...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Debašu kluba „Sigma” rudens sezona ir noslēgusies

Publicēja 2015. gada 3. dec. 10:10Varaviksne Skola

 

 Veiksmīgi ir aizvadīta debašu turnīru rudens sezona.

   Darbu uzsāka divas jaunas 8.-9.kl. debatētāju komandas: K.Volkoviča, K.Kurica, E.Jančevskis, E.Purpišs, Ē.Zaikovska, Ņ.Ņikitins, D.Seļezņovs. Pirmās nodarbības tika veltītas tēmai „Latgalē ir/nav nepieciešama lidosta”. Lai mēs labāk saprastu šo tēmu, mums palīdzēja bijusī Daugavpils domes priekšsēdētāja Ž.Kulakova, kas atsūtīja  „Starptautiskās lidostas „Daugavpils” koncepciju”un paskaidroja tās būtību. Debašu kluba dalībnieki ir pateicīgi par šo atbalstu! Komandas piedalījās Daugavpils Valsts ģimnāzijas meistarklasē un iepazinās ar debašu norisi.

                                                                      ***

   5.novembrī Daugavpils Valsts ģimnāzijā notika Latgales reģiona debates par tēmu “Latvija ir/nav gatava bēgļu uzņemšanai”. Tajā piedalījās 11.a klases komanda /J.Žuravļova, E.Jančevska, R.Pobudins un A.Purpišs/ un 11.a, 12.a kl. komanda /N.Širokaja, D.Bulavska, E.Berjoza/.  Apstiprinošā lieta ir saistīta ar indikatīvā rīcības plāna patvēruma meklētāju uzņemšanai sagatavošanu, jautājumu par bēgļu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū un ministriju sadarbību ar valsts iestādēm. Noliedzošās lietas saturs ir saistīts ar to, ka bēgļu uzturēšana ir slogs valsts budžetam un ka Latvijas valsts nav spējīga nodrošināt bēgļu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū.

   Esam patiesi gandarīti, ka abas mūsu komandas saņēma pilnīgi vienādu punktu skaitu, iegūstot godpilno 3.vietu.

                                                                           ***

   28.novembrī Iecavas vidusskolā norisinājās Nacionālais debašu turnīrs vidusskolēniem, kurā piedalījās 193 debatētāji. Debašu turnīra tēma bija “Latvija ir/nav gatava bēgļu uzņemšanai”. Mūsu skolu turnīrā pārstāvēja N.Širokaja, D.Bulavska, E.Jančevska, J.Žuravļova, E.Berjoza un A.Purpišs. Priecē tas, ka Nikola, Diāna un Elvis pēc punktu skaita un gūto uzvaru skaita starp 33 komandām atrodas 10.vietā. Tas ir labs rezultāts. Nikolai pietrūka tikai viena punkta, lai saņemtu pateicību  „Labākais runātājs”.

                                                                           ***

   Pašlaik mēs piedalāmies Debašu centra(Latvija) un Starptautiskās debašu izglītības asociācijas (IDEA) pētījumā skolēnu loģiskās domāšanas un politisko vērtību jomā. Šis pētījums notiek astoņās Eiropas valstīs un tā mērķis ir izpētīt debašu  ietekmi uz skolēniem. Jautājumi ir saistīti ar kritisko domāšanu un demokrātiskajām vērtībām.

                             Paldies visiem debatētājiem par nopietnu darbu!

                                                                                        Informāciju apkopoja V.Purpiša

Comments