Jaunumi‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

„Mammadaba” aktivitātes klubā „Varavīksne”

Publicēja 2013. gada 9. apr. 07:09Varaviksne Skola

   Klubs „Varavīksne” 2013. gadā turpina aktivitātes projekta „Mammadaba” un vides izglītības programmas „Izzini mežu” ietvaros. Februārī zēni izgatavoja putnu būrīšus un marta beigās izlika tos mežā. Mūsu kluba dalībniekiem palīdzēja ļoti gudrs un atsaucīgs tētis – Valērijs Gavrikovs. Kopā ar zēniem viņš aizbrauca uz Krāslavas piepilsētas mežu (LVM teritorijā), paskaidroja un parādīja, kā pareizi izvietot putnu būrīšus kokos: tiem jābūt cieši nostiprinātiem, tie nedrīkst brīvi kustēties vai šūpoties vējā, būra nostiprināšanai labāk izmantot dzelzs stiepli, koka zari nedrīkst traucēt pielidošanu putnu būrim.

   Zēni pārliecinājās par to, ka, izliekot putnu būrīšus, viņi palīdz putniem izdzīvot, nodrošinot putnus ar papildu ligzdvietām.

   Aprīlī kluba „Varavīksne” dalībnieki gatavosies meža stādīšanai un talkai, bet maijā cer iegūt „Mammadaba” meistaru diplomus.

   Izsakām lielu pateicību Vadima Bekiša, Iļjas Gavrikova, Edvīna Gurkovska, Leonīda Labecka, Edmunda Ludziša, Jevģēnija Moisejeva, Ričarda Pobudina, Artūra Purpiša ģimenēm, kas nodrošināja putnu būrīšu izgatavošanu un izlikšanu mežā.

 Informāciju sagatavoja Galina Mikulāne, kluba vadītāja

mamma_daba


Comments