...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Dzimtās valodas diena mūsu skolā

Publicēja 2013. gada 22. febr. 03:20Varaviksne Skola
   Šodien, 21.februārī,  pēc UNESCO iniciatīvas pasaulē svin Starptautisko dzimtās valodas dienu, kuras mērķis ir uzsvērt valodu un kultūru daudzveidību, veicināt sabiedrības saliedētību, toleranci un starpkultūru dialogu.
   Šajā dienā gribas uzsvērt UNESCO LNK ģenerālsekretāra pienākumu izpildītājas Baibas Moļņikas domu: «Dzimtā valoda ir katra cilvēka un ikvienas kultūras pamats. Tā saglabā un iedzīvina unikālo, savdabīgo, kas piemīt katrai tautai. No dzimtās valodas sākas personības atklāsmes un pilnveides ceļš. Tāpēc ir tik svarīgi kopt un atbalstīt savu dzimto valodu, katram sākot ar sevi pašu, savu attieksmi, kā arī cienot citu dzimto valodu».  
   Saistībā ar Starptautisko dzimtās valodas dienu  šodien skolā  notika dažādas aktivitātes - konkursi,  prezentācijas un valodu spēles. Paldies latviešu valodas un literatūras skolotājām R.Čerņenko un I.Gončarovai par interesantiem konkursa jautājumiem, atbildes uz kuriem meklēja 5.-9.kl. skolēni. Paldies G.Mikulānes vadītajai darba grupai par saturīgu prezentāciju par Dzimtās valodas dienas svinēšanas tradīcijām Latvijā un pasaulē.
                                                                         V.Purpiša, latviešu valodas un literatūras skolotāju MA vadītāja

dzimtas valodas diena2Comments