...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Augļi skolai – paldies!

Publicēja 2012. gada 3. okt. 00:06Ilona Kolodnicka   [ atjaunināts 2012. gada 3. okt. 22:51 ]

Eiropas programmā "Augļi skolai" Varavīksnes vidusskolā.

   No 2012. gada 1. oktobra Varavīksnes vidusskola piedalās Eiropas programmā „Augļi skolai”, kuras laikā skolēni ar Eiropas Kopienas finansiālu atbalstu saņem svaigus augļus bez maksas.
    Latvijā programmas izvērtējums veikts saskaņā ar 2010.gada 3.augusta Ministru kabineta noteikumiem Nr.737 "Kārtība, kādā piešķir, administrē un uzrauga valsts un Eiropas Savienības atbalstu augļu un dārzeņu piegādei skolēniem vispārējās izglītības iestādēs" un to nodrošināja Pārtikas, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts "BIOR". Viens no programmas „Augļi skolai” nosacījumiem ir dalībvalstīm ik pēc pieciem gadiem veikt programmas efektivitātes izvērtējumu, lai secinātu, vai ir uzlabojušies skolēnu veselīgas ēšanas paradumi un vai ir pieaudzis augļu un dārzeņu patēriņš skolēnu vidū.
Programmas „Augļi skolai” mērķis ir palielināt augļu patēriņu, lai nākotnē samazinātu veselības aprūpes izdevumus aptaukošanās un sirds asinsvadu slimību ārstēšanai, vienlaikus atbalstot arī lauksaimniecisko ražošanu Latvijā.
Atbalsta programmas ietvaros skolēni saņem svaigus augļus – ābolus. Skolēniem piegādātie augļi ir audzēti saskaņā ar normatīvajiem aktiem par lauksaimniecības produktu integrētās audzēšanas, uzglabāšanas un marķēšanas prasībām un kontroles kārtību. Varavīksnes vidusskola arī ir viena no Latvijas skolām, kas piedalās projektā. Skolai ābolus piegādā z/s „Eži”.
   Augļu un dārzeņu produktu izdale skolā notiek trīs reizes nedēļā no 2012.gada 1.oktobra līdz 2013.gada 28.februārim. 
   2010./2011. mācību gadā, kad programma "Augļi skolai" tika ieviesta pirmo reizi, tajā piedalījās 537 skolas  Latvijā,  un svaigus augļus un dārzeņus katru dienu saņēma 1.-6. klašu skolēni. No Varavīksnes vidusskolas šajā programmā piedalījās 319 skolēni. 
   Savukārt, jau otrajā programmas īstenošanas gadā - 2011./2012. mācību gadā - pieauga skolu aktivitāte un programmā ir iesaistījušās 687 mācību iestādes Latvijā, kuru 1.-9. klašu skolēni trīs reizes nedēļā saņem svaigus augļus, dārzeņus vai to asorti. No Varavīksnes vidusskolas šajā programmā piedalās 461 skolēns. 
2012./2013. mācību gadā svaigus augļus un dārzeņus katru dienu saņem 1. – 9. klašu skolēni. Varavīksnes vidusskolā šajā programmā piedalās 461 skolēns.
    Mūsu skolā tiek piedāvāti svaigi āboli, kuru kopējais vienas porcijas svars nav mazāks par 100 g.Āboli tika izvēlēti tāpēc, ka to sastāvā pietiekamā daudzumā ir C vitamīns, E vitamīns, beta karotīns un dzelzs.
Programmas koordinators Varavīksnes vidusskolā, 
DA speciālists Aleksandrs Kļimovs

Comments