...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Augstās modes nedēļa Varavīksnes vidusskolā: aksesuāri, netradicionālie tērpi un visas varavīksnes krāsas

Publicēja 2016. gada 19. apr. 22:41Varaviksne Skola
   

Modes nedēļa 2016

Ideja par iespēju organizēt skolā nevis vienu dienu, bet veselu nedēļu, kas ir veltīta „augstajai” modei, ir radusies Varavīksnes vidusskolas vecāko klašu skolēniem kongresa „Divas dienas bez telefona” laikā, pagājušā gada septembra sākumā. Līdz ar to tika apstiprināta kongresa projekta autoru un īstenotāju hipotēze - atteikušies no pastāvīgas „sēdēšanas” virtuālajā realitātē, vidusskolēni sāka piedāvāt vairākas interesantas nestandarta idejas, no kurām Modes nedēļa nemaz nav vienīgā.
   Modei veltītajiem pasākumiem tika paredzēta nedēļa pēc Lieldienām. Pavasaris -visradošākais gadalaiks. 30, 31.marts un 1.aprīlisVaravīksnes vidusskolā bija īpašas dienas: spilgtas, neparastas, piesātinātas.
   Pasākuma pirmā diena tika veltīta moderniem aksesuāriem. Katra skolasklase (dalībnieku vidū bija visu klašu paralēļu pārstāvji) izvēlējās sev visneticamākos aksesuārus (cepures, platmales, brilles, lakatus, aproces, kaklarotas, brošas, cimdus un tam līdzīgo) kopējā nestandarta tēla radīšanai. Stingra un prasīga žūrija - skolas direktores vietnieceVija Marhileviča, lietvede un sekretāreAgita Gureviča, bibliotekāre OksanaKorčagina un pasākumu organizatore AnželaSemjonova - ļoti uzmanīgi izvērtēja katru klasi, ņemot vērā dalībnieku skaitu, klases koptēlu, idejas oriģinalitāti un nodoto fotomateriālu klāstu (katrai klasei atbilstoši nolikuma prasībāmbija jāuzrāda žūrijai pēc iespējas vairāk foto-pierādījumu, kas liecināja paraktivitāti un radošumu). Noteikt pirmās dienas uzvarētājus nebija vienkārši. Žūrija pārskaitīja punktus vairākas reizes, un par uzvarētāju kļuva 1.в klase (klases audzinātājaŽanna Boļšakova)! Tieši pirmklasnieki bijavisradošākie, aizraujošākie un neparastākie.
   Otrā Modes nedēļas diena bija veltīta ekskluzīviem tērpiem. Skolas vestibils pārvērtās par visīstāko podiju, bet klašu pārstāvji kļuva par top-modeļiem. Žūrija vērtēja tērpa ideju, tās īstenošanu, priekšnesuma kvalitāti, kā arī modeļa klasesbiedru piedalīšanos tērpa radīšanā. Skatītāji no sirds priecājāspar netradicionālo tērpu demonstrēšanu, sagaidot dalībniekus ar vētrainiem aplausiem.
   Pēc žūrijas kolēģijas apspriedes un rūpīgas punktu saskaitīšanas tika pieņemts lēmums pasludināt par otrās Modes nedēļas dienas uzvarētāju 5.в klasi (klases audzinātāja Jevgēņija Sergejenko). Žūrija nolēma piešķirt arī papildus balvu un goda diplomu„Grand Prix par piedalīšanos ekskluzīvo modeļu demonstrēšanā”, šo balvu pasniedza 1.в klases skolniecei Viktorijai Jurčenokai.
   Trešā pasākuma diena, Varavīksnes krāsu diena, pārvērta skolu par krāsainu puķu dobi. Visas saules spektra krāsas Varavīksnes vidusskolas audzēkņu tērpos radījasiltu, spilgtu un priecīgu garastāvokli. Žūrija šajā dienā vērtēja dalībnieku skaitu klasē, tērpu atbilstību Modes nedēļas nolikumam, idejas oriģinalitāti un fotomateriālu kvalitāti, ko klasesiesniedza mācību dienas beigās. Izvērtējotvisveiksmīgākāsidejas un visdraudzīgākās klases, tiesneši atzinapar labāko 12.в klasi (klases audzinātāja Jevgēņija Bizņa).
   Apkopojot visu trīsModes dienu rezultātus, žūrijas locekļi nolēma piešķirt vēl vienu balvu - goda diplomu „Varavīksnes vidusskolas modernākā klase”. Apbalvojumu ieguva 1.в klases skolnieki, kas pārsteidza ne tikai tiesnešus, bet arī citus skolēnus un skolotājus ar savu apbrīnojamo spēju izpausties tik radoši un aktīvi piedalīties nopietnā skolas pasākumā konkurencē ar vecāko klašu skolēniem.
    Goda kausi, diplomi un balvas tika pasniegti uzvarētājiem. Diplomus ieguva tie kolektīvi, kas piedalījās visos nedēļas pasākumos. Visas 24 klases, kas atsaucās uz organizatoru aicinājumu un piedalījās pasākumos, bija gandarītas, saņemot no organizatoriempateicības. Modes nedēļai ir labas izredzes kļūt par tradicionālopasākumu, kā arī par vienu no spilgtākajām aktivitātēmVaravīksnes vidusskolā.
   Augstās modes nedēļas rezultāti dod iespēju cerēt uz to, ka nākamajā gadā šajā neparastajā un radošajā pasākumā piedalīsies visas klases. Noteikti mainīsies modes svētku tematika, arī vērtēšanas kritēriji būs, visticamāk, citādāki, bet jau šodien var ar pārliecību apgalvot, ka Varavīksnes vidusskolā tika nodibināta jauna tradīcija. Protams, demonstrētie modeļi, tērpi, aksesuāri un to krāsu gammu grūti salīdzināt ar Guči, Gotjē, Kenzo un Pradašedevriem. Taču pats galvenais - radīt interesi, aizraut, iesaistīt. Kas to lai zina, varbūt paies vairāki desmiti gadu un krāslaviešu vidū parādīsies pasaules slavenie modelētāji – kuturjē.
   Nākamais skolas mācību gads arī sāksies ar kongresu, lai gan pašlaik vēl nav zināms tā temats un pasākumi, kuri novērsīs vidusskolēnus nosmartfoniem un planšetēm. Precīzi var apgalvot tikai vienu –atkal būs daudz radošu ideju un atbildīgu lēmumu!
Andrejs JAKUBOVSKIS
Comments