...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Bērnu un jauniešu žūrijas noslēguma pasākums

Publicēja 2014. gada 3. marts 23:05Varaviksne Skola

    Tas brīdis ir klāt, pēc čaklas lasīšanas un grāmatu vērtēšanas, laiks noskaidrot bērnu, jauniešu un vecāku visaugstāk novērtētās Bērnu un jauniešu žūrijas 2013 grāmatas! Pavasara pirmajā dienā kopā ar skolotāju Valentīnu es devos uz Lielajiem Lasīšanas svētkiem, kuri katru gadu tradicionāli notiek Rīgā, Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. Tur bija sapulcējušies Bērnu un jauniešu žūrijas eksperti no dažādiem Latvijas novadiem. Mēs uzzinājām par katras vecumgrupas grāmatām, kurām lasītāji piešķīra 1., 2. un 3.vietu.

     Pašā pasākuma sākumā mūs uzrunāja Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks. Mēs tikāmies ar latviešu rakstniekiem Māri Runguli, Inesi Zanderi, Rutu Skrebeli, Jāni Joņevu,   ar tulkotājiem, māksliniekiem un izdevniecību „Zvaigzne ABC”, „Liels un mazs”, „Jumava” pārstāvjiem.

    Man ļoti iepatikās populārākās igauņu bērnu dzejnieces Leto Tungale uzstāšanās. Viņa prezentēja krājumu „Vispusīgais ronis”un  lasīja savus dzejoļus igauņu valodā. Pasākuma organizatori sagādāja dzejniecei lielu pārsteigumu. Dziesmas ar viņas vārdiem dzied Lauris Reiniks. Dzejniece un dziedātājs pirmo reizi satikās tieši šajā pasākumā.

   Un tad bija Laura Reiņa koncerts, pēc kura es ar viņu nofotografējos un palūdzu autogrāfu. Neiztika arī bez dāvanām – maisiņa ar Bērnu žūrijas simboliku, Lasītāja grāmatas un saldumiem.

   Kaut gan man ir par agru, es vienalga pastaigājos pa izstādi Skola 2014. Un pēc tam apmeklēju starptautisko grāmatu un izdevniecību izstādi “Baltijas Grāmatu svētki 2014”. Šajā dienā es pārliecinājos, ka Ķīpsala ir kā iedvesmojoša grāmatu pilsēta, kurā tiekas rakstnieki, tulkotāji, izdevēji un lasītāji.

                                                Edīte Drobiševska, 7.b klases skolniece, Bērnu žūrijas eksperte.


Comments