...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

"Apmaiņas programma latviešu un mazākumtautību bērniem" noslēguma posmā

Publicēja 2012. gada 21. nov. 02:13Varaviksne Skola   [ atjaunināts 2012. gada 21. nov. 02:13 ]
     
Samanta Vojecka, 7.c klases skolniece, pastāstīja par AFS projekta noslēguma posmu.
      Pagājušajā nedēļā Samantas ģimenē viesojās meitene Inese Gailuma no Smiltenes.11.novembrī  Inese kopā ar savu ģimeni ieradās Krāslavā. Vispirms viņi piedalījās lāpu gājienā, kas bija veltīts  Lāčplēša dienai, pēc tam ciemiņi tika uzaicināti uz svinīgajām vakariņām Vojecku ģimenē. Inesei  ir 14 gadi, viņa visu nedēļu kopā ar Samantu mācījās 7.c klasē. Klasesbiedri ar sajūsmu uzņēma jauno klasesbiedreni, īpaši Andris Spalvis, jo viņš arī, piedaloties projektā, dzīvoja Ineses  ģimenē.
     Vojecku  ģimene piedāvāja ļoti interesantu programmu. Viņi apmeklēja Preiļu leļļu muzeju, pielaikoja dažādus tērpus, fotografējās, bija Daugavpils Ledus hallē, apskatīja interesantākās vietas, pusdienoja kafejnīcā. Inesei ļoti patika arī Krāslavas muzeja ekspozīcija. Meitene piedalījās arī Mākslas skolas stundās, veidoja no māla un zīmēja.
    Samantas māmiņa katru dienu pārsteidza ar kādu neparastu krievu virtuves nacionālo ēdienu. Viņu māja smaržoja pēc pīrāgiem, pankūkām un citiem gardumiem. Vakaros meitenes spēlēja tenisu.
   Skolas svinīgajā pasākumā, kas bija veltīts Latvijas 94. gadadienai, Samanta un Inese saņēma atzinības rakstu par piedalīšanos AFS projektā. 18.novembrī visa Vojecku ģimene apmeklēja grupas "Autobuss debesīs" koncertu Kultūras namā.
    Nedēļa Krāslavā pagāja nemanot, Inesei nemaz negribējās braukt mājās, meitenes sadraudzējās, jau ieplānots, ka satiksies atkal vasaras brīvlaikā.

Comments