...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

10. klašu iesvētīšana

Publicēja 2014. gada 10. sept. 06:12Varaviksne Skola   [ atjaunināts 2015. gada 7. dec. 05:24 ]

Skan jauniešu balsis. Acīs manāms jautājums: kas šodien mūs sagaida? Intriģējoši izskatā centrālās kāpnes. Tās noklātas ar sporta paklājiem. Laiks rit uz priekšu.

Andrejs Jakubovskis uzrunā klātesošo. Par ko domā jaunieši, kurus sagaida „iesvētīšanas” pasākums.

10.a klases skolniece Dana L. „Sākumā nedaudz nobijos, bet vēlāk nomierinājos, jo sapratu, ka nekas briesmīgs nenotiks. Ļoti daudz interesantu konkursu! Īpaši patika „Bez ragaviņām un sniega”.

10.a klases audzēknis Ričards D. „Man iepriekš stāstīja, ka būs jautri. Es noticēju, jo saprotu, ka Varavīksnes vidusskolā kļūt par vidusskolēnu nav viegli un vienkārši.”

10.a klases skolniece Jolanta K. „Esmu šajā skolā „jauniņa”, bet šis pasākums man palīdzēja iepazīties ar skolas tradīcijām, kuras jau paspēju iemīlēt ”.

                Sākās kārtējā mācību nedēļa. Svētki garām, bet desmitās klases jaunieši ir uzsākuši vidusskolēnu gaitas.

 Iļja Gavrikovs, 10.a kl.

   5.septembrī 18.00 notika 10.klašu iesvētīšana. No sākuma skolas foajē skolēni tika iepazīstināti ar skolas vēsturiskiem faktiem un to, kas viņus sagaidīs pēc brīža. Skolēnu acīs redzējām nepacietību un vēlmi ātrāk sākt iesvētīšanu.

   Pirmais uzdevums – nonākt līdz 3.stāvam, rāpojot pa sporta zāles matračiem. Desmitklasniekiem šis uzdevums izlikās pārāk vienkāršs. Viņi vēl nezināja, kas viņus gaida tālāk...Viens no sacensību uzdevumiem bija aiziet, turot karoti, kurā atrodas ola, mutē, līdz barjerai un nepazaudēt olu. Ar šo uzdevumu ne visi tika galā. Domāju, ka skolēniem patika kulinārijas uzdevums – pagatavot no 5 nejauši izvēlētiem produktiem garšīgu ēdienu. Bija interesanti vērot, kā viņi rīkojās, savienojot nesavienojamos produktus. Šīs sacensības padevās mūsu 10.klasēm, jo viss pagatavotais tika apēsts. Vēlējamies nedaudz pamocīt pasākuma dalībniekus, tāpēc iedevām visiem lecamauklas, ieslēdzām karaoke un pavēlējām lēkāt, skaļi dziedot. Pēc intensīvas lēkāšanas minūtes skolēni nogura, tomēr dziesma vēl nebeidzās. Nekas cits neatlika, ka lēkāt uz vienas kājas, tad uz otras. Skolēniem bija piedāvāti arī citi uzdevumi, bet vienu viņi gatavoja mājās, tapēc 10.a klase aizraujoši dejoja, bet 10.b – priecīgi dziedāja. Laikam desmitklasnieki domāja, ka varēs iet uz mājām, tomēr skolas laukumā viņus gaidīja pēdējais pārbaudījums – vizināšanās no kalna pa slapju un ziepjainu vaskadrānu. Tikai pēc šī drosmīgā lēmuma un uzdevuma izpildīšanas skolēni tika iesvētīti un kļuva pilntiesīgi vidusskolēni.

   Paldies 10.klašu skolēniem un viņu klases audzinātājām par dalību pasākumā! Paldies visiem, kas palīdzēja organizēt iesvētīšanas svētkus!

 Rita, 12.a

The party of jokes and much fun…        by Guilia  Milzane,10 b

         Last Friday afternoon all the students of the 10th class went to school to be the victims of the oldest students’ jokes. It was something completely new for me, as in Italy there is not the tradition of welcoming students of my age ‘’ torturing’’ them. However, even i f a bit ashamed, I was really happy to take part in these games and I had a lot of fun.

          Here is a short summary of what happened:  first of all we had to go to the school hall by walking on mattresses, which had been placed on the stairs; once arrived four students, a boy and a girl from both the classes involved, had to choose casually, by picking up the tickets, different ingridients to prepare something to eat for us; while they were cooking, the other students, arranged in a queue and keeping their eyes closed, had to follow the instructions of one of our schoolmates in order to return (safely) to their places; then it was time to walk, holding a spoon witn an egg in the  mouth and afterward to sing while jumpimg with a rope. Finally, the cooks returned with their ‘’delicious’’ culinary creations, which, unfortunatelly, we had to eat. After this  the students of 10a performed a ballet and the ones of 10b (my class) sang a song about autumn. Then we went outside and in the garden, where a sheet of cellophane, a bucket of water and plenty of soap was waiting for us. After staring at what we had in front of us, a bit incredulous, we started to slide down the descent, falling at the end in a big puddle of mud. Fortunatelly,  after finishing all this, being wet, dirty and tired, but also amused, we went back to school, ready to have some more fun at the party, waiting for us.

        I want to thank the students of the 12th class because, even i f it was a bit unexpected, I really enjoyed this experience, it was something different to what I am used to, but I liked it. For one afternoon we returned children, playing and laughing together while we were doing things we couldn’t do on a normal day. I think it is a funny way to remember us that, although we feel adult because we are 16, our life has just begun and we have a lot to learn. I want to thank everybody for your warm-hearted welcome and participating to this experience made me feel one of you!  


Comments