...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Dabaszinību nedēļa

Publicēja 2016. gada 3. maijs 00:09Varaviksne Skola   [ atjaunināts 2016. gada 3. maijs 00:10 ]
 
 No 18. līdz 22. aprīlim Krāslavas Varavīksnes vidusskolā notika dabaszinību nedēļa. Nedēļas mērķis: veicināt skolēnu interesi par dabaszinību priekšmetiem, paplašināt zināšanas par dabaszinību izmantošanu ikdienas dzīvē.
   Šogad dabaszinību nedēļa notika viena Saules sistēmas simbola – Zemes – ietekmē.
   18.aprīlī notika dabaszinību nedēļas atklāšanas pasākums. Tika ienests Zemes karogs, kas atradās skolas foajē visas nedēļas laikā. Šajā dienā skolēni iepazinās ar Zemes dienas vēsturi. Vispasaules Zemes diena tiek svinēta 22.aprīlī – tā ir diena, kas atgādina par šausmīgām ekoloģiskām katastrofām, diena, kad katrs cilvēks var padomāt par to, ko viņš var izdarīt, lai atrisinātu ekoloģisko problēmu rašanos. Katrs klases kolektīvs saņēma uzdevumu, kuru bija nepieciešams izpildīt nedēļas laikā.
   Trīsdesmit skolēni piedalījās akcijā „Ekoloģija sākas tavā pagalmā”. Skolēni sakopa pilsētai pieguļošo teritoriju, savu un radinieku mājas pagalmus un kāpņu telpas.
   19.aprīlī tika atklāta izstāde „Plastmasas un makulatūras otrā dzīve”. Mēs ieraudzījām ideju pārpilnu izstādi, kuru izveidoja skolēni.
   
12. b klases skolēni prezentēja darbu par tēmu „Ķīmija sadzīvē”, bet 7. klasēs norisinājās spēle „Zilā planēta”.
   20. aprīlī ciemos bija mini zoodārzs no Daugavpils. Skolēni dienas laikā varēja iepazīties ar tā iemītniekiem.
   Otrās stundas laikā skolēniem bija atvērtas fizikas kabineta durvis. Tur varēja paskatīties dažādus eksperimentus, kurus demonstrēja astoto klašu skolēni.
   21. aprīlī 9. -12. klašu skolēni piedalījās Lielajā talkā. Skolēni strādāja pilsētas parkā, mežā, labiekārtoja skolas teritoriju, stādīja kokus.
   Notika plakātu konkurss „Aizsargājam savu planētu”.
   22. aprīlī notika blicturnīrs starp astoto klašu skolēniem „Panāc mani”.
   Nedēļas laikā sesto klašu audzēkņi piedalījās spēlē „Ekoloģiskais maratons”.
   Nedēļas noslēgumā 80 skolēni saņēma pateicības par aktīvu piedalīšanos dažādās aktivitātēs dabaszinību nedēļas laikā. Īpaši aktīvi bija 9.b klases skolēni.
Paldies visiem par darbu! 

Lilija Jasinska, dabaszinību skolotāju metodiskās komisijas vadītāja
Comments