...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Debašu kluba „Sigma” jaunumi

Publicēja 2016. gada 7. nov. 09:16Ilona Kolodnicka
   
  Šī gada 3.novembrī Daugavpils Valsts ģimnāzijā pulcējās Latgales reģiona 45 debatētāji un 10 tiesneši- treneri, lai kopīgi apspriestu rezolūciju, vai sabiedrība Latvijā ir pilsoniski aktīva. Kad runājam par pilsoniski aktīvu sabiedrība, tad ar to saprotam pilsonisku līdzdalību. Pilsoniska līdzdalība ir sabiedrības un indivīda regulāras aktivitātes, kuru mērķis ir ietekmēt valdību un valsts politiku.
  Gatavojoties debašu turnīram, mēs iepazināmies ar Latvijas iedzīvotāju līdzdalību vēlēšanās, referendumos, streikos, mītiņos, protesta akcijās. Apspriedām, cik aktīvi cilvēki iesaistās politiskajās partijās, nevalstiskajās organizācijās – biedrībās un nodibinājumos. Apskatījām arodbiedrību darbību. Interesanti bija iepazīties ar visām iniciatīvām, kuras ir izvirzītas platformā manabalss.lv. Mēs izrēķinājām arī savu pilsoniskās līdzdalības indeksu, to var izdarīt mājas lapā lidzdaliba.lv.
   Pilsoniskā līdzdalība novērš plaisas rašanos starp sabiedrību un valsts pārvaldi un likumdevēju. Aktīva pilsoniska līdzdalība sekmē sabiedrības vairākuma interešu pārstāvniecību, stiprinādama demokrātiju. Tie ir galvenie virziena punkti, uz kuriem mums šoreiz nācās meklēt atbildes. Un galvenais secinājums ir tas, ka mums, jauniešiem, ir jākļūst mazliet aktīvākiem, parādot savu nostāju, attieksmi valsts, pašvaldības, novada svarīgos jautājumos.
   Mūs priecē tas, ka viena komanda ieguva godalgotu 3.vietu /E.Jančevska, J.Žuravļova un E.Berjoza/, bet otrai komandai /A.Rudaks, A.Purpišs un R.Pobudins/ pateicamies par veiksmīgu dalību turnīrā.

Comments