Tad visiem kopā bija jāstumj automašīna un visbeidzot skriešus jāpārvar pietiekoši liels attālums, tostarp kalnā un lejup. Paši jaunieši atzina šo par visgrūtāko sacensību posmu.
   Skolēniem visvairāk patika otrā stacija, kurā komandas krāja punktus ar šaušanu mērķī no pneimatiskās šautenes. Trešajā stacijā daudziem neveicās trāpīt mērķī ar granātu, metot to no guļus stāvokļa, tupus uz viena ceļa un stāvus. Ceturtajā stacijā bija jāizpilda divi vingrinājumi vēdera presei, kas arī prasīja būt fiziski stipram. Piektajā – topogrāfijas stacijā – jaunieši iepazinās ar karti un meklēja tajā konkrētas vietas. Sestā stacija bija ierīkota apkurināmā karavīru teltī, kurā varēja izbaudīt šo militārā dienesta pusi, kā arī vajadzēja nekļūdīgi atbildēt uz jautājumiem ne tikai par militāro jomu, bet arī uz tādiem, kas attiecas uz ikdienas sfēru. Septītā stacija bija veltīta militārajam ekipējumam, kurā vajadzēja militāri pareizi apģērbt vienu no komandas biedriem un militāri pareizi piepildīt ar mantām karavīra mugursomu. Astotā stacija tika veltīta dažādas bruņutehnikas un ekipējuma atpazīšanai pēc attēliem, gan saliekot puzli, gan vērojot objektus binoklī.
   Sacensības noslēdzās ar apbalvošanu: 4. vietā palika Krāslavas Valsts ģimnāzijas komanda, 3. vietā ierindojās Dagdas vidusskolas komanda, 2. vietā – Krāslavas jaunsargu vienība, bet 1. vietu izcīnīja Krāslavas Varavīksnes vidusskola. Pirmo triju vietu ieguvēji tika apbalvoti ar kausu un medaļām, kā arī katram sacensību dalībniekam pasniegta dāvaniņa no Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona, lai viņi atceras šo pasākumu, karavīrus un varbūt ieinteresējas par militārās karjeras iespēju. Zemessardzes 36. kājnieku bataljons šī gada 24. maijā tika atjaunots kā profesionālā dienesta bataljons Zemessardzes 3. Latgales brigādes sastāvā. Bataljonā dienē tikai profesionālie karavīri.


Juris Roga,
autora foto

VARAVĪKSNES VIDUSSKOLA PAVISAM CITĀ NOSKAŅĀ

Publicēja Varaviksne Skola

 
   Neparasta fotoizstāde tika atklāta Krāslavas Varavīksnes vidusskolā - skolotāju portreti stilizētos tautas tērpos. Izstādes nosaukums – „Pavisam citā noskaņā”.
   Ideja parādīt pedagogus jaunā ampluā pieder Anželai Semjonovai, un to uzreiz atbalstīja arī citi skolotāji. Taču realizēt šo ieceri izdevās tikai pēc diviem gadiem.
   Ne visi skolotāji uzdrošinājās iesaistīties šādā „avantūrā”, taču radošā grupa, kas organizēja fotosesijas, nezaudē cerības uz projekta turpinājumu.
   Irēna Gončarova: „Tautas tērps notušē vecumu, padara cilvēkus slaidākus un smuidrākus, taču pierunāt pedagogus nofotografēties tādā tērpā nebija vienkārši. Mēs, skolotāji, varam brīvi stāvēt klases priekšā, bet prezentēt sevi, izejot ārpus skolas, jau ir sarežģītāk. Tomēr mēs ceram, ka līdz 4. maijam izstādei būs turpinājums, un fotosesijā piedalīsies pārējie skolotāji, kā arī tehniskais personāls un ēdnīcas darbinieki. Jo tas ir vēl viens paņēmiens, kā pārvarēt kompleksus.”
   Tautas tērpus savāca, kā saka, „diedziņu pie diedziņa, salmiņu pie salmiņa”. Skolā strādā dažādu tautību skolotāji, un daudzi izvēlējās tērpa elementus atbilstoši savām etniskajām saknēm.
   „Piemēram, Jeva Bojarčuka ir ukrainiete, un viņa izvēlējās ukraiņu tautas tērpu, daži fotografējās krievu tautas tērpā,” pastāstīja Irēna Gončarova. „Jevgēnija Sergejenko, kas līdztekus vizuālās mākslas stundām gatavo bērnus pirmajai Svētajai komūnijai, uzvilka tērpu, kurā piedalās procesijās. Turklāt šajā tērpā ir detaļas, kas ir viņas roku darbs.”
   Andrejs Jakubovskis, kas arī piedalījās fotosesijā, ievēroja, ka skolotāji un skolēni ir ļoti pieraduši cits pie cita un dažreiz pat nepamana kādas nelielas pārmaiņas. Bet, kad skolotāji uzvilka tautas tērpus, viss iemirdzējās jaunās krāsās – visi pārvērtās, kļuva skaistāki, neparastāki, oriģinālāki.
   Andreja vārdus apliecināja sākumklašu audzēkņu reakcija. No rīta viņi ieraudzīja portretus, kas ir izstādīti skolas foajē, un ilgi pētīja fotogrāfijas, pirms atpazina dažus skolotājus.
   „Interesanti bija vērot jaunāko klašu skolēnus, kas ieraudzīja skolotājus neparastā veidolā,” turpināja Irēna Gončarova. „Kad skolotāja noņēma brilles, uzlika aubi vai vainadziņu, izrādījās, ka viņu vairs nevar iepazīt. Mēs dzirdējām tādu frāzi: „Ak vai, mūsu skolotāja ir tik skaista!”.
   Fotoizstādes sagatavošanas darbi turpinājās veselu mēnesi.
   Skolotāja un fotogrāfe Alīna Lukša uzsvēra, ka vissarežģītāk bija saskaņot brīvo laiku, pielāgot to stundu sarakstam: „Mēs „ķērām” pēdējās saulainās rudens dienas. Fotografēt varējām tikai pa dienu, jo viens no koncepcijas kritērijiem bija dabiskais apgaismojums. Modeļiem nebija grūtību ar pozēšanu, jo mēs visi jau sen esam pazīstami.”
   Skolas direktore Ludmila Senčenkova arī piedalījās šajā neparastajā projektā. Pēc viņas domām, skolotājiem piemīt aktierprasmes, tāpēc iespēja nospēlēt citu lomu bija patīkama un interesanta.
   Ludmila Senčenkova: „Bērni ieraudzīja, ka skolotājs ir ne tikai pedagogs, kas māca viņus katru dienu. Tas ir cilvēks ar savu iekšējo pasauli, savām interesēm, saviem uzskatiem.”
   Fotoizstāde nav vienīgais pasākums skolā pirms valsts svētkiem un mācību iestādes jubilejas. Gatavojoties Latvijas simtgades svētkiem, Varavīksnes vidusskolā tika akcentēti nevis skaļie lozungi un sausā simbolika, bet gan tas, kas ir tuvs katram skolēnam.
   Ludmila Senčenkova: „Visas inovācijas, ko ieviesa mūsu jaunie skolotāji un Irēna Gončarova, piešķir svētkiem jaunu elpu. Svētki zaudē savu īpašo noskaņu, kad visi „staigā uz pirkstgaliem” - himna, karogs, oficiozs. Ir svarīgi ieraudzīt svētkos sevi, savu dzīvi, nevis tikai kaut kādu abstraktu vēstures lappusi. Mēs parādām bērniem, ka svētkus var atzīmēt ar prieku. Mēs svinam Latvijas simtgadi bez pompozuma un patētiskas spriedzes, skolā valsts svētku priekšvakarā valda ļoti omulīga un pozitīva noskaņa.
   Piemēram, vienu dienu skolēni labprāt fotografējās ar koka dekoriem ar uzrakstiem „Mēs mīlam Latviju!”, „Mēs mīlam savu skolu!”, „Mēs apskaujam Latviju!”. Citā dienā bērni atzīmēja Latvijas kartē ne tikai galvaspilsētu, bet arī vietas, kur dzīvo viņu radinieki. Tā ir Latvija, kas bērniem ir labi pazīstama, ko bērni mīl, kas visus vieno.
   Par godu svētkiem skolēni tiks apbalvoti ar diplomiem. Taču tajos nebūs standarta frāžu (piemēram, par godu valsts simtgadei), skolotāji sagatavoja tekstus, kas ir saistīti ar konkrēta bērna sasniegumiem. Mēs pateicamies ikvienam bērnam par to, ko viņš izdarīja un ko sasniedza.
   Tāds ir mūsu jauno skolotāju stils – ieraudzīt neparasto parastajā.”

Elvīra Škutāne, autores foto

Kā top zāļu tējas

Publicēja 2018. gada 13. nov. 01:13Varaviksne Skola

   11. oktobrī 3.b klases skolēni devās ekskursijā uz Z/S “Kurmīši” Krāslavas novadā.
   Vispirms skolēni apskatīja dobes ar ārstnieciskajiem augiem. “Kurmīšos” audzē vairāk nekā divdesmit augu sugu. Augi aizņem vairāk nekā 20 hektāru zemes. Laukā aug visiem pazīstami augi – kliņģerītes, asinszāle, vērmeles, balderjāņi. Arī tur var redzēt eksotiskus augus – ehinaceju, bergamotu.
   Saimniecības īpašnieks Ivars Geiba pastāstīja par katra auga dziedinošajām īpašībām. Arī viņš iepazīstināja ar profesijām, kuras ir nepieciešamas saimniecībā – traktorists, agronoms, biškopis, grāmatvedis, fasētājs.
   Skolēni nogaršoja zāļu tējas, medu un ievārījumu, ko audzē un gatavo Z/S “Kurmīši” .
   Spilgtākais iespaids – īstās vaska sveces veidošana, kuru katrs varēja paņemt līdzi.

YouTube video


Kl.audzin.: Rita Kamola

Krāslavas novada atklātais šaha čempionāts

Publicēja 2018. gada 12. nov. 05:58Varaviksne Skola

   2018.gada 10.novembrī notika Krāslavas novada atklātais šaha čempionāts, kurš bija veltīts Latvijas simtgadei. Mūsu skolu pārstāvēja 10 zēni, 5 meitenes un 1 skolotājs. Vislabākos rezultātus guva tie skolēni, kuri apmeklē šaha pulciņu.
Meitenes:
Līja Ignatjeva – I vieta.
Dana Beļeviča – II vieta.
Miļena Kovaļova –III vieta.
Veronika Ļebedoka
Minkeviča Ksenija
Zēni:
Rihards Sorogovecs – I vieta.
Māris Dorofejevs – II vieta.
Iļja Timofejevs –III vieta.
Minķevičs Ņikita
Rajmonds Spiridonovs
VĪrieši:
Evarts Genrihs – I vieta.
Kravcovs Vitalijs – II vieta.
Igors Sorogovecs – III vieta.
Ēriks Zaikovskis, Ustins Jeršovs, Sergejs Dvorcovs, Žanis Ozoliņš, Vjačeslavs Lukaševičs, Vladislavs Ļebedoks, Timofejs Kniksts.
   Apsveicam uzvarētājus un pateicamies visiem dalībniekiem!
   Sirsnīgs paldies Krāslavas novada Domei par atsaucību, jo turnīra uzvarētāji saņēma kausus un dāvanas.
   Lai veicas arī turpmāk! Pilnveidojiet jaunas zināšanas un prasmes, bet mēs turēsim par Jums īkšķus!
   Priecīgus svētkus! 

YouTube video


 Šahu un dambretes pulciņa vadītājs Ēriks Zaikovskis.

100 tautasdziesmas Latvijai

Publicēja 2018. gada 12. nov. 02:25Varaviksne Skola

   08. novembrī, Kultūras namā notika Krāslavas novada mūzikas skolotāju MA pasākums - sadziedāšana, kurā piedalījās novada skolu kolektīvi: 1.-4.kl. kori (vad. I.Aprupe, N.Tadello), zēnu koris BUNDZINIEKI (vad. I.Aprupe, R.Andrejeva), 5.-9. kl. kori (vad. I.Aprupe, R.Andrejeva), KVĢ jauktais koris  (vad. A.Ciburevkina), folkloras kopa "Mozi izvoltīšī" (vad. S.Stivriņa), Poļu skolu ansamblis KROPEĻKI - jaunāka grupa (vad. L.Artemenkova), Indras pamatskolas ansamblis (vad. R.Andrukoviča). Šājā jaukajā pirmssvētku nedēļā mēs uzdāvinājām Latvijai skanīgās balsis, mūsu darbu, mūsu mīlestību un dziedātprieku. Visiem dziedātājiem bija iespēja parādīt savas spējas un papriecāties par kopā būšanu. Tie bija mūsu novada mazie Dziesmu svētki. Paldies arī mūsu daiļlasītājiem - Guntim Unguram (9.a kl.), Ernestam Jančevskim un Aleksejam Karolim (11.a kl.). Īpašu paldies gribu izteikt vizuālas mākslas skolotājai Jevgenijai Sergejenko par izstādes un prezentācijas sagatavošanu! Paldies, mīļie dziedātāji, par skanīgām balstiņam! Lai mūs vieno un skan tautasdziesma!!! 

YouTube video


Mūzikas skolotāju MA vadītāja Rita Andrejeva

Krāslavas mākslinieku gleznu izstāde "Rudens 2018"

Publicēja 2018. gada 7. nov. 23:56Varaviksne Skola

   
   7. novembrī mēs, 9. c klases skolēni apmeklējām Krāslavas vēstures un mākslas muzeju, kur tika atklāta 27. Krāslavas mākslinieku gleznu izstāde ,,Rudens 2018’’. Mūsu gids, muzeja darbinieks Eduards Danovskis, pastāstīja par gleznām un iepazīstināja mūs ar jauniem autoriem. Mums patika A.Gorgoca iespaidīgā glezna, kas veltīta Latvijas simtgadei. Laipni lūdzam uz skaisto izstādi!

Tā bija neaizmirstama tikšanās

Publicēja 2018. gada 7. nov. 05:24Varaviksne Skola

    

4. novembrī notika AFS viesvecāku tikšanās . Šajā mācību gadā pēc ,,AFS Latvija’’ Starpkultūru programmas mācās 32 skolēni no dažādām valstīm: no Taizemes, Honkongas, Beļģijas, Vācijas, Japānas, Amerikas, Francijas, Turcijas, Šveices. Latgalē mācās četri AFS studenti, divi mācās Krāslavā. Svētdien mūsu skolā notika viesvecāku tikšanās, kur vecāki saņēma pamatzināšanas par organizāciju, par starpkultūru mērķiem kultūru atšķirībām, par viesskolēna adaptēšanos citā valstī, kā arī zināšanas par AFS administratīvajiem jautājumiem. Tikšanās laikā bija daudz jautājumu no Krāslavas viesvecākiem. Viesi interesējās par skolas AFS muzeju. Tā bija otrā izglītojošā tikšanās, un visi jutās laimīgi pie kafijas tases.

Jeļena Kļimova, AFS koordinatore

Aizraujoša ekskursija

Publicēja 2018. gada 6. nov. 01:22Varaviksne Skola

   29.oktobra rītā pie skolas pulcējās dažādu klašu skolēni, lai dotos ekskursijā uz maiznīcu “Lāči” un kinopilsētiņu “Cinevilla”.
   Maiznīca “Lāči” atrodas Babītes pagastā. Šeit mums gaidīja lielās maizes ceptuves apskate gida pavadībā, iepazīšanās ar cepēju darbu, darbarīkiem, stāstījums par ceptuves vēsturi un darbību, maizes un cepumu degustācija, ka arī kopīga kliņģera cepšana.
   Nākamais ceļa mērķis bija "Cinevilla", kura atrodas 15 kilometru attālumā no Tukuma, Slampes pagastā. Kinopilsēta „Cinevilla” ir Baltijas valstīs vienīgais brīvdabas filmēšanas laukums un tas ir lielākais Ziemeļeiropā. Kinopilsētas būvniecība tika sākta 2004. gadā, lai uzņemtu kinolenti "Rīgas sargi". Šodienas kinopilsētā var apskatīt 20 gs. sākuma dekorācijās (vēsturiski tilti, tirgus laukums, militārā tehnika, baznīca, dzelzceļš ar tvaika lokomotīvi un vagonu sastāvu), kā arī kursē tramvajs. Tur ir arī filmēšanas paviljoni. Cinevillā uzņemtas jau vairākas latviešu spēlfilmas ( “Rīgas sargi”, “Rūdolfa mantojums”, “Sapņu komanda 1935”, “Nameja gredzens” ), kā arī ārvalstu kinofilmas.
   Pēc pastaigas pa kinopilsētiņu mēs piedalījāmies “Specefektu šovā”, kur skolēni iejutās aktieru lomās. Gandrīz katram dalībniekam bija kāda no lomām, kurā viņi veiksmīgi uzņēmās. Tas visiem sagādāja lielu prieku. Noslēgumā saņēmām disku ar nofilmēto materiālu.

Klases audzinātāji A. Lukša, I.Solima, R. Jermaka 
   Skolēni stāsta:
R.Petrovska „Man iepatikās kopā ar klasesbiedriem cept kliņģeri. No mīklas mēs izveidojām burtu „B” un pievienojām klāt marmelādi, rozīnes, pūdercukuru. Kliņģeris sanāca ļoti garšīgs!”
K.Čursina „ Manuprāt, bija vērts doties tik tālā ceļojumā, jo mēs uzzinājām daudz jaunas informācijas par to, kā strādā maizes ceptuvē, kā uzņem kinofilmas. Un pats galvenais, mēs iejutāmies cepēja un aktiera lomā.”
A. Šidlovskis: „Man vislabāk patika filmēties, jo tas bija jautri un aizraujoši. Mēs no visas sirds smējāmies, kad skolasbiedri tēloja kādu lomu. Ekskursija izraisīja tikai pozitīvas emocijas.”
K.Andžāne: „Cinevillā es tēloju divas lomas, un mums uzdāvināja disku, pateicoties kuram mēs varam atcerēties šīs ekskursijas jautrākos brīžus. Mēs braucām ar velosipēdu, lidinājāmies mākoņos un darījām citas trakas lietas. Tas bija superīgi!”
E.Karole: „Mani pārsteidza Cinevilla. Visas majas izskatās kā īstas, bet patiesībā tās izveidotas no putuplasta. Man patika stāstījums par latviešu filmu uzņemšanu.” N.Pleiko-Ižiks: „ Man šī ekskursija iepatikās tāpēc, ka es pirmo reizi biju tik interesantās vietās. Es uzzināju, kā tiek pagatavota maize, tortes, kliņģeri. Arī pats pamēģināju piedalīties cepšanas procesā. Cinevilla iespaidoja mani visvairāk, tā ir neparasta vieta.”

YouTube video


Krievu valodas un literatūras nedēļa

Publicēja 2018. gada 4. nov. 10:28Varaviksne Skola   [ atjaunināts 2018. gada 5. nov. 04:29 ]

   

   Katru gadu oktobrī skolā tradicionāli notiek krievu valodas un literatūras nedēļa.
   Tās laikā (15.10.- 19.10.) 5.klašu skolēni atminēja vārdu „Daugava” un „Krāslava” noslēpumu. Īpaši labus panākumus guva Ksenija Regele, Darja Vladimirova, Ričards Survilo, Ksenija Minkeviča, Liāna Kovaļevska, Anastasija Pizāne, Rihards Sorogovecs no 5.a klases un Elizabeta Vorožcova, Daniella Nemiro, Kevins Narkeļūns no 5.b klases.
   6.klašu skolēni vāca un apkopoja ar dzimto pilsētu un Krāslavas novadu saistītās leģendas, un arī paši sacerēja Krāslavas Varavīksnes vidusskolas leģendas. Kā labākie izcēlās 6.a klases skolēni Lija Ignatjeva un Artūrs Pitkevičs.
   Septiņas 7.klašu skolēnu komandas piedalījās lingvistiskajā spēlē. Pirmo vietu sadalīja komandas „Osaka”(7.a klase) un „Kokošniki” (7.b klase), 2.vietu izcīnīja komandas „Orešek”(7.a klase) un „Narečije”(7.b klase), 3.vietā ierindojās komandas „Bogatiri”(7.b klase), „Znatoki”(7.c klase) un „Kometa”(7.c klase).
   8.klašu skolēni izmēģināja savus spēkus dzejas rakstīšanā, palīdzēja viņiem skolotāja Žanna Drozdovska.
   19. oktobrī 9.a klases skolēni aicināja noskatīties sagatavoto literāro kompozīciju „Mēs svinam liceja dienu loloto ”, 9.b klases skolēni nolasīja mīļākos A.Puškina dzejoļus. Kā mājas uzdevums tika piedāvāts uzrakstīt eseju par savu skolu.  9.c klases skolēni piedalījas tematiskajā pasākumā "Krāslavas leģendas".
   Vidusskolēni tikās ar Jeļenu Vorošilovu - Krāslavas dzejnieci, kas raksta dzeju latviešu un krievu valodā.
   Visi skolēni krievu valodas un literatūras nedēļas laikā piedalījās kaligrāfijas konkursā.


AFS studente Mara D`Andrea apmeklēja Krāslavas pamatskolu

Publicēja 2018. gada 4. nov. 10:21Varaviksne Skola

   
   18. oktobrī mūsu AFS studente Mara D`Andrea apmeklēja Krāslavas pamatskolu un tikās ar 5.b klases skolēniem. Mara pastāstīja par AFS programmu Krāslavas Varavīksnes vidusskolā, par nākotnes iespējām, kuras saistītas ar dalību dažādos AFS projektos.    Savā prezentācijā Mara pastāstījā par savu valsti, ģimeni un piedzīvojumiem Krāslavā.
   Novēlēsim Marai panākumus un notikumiem bagātu dzīvi Krāslavā.
1-10 of 970