Jaunumi‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

„Apmaiņas programma latviešu un mazākumtautību bērniem”

Publicēja 2012. gada 12. nov. 00:15Varaviksne Skola
   Latvijas NVO fonda programmas sabiedrības saliedēšanai „Apmaiņas programma latviešu un mazākumtautību bērniem”  ietvaros mūsu ģimene uzņēma Alekseju un Katarinu no Krāslavas Varavīksnes vidusskolas. Šo bērnu dzimtā valoda ir krievu, tāpēc mūsu uzdevums bija palīdzēt Aleksejam un Katarinai labāk apgūt latviešu valodu. Lai īstenotu šo mērķi, uzturoties mūsu ģimenē starp bērniem sazināšanās notika galvenokārt latviski. Bērni kopā skatījās Latvijas televīzijas programmas, apskatīja latviešu žurnālus, klausījās latviešu mūziku.
   Bērni projekta laikā apmeklēja vairākus pasākumus. Īpaši interesanti un saturīgi bija atpūtas braucieni uz Daugavpils  Ledushalli  un  Daugavpils Olimpiskā Centra baseinu. Lielu prieku sagadāja iespēja uzspēlēt boulingu, kā arī noskatīties divas filmas. Pārdzivojumiem bagāts bija brauciens uz ZS „Klājumi”, kur varēja izbaudīt izjādi ar zirgiem. Liels paldies saimniecības vadītājai Ilzei Stabulniecei par atsaucību un saprotošu atteiksmi pret bērniem.
   Viens no interesantākiem braucienam bija Sventes militārās kara tehnikas muzeja apmeklējums, kurš notika Lačpleša dienas priekšvakarā – 10. novembrī, kas īpaši patika projektā iesaistītiem zēniem – Arnim un Aleksejam.
   Pedējais izbraukuma pasākums notika piedaloties visām projektā iesaistītām ģimenēm, kas sapulcējās  Daugavpils Olimpiskā Centra baseinā, kur visi kopā jauki pavadīja laiku.
   

Liels paldies projekta koordinatorei Ludmilai Buhalovai par saprotošu attieksmi un palīdzību projekta realizēšanas laikā.
 Jeļena Japiņa

Comments