...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Debašu kluba „Sigma” jaunumi. Vai grāmatu lasīšana ir populāra pusaudžu vidū?

Publicēja 2018. gada 22. apr. 23:54Varaviksne Skola
   
  19.aprīlī Daugavpilī notika Latgales reģiona debates 7.-9.kl. skolēniem. Tās bija veltītas rezolūcijai „Grāmatu lasīšana ir/nav populāra pusaudžu vidū”. Šajās debatēs pirmo reizi piedalījās mūsu skolas 5.-6.kl. skolēni A.Vanaga, Ļ.Abramova, K.Čursina, E.Petkune, E.Karole un D.Pantelejenko. Bērniem nebija viegli, jo viņi debatēja ar pieredzējušajiem debatētājiem, 8.-9. kl. skolēniem. Paldies mūsu jaunajiem debatētājiem par uzdrošināšanos un izturību!
   Veidojot apstiprinošo lietu, mēs iepazināmies ar pētījumiem, kas liecina par pusaudžu pozitīvo attieksmi pret lasīšanu,izpētījām dažādu lasīšanas veicināšanas programmu saturu un izdevniecību piedāvājumu bērnu literatūras tirgū. Noliedzošajā lietā apskatījām jautājumu par to, vai modernās tehnoloģijas izstumj grāmatas, kā arī izvērtējām, vai mūsdienu ģimenē izzūd lasīšanas tradīcija.
   Gatavojoties debatēm, mēs aptaujājām sešdesmit 5.-6.kl. skolēnus. Tika uzdoti jautājumi par lasīšanas paradumiem. Paldies K.Andžānei par aptaujas rezultātu apkopošanu un noformēšanu. (diagramma)
Comments