...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Ekskursija pie kokgriezēja J. Kokina

Publicēja 2018. gada 29. okt. 08:29Varaviksne Skola
 
   18. oktobrī 1.b un 2.a klašu skolēni kopā ar klašu audzinātājām Natāliju Rusovu un Dainu Strupišu apmeklēja Kokinu ģimenes darbnīcu Kombuļu pagastā.
   Juris Kokins – kokgriezējs. Daudzus gadus viņš ir iesaistīts amatā, kuram ir nepieciešams talants un fiziska izturība. Viņa rokās ciets koks liekas mīksts materiāls, un instrumenti viegli slīd pa koku. Meistara radošā pieredze ir vairāk nekā 20 gadus.
   Iegājām Jura mājā mēs ieraudzījām īsto kokgriezumu izstādi. Visa ekspozīcija –virtuves piederumi, suvenīri, aksesuāri, dzīvnieku figūriņas, sadzīves priekšmeti, sienu ornamenti, pulksteņi, foto rāmīši – priecē acis ar formu un modeļu daudzveidību, dāvina dabiskā materiāla siltumu.
   Jurijs piedāvāja skolēniem meistarklasi, tajā skolēni veidoja koka šķīvi. Viņš arī smalki pastāstīja par trauku izgatavošanas tehniku.
   Skolēni pirmo reizi bija kokgriezēja lomā. Viņi atzina, ka šim darbam ir nepieciešams liels fizisks spēks.
   Jura Kokina meistarklase bērniem ļoti patika. Skolēni atklāja šī amata brīnumaino pasauli. Kokgriezumu veidošana attīsta tās iemaņas, kuras palīdz nākotnē sasniegt augstu profesionālismu daudzās darbības jomās, palīdz sagatavoties profesijām, kur nepieciešamas novērošana, kustību precizitāte, koncentrēšanās, neatlaidība, intuīcija. Šīs īpašības būtu jāuzņemas pilotiem un ārstiem, juristi un mākslinieki, autovadītāji un arhitekti - profesiju klāsts ir milzīgs! 

Sākumskolas skolotāji Natālija Rusova un Daina Strupiša
Comments