...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija

Publicēja 2018. gada 22. febr. 01:47Varaviksne Skola

    

„Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” ir Vislatvijas lasīt veicināšanas programma, kas turpinās jau sešpadsmito gadu. Programmas mērķis ir veicināt interesi par lasīšanu un grāmatām. No septembra līdz janvāra beigām mēs, 5.a klases skolēni, lasījām Bērnu žūrijas 11+ grāmatas un aizpildījām eksperta anketas. Grāmatas bija interesantas un aizraujošas. Mēs veidojām par tām nelielas prezentācijas, lai pastāstītu saviem klasesbiedriem par to, kāpēc mums iepatikās šīs grāmatas.
   Lija Ignatjeva: „Franču rakstnieka Pola Beorna grāmata „14-14” ir ļoti interesanta, jo tā stāsta par divu zēnu draudzību. Pie mājas ir uzstādīta pastkastīte, un zēni nejauši uzsāk saraksti, kas vēlāk pārvēršas īstā draudzībā. Ir tikai viens BET ! Adriēns dzīvo 2014. gadā, savukārt Adrians – 1914. gadā. Andriēns glābj savu draugu, kad sākas Pirmais pasaules karš.”
   Artūrs Pitkevičs: „Man patika grāmata „Samsona ceļojums”, jo tā stāsta par zēna un suņa draudzību un uzticību. Diemžēl grāmatas beigas ir skumjas.”
   Ļubomila Abramova: „Ceļojums uz Amazoni” ir laba grāmata, kura vēsta par meitenes un zēna draudzību un piedzīvojumiem tālajā Brazīlijā. Man iepatikās tas, ka grāmata ir humorpilna un labestīga.”
   Anastasija Vanaga: „Mums ar Martu iepatikās grāmata ”Vafeļu sirdis”, jo tā stāsta par divu labāko draugu, zēna Trilles un meitenes Lēnas, gaitām viena notikumiem bagāta gada garumā. Abi bērni ir deviņus gadus veci. Trille ir jūtīgs, uzticams, bet Lēna – droša, temperamentīga.”
   Anastasija Apenko: „ Es iemācījos no galvas dzejoli no Ievas Samauskas krājuma „Skaļā klase”. Dzejoļi ir jautri, tie stāsta par skolas dzīvi – draudzību, veiksmi vai neveiksmi mācībās, mīlestību.”
   Dēniels Vīksna: „ Es izlasīju grāmatu „Pastaiga mirušo pilsētā”. To uzrakstīja Māris Rungulis. Skolotāja sestajai klasei dod uzdevumu projektu nedēļai: vākt stāstus par dzimtās puses notikumiem un cilvēkiem. Klasesbiedru grupiņa izvēlas tēmu – mistiskus un spokainus nostāstus. Grāmatu lasīt interesanti, jo tajā daudz šausmu stāstu.”
   Mēs iesakām visiem lasīt Bērnu žūrijas grāmatas un kļūt par lasīšanas ekspertiem.


Comments