...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Ceļojums pa matemātikas un informātikas pasauli

Publicēja 2017. gada 23. janv. 05:31Varaviksne Skola
   No 16.01.2017 līdz 20.01.2017. Krāslavas Varavīksnes vidusskolā notika ikgadējā matemātikas un informātikas nedēļa, šī gada nedēļas nosaukums bija „Ceļojums pa matemātikas un informātikas pasauli”. Šogad matemātika nedēļa tika apvienota ar informātikas nedēļu, rezultātā skolēniem tika piedāvāts veikt ne tikai matemātiskus uzdevumus, bet arī veikt dažādas aktivitātes, kas bija saistītas ar informātiku.
   Nedēļa sākās ar programmēšanas meistarklasi „Hour of code”, kuru novadīja Ilona Kolodnicka. Meistarklase bija paredzēta 5.-12. klašu skolēniem, kuri aktīvi iesaistījās tajā. Katram dalībniekam bija iespēja iegūt iemaņas vienā no vizuālās programmēšanas valodām.
   25 skolēni 5.-8. klašu skolēni piedalījās skolas matemātikas olimpiādē, kur arī tika noskaidroti labākie, kuriem būs gods pārstāvēt Krāslavas Varavīksnes vidusskolu novada matemātikas olimpiādē. Skolas matemātikas olimpiādes godalgotu vietu ieguvēji ir:
I vieta
Pavlovičs Dāniels (5.a)
Plotņikovs Aleksejs (6.a)
Sorogovecs Igors (7.a)
Dilba Vladislavs (8.a)
II vieta
Umbraško Ainārs (5.b)
Nemiro Reinhards (6.a)
Jakuņins Ņikita (8.a)
Korjakina Dana (8.b)
III vieta
Boroviks Maksims (5.a)
Soročina Aleksandra (6.a)
Ungurs Guntis (7.a)
Vivate Evelīna (7.a)
Berestņevs Dmitrijs (7.b)
Petrovska Viktorija (8.a)
   Nedēļas laikā skolēniem bija iespēja veikt dažādas radošas aktivitātes. 5.-8. klašu skolēni sadarbībā ar skolotāju L. Marinenko izveidoja instalācijas „Mana mīļākas stunda ir matemātika”, instalācijas izveidē piedalījās visi 5.-8. klašu skolēni.
    Tika izveidoti dažādi rēbusi, kas bija saistīti ar matemātiku, un katrs brīvprātīgais varēja pamēģināt savus spēkus šo rēbusu minēšanā.
   Skolas foajē bija izveidota izstāde „Ģeometrija vai māksla”, kur visi darbi tika izveidoti „iris folding” stilā. Lielāku aktivitāti izradīja 8.a (skolotāja A. Bahmate), 7.a (skolotāja N. Kirkiļeviča), 6.a (skolotāja N. Kirkiļeviča) un 9.a (skolotāja O. Grundāne) klases.
   Tā kā šogad matemātikas nedēļa bija apvienota ar informātikas nedēļu, tad 5.-6. klašu skolēniem bija iespēja piedalīties datorzīmējumu konkursā „Dators - Art”, kuru organizēja skolotājas I. Kolodnicka un Ņ. Živuhina. Galvenā konkursa ideja bija tāda, kā skolēniem tika iedota neliela figūra-sagatave, un bija nepieciešams to papildināt un rezultātā izveidot zīmējumu uz jebkuru tēmu.    Labāko darbu autori ir: Dzirko Andris (6.b), Karņicka Anna (5.a), Kozačuka Anna (5.b), Jacina Dana (5.a), Čursina Karina (5.b), Zinkeviča Jeļizaveta (5.c), Stefanovičs Maksims (5.a), Boroviks Maksims (5.a) un Naumova Anželika (6.a).
   Taču nedrīkst aizmirst par dažādam matemātiskam aktivitātēm, kas bija novadītas nedēļas laikā. 5.-6. klasēs notika konkurss „Pārbaudi savu uzmanību”, kur skolēniem vajadzēja pēc prezentācijas apskatīšanas atbildēt uz dažādiem jautājumiem, kas bija saistīti ar atmiņas un uzmanības pārbaudi. Labākie skolēni konkursā ir: Stefanovičs Maksims (5.a), Pavlovičs Dāniels (5.a), Kožemjačenko Ksenija (5.a), Dijanovs Zahars (5.a), Pantelejenko Daniils (5.b), Pleiko-Ižiks Ņikita (5.c), Neverovska Linda (6.a), Servute Valērija (6.b).
   7.-8. klasēs notika konkurss „Labākais rēķinātājs”, kur skolēniem noteiktā laikā bija pareizi jāatbild uz maksimāli lielāku uzdevumu skaitu. Labākie rēķinātāji katrā klasē ir: Sorogovecs Igors (7.a), Andžāne Karina (7.b), Vladislavs Dilba (8.a), Baranovskis Vladislavs (8.b), Skorodihina Ligita (8.c). Vislabākais rēķinātājs starp visiem dalībniekiem bija Vladislavs Dilba (8.a).
   10.a, 11.a, 11.b klašu skolēni izveidoja prezentācijas „Skola skaitļos”, „Krāslava skaitļos”, „Krāslavas novads skaitļos”, kuras ir veltītas Latvijas simtgadei. Prezentācijas tika demonstrētas 6.-8. klašu skolēniem.
   Izsaku pateicību matemātikas un informātikas skolotājiem par idejām, konkursu un izstāžu organizēšanu un novadīšanu, kā arī visiem skolēniem par aktivitāti un ieinteresētību. 

Видео YouTubeMatemātikas un informātikas MK vadītāja N. Kirkiļeviča
Comments