...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Anželikas krāsainā pasaule

Publicēja 2016. gada 13. apr. 23:16Varaviksne Skola   [ atjaunināts 2016. gada 14. apr. 00:21 ]
“Māksla - pati augstākā dvēseles izpausme.” 
Flobers 

   
   Krāslavas novada centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā 5. aprīlī tika atklāta Krāslavas “Varavīksnes” vidusskolas 5. klases skolnieces Anželikas Naumovas zīmējumu izstāde “Anželikas krāsainā pasaule”.
   Bērnu literatūras nodaļas vadītāja Viktorija Urbanoviča pastāstīja, ka Anželika ir viena no pastāvīgajām bibliotēkas apmeklētājām. „Ievēroju, ka meitenei interesē krāsojamās grāmatas, patīk zīmēt. Sarunās atklājās, ka viņai mājās ir daudz zīmējumu. Tā radās doma par izstādes sarīkošanu. Gandrīz 300 radošus darbiņus Anželika atnesa uz bibliotēku, lai padalītos skaistumā ar pārējiem bibliotēkas apmeklētājiem. Zīmējumu tehnika ir dažāda - akvarelis, krāsainie zīmuļi, grafika, plastilīns. Daudzi darbiņi veikti aplikāciju veidā. Anželikas attēlotā pasaule ir labestīga, krāsaina un daudzveidīga. Visvairāk ir zīmēti dzīvnieki, putni, daba. Pat kukaiņi un amfībijas ir pelnījušas vērīgās meitenes uzmanību. Animācijas filmu varoņi, mistiskie un pasakainie tēli Anželikas zīmējumos šobrīd draudzīgi sadzīvojas bibliotēkā.
   Zīmēšanas māku meitene mantojusi no tēva Jevģēnija Naumova, talantīga fotogrāfa, kurš prot saskatīt visskaistākos mirkļus dzīvē un savu meistarību māca studentiem Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolā „Saules skola”.
   „Māmiņa mani bieži sauc par Eņģeli, tāpēc man patīk tos attēlot” stāsta jaunā māksliniece. „Es jau tik daudz esmu uzzīmējusi, ka man pietrūkst tēmas. Tāpēc es dažreiz zīmēju divus gandrīz vienādus zīmējumus. Kā spēlē „Atrodi atšķirību”. Vēl man patīk izgriezt no papīra dažādas figūras, sniegpārsliņas. Tā varētu būt nākošās izstādes tēma.”
   Vienā no Anželikas zīmējumiem ir attēlota Zelta zivtiņa.
   Uz jautājumu: „Kādas trīs vēlēšanas Anželika vēlētos palūgt Zelta zivtiņai?,” meitene atbildēja:
  - Lai man vienmēr gribētos zīmēt!
   - Lai skolā labas sekmes!
   - Lai manai ģimenei un visiem labi klātos!
 Izstādes atklāšanas pasākumā piedalījās Varavīksnes vidusskolas skolotājas Jeļena Kļimova, Romualda Jermaka un Anželikas skolasbiedri. Jaunā māksliniece saņēma Atzinības rakstu no bibliotēkas vadības, dāvaniņas un ziedus no skolotājām un skolasbiedriem.
   Valdorfa pedagoģija atzīmē, ka no 7 līdz 14 gadu vecumam bērns ir mākslinieks savā dvēselē. Viņa radošais noskaņojums — "pasaule ir skaista". Šajā fāzē audzinātāja uzdevums ir attīstīt mīlestības spēku uz šo pasauli, jo mīlestība ir pārveidošanas spēks, spēja, kas dod iespēju attīstīties.
   Jāizsaka atzinība meitenes vecākiem, skolotājiem un bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas vadītājai Viktorijai Urbanovičai par to, ka pamanīja bērna radošās spējas un palīdzēja izpausties, dalīties savā krāsainajā pasaules uztverē ar mums – līdzcilvēkiem.
   Bērnu literatūras nodaļas bibliotekāri pateicas Anželikai par uzcītību un uzdrošināšanos organizēt savu zīmējumu izstādi mūsu bibliotēkā. Izstādi mēneša laikā varēs apskatīt bibliotēkas trešajā stāvā.
  Iveta LEIKUMA
Comments