...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

3.a klases ekskursija uz Z/S "Kurmiši"

Publicēja 2018. gada 20. nov. 03:08Varaviksne Skola
   3.a klases skolēni, kopā ar skolotāju un vecākiem īstenoja Eiropas Sociālā fonda projektu „Ražots Latvijā”. Projekta dalībnieki apmeklē Z/S “Kurmīši” Krāslavas novadā.
   Jau no autobusa bērni pamanīja uzņēmuma celtniecību, kurmīšu figūriņas, krāsainus bišu stropus un dobes ar ārstnieciskajiem un eksotiskiem augiem.
   Saimniecības īpašnieks Ivars Geiba satika mūs personīgi un iepazīstināja ar savu zemnieku savienību. Viņš pastāstīja par katra auga dziedinošajām īpašībām un iepazīstināja ar profesijām, kuras ir nepieciešamas saimniecībā – biškopis, agronoms, ražas savācējs, tehnologs, fasētājs, traktorists, grāmatvedis un citi.
   Mēs visi staigājam pa dobēm starp dažādu sugu augiem un caur visam maņu orgāniem iemācījies ar zaļumiem, no kuriem izgatavo garšu teju. Bagāta Z/S “Kurmīši” tēja šķirne ir plaši pazīstama ne tikai mūsu novada, bet arī ārzemēs.
   Mēs daudz uzzinājām par bitēm. Mums teica par bišu koloniju un par bišu produktiem. Interesants stāsts ar krāsainām fotogrāfijām beidzās ar produktu degustāciju.
   Kad ekskursijas dalībnieki nogaršoja zāļu tējas un medu, bija organizēta radoša darbnīca. Katrs no mums, ar savām rokam, veidoja īstās vaska sveces. Šīs sveces jau ilgu laiku mums atgādinās par interesantu ekskursiju uz uzņēmumu Z/S “Kurmīši” un tās viesmīlīgo saimnieku Ivaru Geibu. 

YouTube videoĒriks Zaikovskis - 3.a klases audzinātājs.
Comments