...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Ceļošanas prieks

Publicēja 2012. gada 5. okt. 03:04Ilona Kolodnicka   [ atjaunināja Varaviksne Skola 2012. gada 5. okt. 03:05 ]

   2.oktobrī mēs, 5.a, 6.a, 6.b klases skolēni (kopskaitā – 38 cilvēki), ceļojām uz Rīgu. Mūsu brauciena mērķis bija apmeklēt trīs objektus: LU Botānisko dārzu, Zaķu salu un Lido.
   Vispirms devāmies uz Botānisko dārzu. Uzzinājām, ka dārzs dibināts 1922.gadā kā pieredzes gūšanas un izpētes objekts LU studentiem, bet no 1923.gada dārzs ir atvērts skolu ekskursijām. Mums bija iespēja apmeklēt Palmu māju kā arī pavairošanas un izmēģinājumu māju, apstaigāt dārza teritoriju. Mēs brīnījāmies par milzīgajām palmām, neparastajiem pudeļu kokiem, araukārijām, liānām, palmām u.c. dabas brīnumiem, arī rožu dārzs mūs iepriecināja ar savu rudenīgo skaistumu. Augu daudzveidīgums un eksotika mūs ļoti pārsteidza. Mums bija iespēja arī nopirkt augus mūsu māju izdaiļošanai.
   Otrais objekts bija Zaķu sala, kur vēlējāmies apmeklēt Rīgas radio un televīzijas staciju vai TV torni. Tieši no šīs vietas mūsu televizori un radio aparāti saņem „raidījumu paketi”. Tornis mūs pārsteidza ar savu augstumu – 368 metri, neparasto formu, jo tas it kā stāv uz četrām kājām, un mēs spriedām, kā uzbrauksim augšā. Izrādījās, ka to var izdarīt ar liftu, kas uzņem lidmašīnas ātrumu, tādēļ dažiem brauciena laikā trīcēja kājas, dažiem aizkrita ausis. Tā mēs pacēlāmies 97 metru augstumā, un … tik skaists skats uz Rīgu atklājās mūsu acīm: viss savijies vienā gleznā – parki, nami, Daugava, ielas. Redzējām, kā horizonts saskaras ar jūru, kā saldējumu kombināta skurstenis kūpina dūmus, daudzo baznīcu torņi tiecas debesīs, lejā, pie TV torņa, mūsu autobuss līdzinās sērkociņu kastītei, bet cilvēki izskatās pēc steidzīgi kustošiem punktiņiem. 
   Trešais objekts – Lido Atpūtas centrs. Tas ir viens no atraktīvākajiem sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem pasaulē un viena no iemīļotākajām atpūtas vietām Rīgā. Tur varējām ne tikai garšīgi paēst, bet izmantot iespēju piedalīties dažādās atrakcijās – mēs izmēģinājām karuseļus, šāvām ar Kalašņikova automātu , lēkājām uz batutiem un vēl daudz, daudz ko darījām, vinnējām dažnedažādas balvas! …
   Braucot atpakaļceļā, protams, iebraucām Liepkalnē, kur nopirkām svaigi ceptu maizīti. Tad gan gaidīja ceļš uz mājām. 
   Iesakām visiem izvēlēties šo maršrutu! 

ekskursija_5a_6a_6b


Comments