...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Debašu kluba „Sigma” ziemas sezona

Publicēja 2016. gada 6. dec. 02:59Varaviksne Skola

   

Šī gada pirmajā ziemas mēneša dienā Daugavpils Valsts ģimnāzijā viesojās jaunākās grupas debatētāji, 7.-9.klases skolēni, no Latgales reģiona (Krāslavas Varavīksnes vidusskolas, Daugavpils Saskaņas pamatskolas, Daugavpils 12. vidusskolas un Daugavpils Valsts ģimnāzijas) un debatēja par rezolūciju „Brīvpusdienas ir /nav jāievieš visās klašu grupās”.
   Mūsu skolas debašu klubu pārstāvēja 9.b klases skolēni Karīna Kurica, Karīna Volkoviča un Ernests Jančevskis. Šis turnīrs izrādījās veiksmīgs, jo vienā aplī skolēni zaudēja, bet divos – uzvarēja. Pēc punktu skaita mūsu komanda ieguva 2.vietu.
   Gatavojoties turnīram, iepazināmies ar daudzveidīgu informāciju: kā tiek veidota skolas pusdienu ēdienkarte, kādas Latvijas firmas nodrošina skolēnu ēdināšanu, kāda ir vidējā darba alga mūsu valstī un kā brīvpusdienas ietekmē ģimenes budžetu. Protams, apstiprinošo lietu bija uzrakstīt daudz vieglāk. Grūtāk bija strādāt ar noliedzošo lietu un pierādīt, ka brīvpusdienas nav jāievieš. Mēs skaitījām, cik liela summa jāpiešķir pusdienām gan no Krāslavas novada budžeta, gan no valsts budžeta. Iepazināmies ar tiesībsarga viedokli par brīvpusdienu ieviešanu. Debatētāju komanda veica 5.-9. klašu skolēnu aptauju par kabatas naudu, saldumu pirkšanu, pusdienu kvalitāti un attieksmi pret brīvpusdienām. Aptaujas rezultāti ir apkopoti un ar tiem varēs iepazīties klases stundās. Divas uzvaras turnīrā bija iegūtas, aizstāvot noliedzošo lietu. 


   Mēs esam pateicīgi par informāciju un padomu visiem cilvēkiem, kas mums palīdzēja, - G.Upeniekam, I.Hmeļnickai, N.Drobiševskai, I.Pavļukevičai, A.Klimovam.V.Purpiša, debašu trenere.
Comments