...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Ekskursija uz Siguldu

Publicēja 2016. gada 21. okt. 00:10Janis Administrators   [ atjaunināts 2016. gada 21. okt. 03:09 ]
     Vēsā 14. oktobra rītā 5.a, 6.b un 7.c klases skolēni, klases audzinātājas un vecāki devās ekskursijā uz Siguldu. Saulīte gan nesildīja, bet Vidzemes skaistākā pilsēta sagaidīja mūs ar braucienu vagoniņā pa vienīgo šāda veida trošu ceļu Baltijā. Mūs aizrāva mainīgā ainava pār Gaujas ieleju. Kādā egles galotnē sēdēja no dabas materiāliem veidots lācis, kas mūs negaidīti pārsteidza.

Pie Gūtmaņa alas klausījāmies gides stāstījumu par alas nosaukumu, uzzinājām, ka tā ir Baltijas lielākā ala un senākais tūrisma objekts, kurš glabā uzrakstus jau no 17. gadsimta. Zinātāji runā, ka avotiņam, kurš iztek no alas, piemīt spēja dziedināt. To, ārstējot cilvēkus, kādreiz izmantojis

vīrs, kurš tautā saukts par „ gut mann”. Viņa vārdā ala arī nosaukta. Tepat dzimis arī skaistais stāsts par Turaidas Rozi.

     Turaidas muzejrezervāta teritorijā iepazināmies ar viduslaiku bruņinieku dzīvi, ar pili, izbaudījām ainavu no pils torņa, kas pārsteidza ar dižo pirmatnīgumu, kāpjot tornī , saskaitījām pakāpienus, jo tāds bija gides uzdotais uzdevums. Mēs visu izdarījām pareizi.

      Baltijā lielākajā brīvdabas piedzīvojumu parkā „Tarzāns” izbaudījām rodeļu trases straujo nobraucienu, izjutām vēju matos un prieku dvēselē. Ar to arī noslēdzās mūsu iepazīšanās ar Siguldu, tāpēc esam pateicīgi mūsu vecākiem par materiālo nodrošinājumu, autobusa šoferim un tūrisma firmas gidei par atbildīgu un ieinteresētu attieksmi pret brauciena dalībniekiem un mūsu klases audzinātājām par iecietību un pacietību.

I.SOLIMA

Comments