Jaunumi‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

“Apmaiņas programma latviešu un mazākumtautību bērniem” turpinās

Publicēja 2012. gada 12. nov. 00:11Varaviksne Skola   [ atjaunināts 2012. gada 12. nov. 00:15 ]
   
No septembra beigām līdz  novembra sākumam mūsu ģimene piedalījās “Apmaiņas programmā latviešu un mazākumtautību bērniem”. Tās bija jaukas , ar jauniem iespaidiem piepildītas dienas. Pie mums viesojās meitenes no Dagdas vidusskolas – Dēlija un Agnese.  Tā kā meitenes mācās latviešu skolā, mēs sarunājāmies  gan latviešu, gan krievu valodā.                                                                                                                    Pirmā diena bija veltīta pastaigai pa Krāslavu. Pilsētā bija jautri, jo tika svinēta Miķeļdiena. Laukumu rotāja oriģināls Miķelis  ar rudens  veltēm : dārzeņiem, augļiem un ziediem.
   Neaizmirstams  notikums – brauciens uz Aglonas un Preiļu novada ievērojamām vietām. Pa ceļam uz Aglonu mēs apstājāmies pie noslēpumainā Čertoka ezera.  Protams, apskatījām  baziliku un aizgājām pie svētavota. Interesantus kokgriezumus redzējām Karaļkalnā. Aglonā apmeklējām Kara muzeju, kurā ir apskatāmi  2.pasaules kara ieroči, formas, munīcija, sadzīves priekšmeti, lidmašīnu atlūzas.  Preiļu Leļļu muzejā redzējām oriģinālus mākslas darbus un nofotografējāmies uz grezno tornīšu, tiltiņu un ūdensdzirnavu fona.
   Mūsu nākamais brauciens bija uz Daugavpili. Novadpētniecības muzejā mums pastāstīja par 13.gs. celto Dinaburgas pili un 19.gs. celto Dinaburgas cietoksni.  Aplūkojām ekspozīciju “Daugavpils novada daba” ar daudziem retiem un aizsargājamajiem augiem, daudzveidīgu kukaiņu kolekciju.  Interesanta ir izstāde “Latvijas vēsture monētās”.  Daugavpils teātrī mēs noskatījāmies aizkustinošu izrādi “Oskars un Rozā dāma”. Dažas stundas pavadījām Olimpiskajā centrā un kinoteātrī.
   Mēs sakām paldies apmaiņas programmas idejas autoram un tiem cilvēkiem, kas īsteno šo projektu mūsu skolā.
                                                                           Edvīns un Artūrs Purpiši.

purpissu-ggimene


Comments