...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Aizraujoša ekskursija

Publicēja 2018. gada 6. nov. 01:22Varaviksne Skola
   29.oktobra rītā pie skolas pulcējās dažādu klašu skolēni, lai dotos ekskursijā uz maiznīcu “Lāči” un kinopilsētiņu “Cinevilla”.
   Maiznīca “Lāči” atrodas Babītes pagastā. Šeit mums gaidīja lielās maizes ceptuves apskate gida pavadībā, iepazīšanās ar cepēju darbu, darbarīkiem, stāstījums par ceptuves vēsturi un darbību, maizes un cepumu degustācija, ka arī kopīga kliņģera cepšana.
   Nākamais ceļa mērķis bija "Cinevilla", kura atrodas 15 kilometru attālumā no Tukuma, Slampes pagastā. Kinopilsēta „Cinevilla” ir Baltijas valstīs vienīgais brīvdabas filmēšanas laukums un tas ir lielākais Ziemeļeiropā. Kinopilsētas būvniecība tika sākta 2004. gadā, lai uzņemtu kinolenti "Rīgas sargi". Šodienas kinopilsētā var apskatīt 20 gs. sākuma dekorācijās (vēsturiski tilti, tirgus laukums, militārā tehnika, baznīca, dzelzceļš ar tvaika lokomotīvi un vagonu sastāvu), kā arī kursē tramvajs. Tur ir arī filmēšanas paviljoni. Cinevillā uzņemtas jau vairākas latviešu spēlfilmas ( “Rīgas sargi”, “Rūdolfa mantojums”, “Sapņu komanda 1935”, “Nameja gredzens” ), kā arī ārvalstu kinofilmas.
   Pēc pastaigas pa kinopilsētiņu mēs piedalījāmies “Specefektu šovā”, kur skolēni iejutās aktieru lomās. Gandrīz katram dalībniekam bija kāda no lomām, kurā viņi veiksmīgi uzņēmās. Tas visiem sagādāja lielu prieku. Noslēgumā saņēmām disku ar nofilmēto materiālu.

Klases audzinātāji A. Lukša, I.Solima, R. Jermaka 
   Skolēni stāsta:
R.Petrovska „Man iepatikās kopā ar klasesbiedriem cept kliņģeri. No mīklas mēs izveidojām burtu „B” un pievienojām klāt marmelādi, rozīnes, pūdercukuru. Kliņģeris sanāca ļoti garšīgs!”
K.Čursina „ Manuprāt, bija vērts doties tik tālā ceļojumā, jo mēs uzzinājām daudz jaunas informācijas par to, kā strādā maizes ceptuvē, kā uzņem kinofilmas. Un pats galvenais, mēs iejutāmies cepēja un aktiera lomā.”
A. Šidlovskis: „Man vislabāk patika filmēties, jo tas bija jautri un aizraujoši. Mēs no visas sirds smējāmies, kad skolasbiedri tēloja kādu lomu. Ekskursija izraisīja tikai pozitīvas emocijas.”
K.Andžāne: „Cinevillā es tēloju divas lomas, un mums uzdāvināja disku, pateicoties kuram mēs varam atcerēties šīs ekskursijas jautrākos brīžus. Mēs braucām ar velosipēdu, lidinājāmies mākoņos un darījām citas trakas lietas. Tas bija superīgi!”
E.Karole: „Mani pārsteidza Cinevilla. Visas majas izskatās kā īstas, bet patiesībā tās izveidotas no putuplasta. Man patika stāstījums par latviešu filmu uzņemšanu.” N.Pleiko-Ižiks: „ Man šī ekskursija iepatikās tāpēc, ka es pirmo reizi biju tik interesantās vietās. Es uzzināju, kā tiek pagatavota maize, tortes, kliņģeri. Arī pats pamēģināju piedalīties cepšanas procesā. Cinevilla iespaidoja mani visvairāk, tā ir neparasta vieta.”

YouTube video


Comments