...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Bērnu un Jauniešu žūrija 2014

Publicēja 2015. gada 25. febr. 03:09Varaviksne Skola
    
 
    Nu jau 13. gadu Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs aicina bērnus un jauniešus  piedalīties aizraujošajā un jau par tradīciju kļuvušajā projektā „Bērnu un jauniešu žūrija”. Arī mūsu skolas grāmatu mīļotāji labprāt iesaistās piedāvāto grāmatu vērtēšanā, kļūstot par Bērnu un jauniešu žūrijas  ekspertiem.
     Šogad lasīšanas maratonā aktīvākie bija 5.a klases skolēni: Ilga Ļapere, Igors Sorogovecs, Melise Ūdre, Guntis Ungurs un 6.a klases skolēni: Vladislavs Dilba, Sabīne Hološina, Darija Petroviča un Santana Žurņa.
     Vecuma grupā  „11+”  tika piedāvātas 5 grāmatas:  M.Rungulis. „Lapsu kalniņa mīklas”, Viks. „Kenijas pasaciņas”, M.Dimsone. „Rozā kvarca brālība”, L.Tungada „Divpusīgais ronis” un I.Ambjērnsens. „ Samsons un Roberto”.
     Jaunie eksperti novērtēja izlasītās grāmatas, piešķirot tām 1., 2. un 3. vietu. Skolēni ir gandarīti par paveikto darbu, jo ir patīkami apzināties, ka arī mūsu izvēle noteiks gada labāko grāmatu Latvijā. Visi jauniešu žūrijas dalībnieki atzīst, ka lasīšana ir ļoti labs vaļasprieks, bet ne tikai...  Lasīšana bagātina valodu,  rosina fantāziju, paplašina redzesloku, palīdz cīnīties ar rakstu darbu kļūdām. Un vēl – lasīt grāmatas ir mūsdienīgi, tā domā visi grāmatu draugi.
                                                                                                                     Skolotāja  J.Romanovska


   Vai tu zini, kas var mums daudz ko pastāstīt? Vai tu zini par ko var parunāt? 
Pareizi! Tā ir interesanta grāmata. 
Šogad 3. b klases skolēni ir bērnu lasītāju žūrijas dalībnieki jau trešo gadu. Katru gadu skolēni atklāj sev jaunas un interesantas grāmatas. Šogad viņiem arī tika dota iespēja piedalīties šajā lielajā pasākumā, izlasīt interesantas grāmatas, izteikt savu viedokli, piedalīties balsošanā arī mūsu skolā.
Skolēni izlasīja ne tikai šogad piedāvātas grāmatas, bet arī daudzas no tām, kuras lasīja bērnu žūrijas dalībnieki iepriekšējos gados. Viņi turpina atklāt interesantas grāmatas latviešu valoda.
Šajā pasākumā piedalījās 18 bērni.
Ludmila Buhalova, bērnu žūrijas 2014 konsultante Comments