...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Ekskursija pa dzimto novadu

Publicēja 2019. gada 18. jūn. 23:50Varaviksne Skola

    30.maijā mūsu klase devās ekskursijā pa dzimto Krāslavas novadu. Mēs apmeklējām trīs vietas – zivkopības fermu „Amina”, zemnieku saimniecību „Bagātības”un Laimes muzeju.
   Pateicoties dalībai projektā „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” mums bija piedāvāta lieliska iespēja apmeklēt mūsu novada saimniecības un iepazīties ar uzņēmēju darbību.
   Zivkopības uzņēmums „Amina” atrodas Kalniešu pagastā.Ekskursiju organizēja mūsu skolas absolvents Aigars Kučiks. Šeit mēs bijām mazliet pārsteigti, ieraugot mūsdienīgu zivkopības fermu. Uzņēmuma mērķis ir storu dzimtas zivju audzēšana, mātīšu pavairošana un melno un balto ikru iegūšana. Mēs apskatījām lielus baseinus ar peldošām zivīm. Mūsu gids Aigars bija laipns un uzmanīgs un atbildēja uz visiem jautājumiem. Viņš parādīja visas telpas un sīki pastāstīja, kādi darbi tiek tajās veikti.
   Pēc tam mēs devāmies uz Indras pagastu, zemnieku saimniecību „Bagātības”. Tur mūs viesmīlīgi uzņēma saimniece Olga Birke. Bioloģiskajā zemnieku saimniecībā „Bagātības”, kas atrodas netālu no Baltkrievijas robežas, apsaimnieko 200 hektārus zemes, tajā tiek turētas slaucamās govis un telītes, lai paplašinātu piena ražošanu. Olga mūs pacienāja ar garšīgu zupu ar frikadelēm, sieru un mājas saldējumu. Mēs paši cepām vafelītes un piepildījām tās ar saldējumu. Bija ļoti garšīgi!
   Ekskursijas noslēgumā mēs apmeklējām Laimes muzeju Indrā. Viesmīlīgā ģide Ilona iesaistīja mūs dažādās radošās aktivitātēs. Mēs uzzinājām par dažādu augu nozīmi un saudzīgi salikām to ziedlapiņas maģiskajos maisiņos, apgleznojām laimes akmentiņus, triecām pret zemi traukus ar domu, lai būtu laimīgākiem, spēlējām klavieres, pielaikojām skaistas kleitas, klausījāmies patafonu.
   Neraugoties uz diezgan stipru lietu, mēs izbaudījām mūsu novada dabas skaistumu un sapratām, ka katrs ir savas laimes kalējs. 

YouTube videoAnastasija Vanaga, 6.a klases skolniece
Comments