...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Debašu kluba „SIGMA” jaunumi. Eiropas pieccīņa.

Publicēja 2016. gada 31. maijs 00:47Varaviksne Skola

    

   Mācību gada nogalē debašu kluba „SIGMA” komanda pieteicās sacensībām „Eiropas pieccīņa”. Komandas dalībnieki ir J.Žuravļova, E.Jančevska, E.Berjoza, R.Pobudins, A.Purpišs un komandas kapteinis - A.Ļaksa.
   15. aprīlī Eiropas Savienības mājā Rīgā tika atklātas Latvijā pirmās ES erudīcijas sacensības “Eiropas pieccīņa”, kuras organizē Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā. Atklāšanas pasākumā piedalījās komandas dalībniece J.Žuravļova.
   14. maijā Valmieras Kultūras centrā notika ES erudīcijas sacensību “Eiropas pieccīņa” pirmais posms – erudīcijas spēle “Tilts “Rīga – Ņujorka”” jeb ES un ASV brīvās tirdzniecības līgums. Erudīcijas spēles laikā komandām, izmantojot balsošanas ierīces, bija jāsniedz atbildes uz dažādiem ar tēmu saistītiem jautājumiem. Spēle parādīja, ka “Eiropas tēmas” var būt patiesi aizraujošas.
   Braucot uz Valmieru, komanda apskatīja Sietiņiezi , kas ir viens no augstākajiem baltā smilšakmens atsegumiem Latvijā. No Sietiņieža dienviddaļas paveras iespaidīgs skats uz Gaujas senieleju.
   Visi komandas dalībnieki pateicas Krāslavas novada domei par transporta izdevumu finansēšanu. Paldies par atbalstu skolas direktorei L.Senčenkovai un par palīdzību bioloģijas skolotājai J.Bojarčukai un mūsu šoferim D.Voroņeckim.

Comments