...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

6.b klases ekskursija

Publicēja 2017. gada 18. okt. 04:10Varaviksne Skola
   28. septembrī 6.b klases skolēni piedalījās aizraujošā ekskursijā pēc maršruta Krāslava-Naujene-Daugavpils. Skolēni apmeklēja Naujenes novadpētniecības muzeju, Daugavpils Skrošu rūpnīcu un ZINOO centru.
   Naujenes muzeja skolēni iepazinās ar tēlnieces Valentīnas Zeiles darbiem, kā arī ar ekspozīcijas „Poļu kultūras mantojums Daugavpils novadā” , „Turīga zemnieka istaba”, kā arī Latgales reģiona modernāko dabas ekspozīciju „Sirds Daugava”.
   Daugavpils skrošu rūpnīca ir viens no ievērojamākajiem tūrisma objektiem Daugavpilī, tam līdzīga objekta nav nekur citur Latvijā, un nav arī ne Baltijā, ne Ziemeļeiropas reģionā.
   Daugavpils Skrošu Rūpnīcas apmeklējumu skolēni nosauca par iespaidīgu ekskursiju.
   Gids pastāstīja par Daugavpils skrošu rūpnīcas vēsturi. Tas bija aizraujoši. Skolēni apskatīja svina liešanas iekārtu, ar kuras palīdzību kausēts svins iegūst ideālās lodes piliena formu, krītot no 40m augstuma. Ekskursijas beigas skolēni piedalījās mini šaušanas sacensībās rūpnīcas šautuvē.
   ZINOO centrā skolēniem bija Eko mašīnu veidošanas nodarbība. Katram skolēnam bija iespēja kļūt par automašīnu meistaru un pagatavot savu videi draudzīga eko mašīnu. Pēc nodarbības skolēni jautri pavadīja laiku eksponātu zālē.
   Visi dalībnieki priecīgā noskaņojumā atgriezās mājās ar jaunatklājumiem.
   Pateicamies 6.b klases vecākiem par palīdzību ekskursijas organizēšanā.

YouTube video


Comments