...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Debašu akadēmija. Jauna pieredze.

Publicēja 2014. gada 25. aug. 02:17Varaviksne Skola
   No 30.maija līdz 2.jūnijam es piedalījos Debašu akadēmijā Rīgā, Stokholmas augstskolā. Lai kļūtu par akadēmijas dalībnieci, bija jāuzraksta eseja konkursam “Kas, tavuprāt, ir viena no lielākajām Latvijas problēmām un ko tu personīgi tuvāko 5 gadu laikā varētu izdarīt, lai palīdzētu šo problēmu atrisināt?” Šodien man rūp viena ļoti svarīga problēma- jaunu cilvēku aizbraukšana uz ārzemēm. Tāpēc es rakstīju par to, minot savu darbību skolas mācību projektā “Skolas, pašvaldības un uzņēmumu ilgtspējīgas darbības modelis karjeras attīstības atbalstam”.
   Pēc pāris dienām es saņēmu e-vēstuli, kurā bija rakstīts „Būsim priecīgi redzēt Jūs mūsu Debašu akadēmijā”, un labprāt devos uz Rīgu pēc jaunām zināšanām. Divu dienu laikā bija iespēja izvēlēties lekcijas. Es noklausījos tādas tēmas kā "Motion Analysis", "Extensions", "What to do if you don't know what to do?", "Understanding the Middle East","Democracy is not great", "Feminism for debaters".
   Trešā diena bija ļoti nopietna, jo es piedalījos debašu turnīros. Mums tika piedāvātas šādas rezolūcijas: „This house would fund cosmetic plastic surgery”, „This House Believes that juries should only include individuals that are from the same socio-economic class as the defendant.”, „This house believes that international sporting events, such as the Olympics or Football World Cup, should not be held in countries with poor human rights records”, „This house applauds the rise of pop songs by female artists that glorify assertive female sexuality”. Bija neliels uztraukums, jo tēmas nebija vieglas un mūsu uzstāšanos angļu valodā vērtēja Pasaules debašu čempions Michael Shapira.
   Šo trīs dienu laikā es ieguvu lielu pieredzi un jaunus draugus no daudzām valstīm. Paldies mūsu debašu kluba trenerei V.Purpišai par to, ka iedvesmoja piedalīties konkursā un Debašu akadēmijā.
D.Stankeviča, debašu kluba „Sigma” dalībniece

Debates


Comments