...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Debašu kluba „Sigma” jaunumi

Publicēja 2015. gada 27. apr. 00:10Varaviksne Skola

   19.-20.martā Iecavas vidusskolā notika starptautiskais debašu turnīrs, kurā piedalījās debatētāji no Latvijas, Krievijas un Baltkrievijas.

      Mūsu skolu šajā debašu turnīrā pārstāvēja Elvīra Jančevska,  Diāna Bulavska un Darja Stankeviča.

      Debašu tēma bija „ Vārda un preses brīvības ierobežošana masu medijos ir / nav pieļaujama sabiedrības drošības nolūkos.”

       Skolēni debatēja ne tikai par sagatavoto tēmu, bet arī impovizētajām, kuras vajadzēja sagatavot 45 minūtēs. Viena debate bija par to, vai sabiedriskajam transportam pilsētās jābūt bezmaksas, bet otra -par to, vai vajag oficiāli atļaut dopinga izmantošanu sporta sacensībās.

      Divās dienās notika piecas debašu kārtas. To rezultātā skolnieces Darja Stankeviča un Elvīra Jančevska tika apbalvotas kā labākās debatētājas.

      Seminārā ar Latvijas mediju ekspertiem Kārli Streipu un Kristinu Hudenko jaunieši izzināja vārda un preses brīvības nianses un spilgtākos piemērus.

                            * * *

        31.martā Daugavpils Valsts ģimnāzijā notika Latgales reģionālās debates par tēmu „ Vārda un preses brīvības ierobežošana masu medijos ir / nav pieļaujama sabiedrības drošības nolūkos.”  Tajās piedalījās  trīs mūsu skolas komandas: Elvīra Jančevska, Jūlija Žuravļova, Elvis Berjoza, Ričards Pobudins, Artūrs Purpišs, Diāna Bulavska, Nikola Širokaja un Darja Stankeviča. Diāna, Nikola un Darja uzvarēja visās trijās kārtās un pēc punktu skaita ieguva 2.vietu.

                                                                              * * *

 

       11.aprīlī Jūlija Žuravļova, Elvīra Jančevska un Elvis Berjoza piedalījās Nacionālajās debatēs Iecavas vidusskolā. Debašu tēma bija „Latvijas sabiedrība ir/nav ieguvēja no ES Padomes prezidentūras”.

       Pirms turnīra ar debatētājiem tikās Latvijas Zaļās kustības valdes loceklis Āris Ādlers, Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāta Prezidentūras komunikācijas un sabiedrisko attiecību departamenta vadītāja Linda Jēkabsone, Latvijas Republikas ārlietu ministrijas pārstāve Madara Siliņa, kā arī iecavniece, Eiropas gada Attīstības sadarbībai labas gribas vēstniece Agita Hauka.

       Pēc tam sākās debates, un mūsu komanda spēlēja ar Ādažu Brīvā Valdorfa skolas, Dobeles Valsts ģimnāzijas un Bauskas Valsts ģimnāzijas komandām.

* * *

       Liels paldies visiem mūsu debatētājiem par ieguldīto ievērojamo darbu, kā arī paldies mūsu atbalstītājiem – direktorei Ludmilai Senčenkovai un vadītājam Dzintaram Voroņeckim.

                                                                                      Informāciju apkopoja Valentīna Purpiša

debates_2015


Comments