...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Ekskursija uz saldumu fabriku “Laima”

Publicēja 2019. gada 29. apr. 23:08Varaviksne Skola
   
  16. aprīlī 5.-9. klašu audzēkņi devās ekskursijā uz Rīgu, ekskursijas mērķis bija iepazīties ar saldumu fabrikas “Laima” vēsturi un produkciju.
   “Laima” ir pats pazīstamākais saldumu brends Latvijā, kas apvieno visu saldumu vēsturi Latvijas industrijā pēdējo gadsimtu laikā.
   “Laimas” unikālo garšu nodrošina šokolāde, kas pagatavota, saglabājot vēsturisko recepti un pagatavošanas mākslu, un ko papildina mūsdienīgas tehnoloģijas un ražošanas veidi.
   Pašlaik “Laimas” produktu portfelī ir gandrīz 250 dažādi produkti, kas pieejami gan Latvijā, gan ārzemēs. “Laimas” produkcija tiek eksportēta uz 20 pasaules valstīm: ASV, Kanādu, Ķīnu, Izraēlu, Lielbritāniju, Īriju, Krieviju, Baltkrieviju, Azerbaidžānu, Kazahstānu, Turkmenistānu un citām.
   Tiek uzskatīts, ka viens no vēsturiskajiem prototipiem mūsdienu "Laimai" ir uzņēmēja Teodora Rīgerta fabrika, kas atvēra savu ražošanu Rīgā 1870. gadā. Tāpēc arī uz “Laimas” produkcijas ir minēts šis gads. Rīgerta uzņēmums bija pirmais šāda veida uzņēmums Rīgā.
   2015. gadā uzņēmums, kam ir tik gara vēsture, tika pārdots skandināvu korporācijai “Orkla Confectionery and Snacks Latvija”, tāpēc šobrīd Jūs uz katras “Laimas” šokolādes iepakojuma pamanīsiet nelielu uzņēmuma “Orkla” zīmolu.
   Ekskursijas laikā iepazināmies ar daždažādu konfekšu un toršu veidiem, kā arī ar lielu gandarījumu baudījām karsto šokolādi.
   Pēc ekskursijas devāmies uz šokolādes meistardarbnīcu, kur katrs izgatavoja konfektes, iepakoja kastītē, pielīmēja uzņēmuma zīmolu un skaisti apsēja ar lentīti. Daudziem skolēniem šī daļa iepatikās visvairāk. Iespējams, ka kādam šī pieredze palīdzēs arī nākotnes profesijas izvēlē.
   Ekskursijas beigās katrs no mums saņēma šokolādi ar uzrakstu “Es mīlu...”, iegādājās suvenīrus ar uzņēmuma zīmolu un, protams, saldumus.
   Ekskursija tika organizēta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” projekta ietvaros. YouTube video


Lilija Jasinska
Comments