...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Eiropas valodu stunda

Publicēja 2013. gada 26. sept. 08:33Ilona Kolodnicka   [ atjaunināja Andrejs Jakubovskis 2013. gada 1. okt. 10:47 ]
         26.septembrī notika Eiropas valodu dienai veltīta stunda, tajā piedalījās 8.c, 8.b klases skolēni un projekta „Apmaiņas programma latviešu un mazākumtautību bērniem” dalībnieki ( 8.a, 7.a, 7.c kl. ).

       Skolēni runāja par valodas nozīmi, par Eiropas valodām, par iespējām mācīties valodas gan mūsu skolā, gan patstāvīgi.

       5.b klases skolniece Dana Korjakina lasīja dzejoļus angļu valodā.

       Dalībnieki piedalījās erudītu konkursā "Mūs visus vieno valodas!", un konkursa uzvarētājus aicina uz apbalvošanu 03.10.2013. plkst.15.00 uz Krāslavas novada centrālo bibliotēku.

        AFS studente no Vācijas  Dorothea Boerner angļiski pastāstīja par sevi, par pirmā mēneša iespaidiem Krāslavā. Meitenei pie mums ļoti patīk, viņa labi jūtas savā jaunajā ģimenē, klasē, viņai ļoti patīk Krāslavas cilvēki, mūsu daba, Daugava un mežs.

        8.c klases skolniece Aleksandra Andrukoviča un 7.a kl. skolnieks Artūrs Verigo atcerējās savus braucienus uz Auci AFS programmas "Apmaiņas programma latviešu un mazākumtautību bērniem" ietvaros. Viņi  runāja latviešu valodā un rādīja savu prezentāciju par brīnišķīgajām dienām. Viņiem palikušas saulainas un priecīgas atmiņas, palikuši labi draugi, daudz neaizmirstamu iespaidu.

       Stundas noslēgumā skolēni saņēma suvenīrus un AFS pateicības vēstules par atbalstu SIF projektā "Apmaiņas programma  mazākumtautību  un latviešu bērniem Latvijā".

 Projekta līgums  Nr. 2013.LV/VG/02/03

                                                                                            Jeļena Kļimova, angļu valodas skolotāja26.septembris - Eiropas Valodu diena
  • Kādēļ mums ir vajadzīga valoda?
  • Kādēļ ir vajadzīga svešvaloda?
  • Kas ir poliglots?
  • Kā jums šķiet, cik svešvalodas var apgūt cilvēks?

Uz šiem un citiem jautājumiem mēģināja atbildēt skolēni valodas stundās, kas piektdien norisinājās diezgan neparasti. Jaunieši strādāja ar Eiropas mapi, risināja krustvārdu mīklas, spēlēja "valodu domino" un citas valodu spēles, klausījās dziesmas dažādās Eiropas valodās.


Comments