...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Ekskursija uz Tallinu

Publicēja 2014. gada 24. sept. 03:59Varaviksne Skola   [ atjaunināts 2014. gada 29. sept. 23:40 ]

   18. un 19. septembrī 49 skolēni (8. – 12.kl.) un 4 skolotājas (Valentīna Purpiša, Natālija Kirkiļeviča, Lilija Jasinska, Rita Čerņenko) devās ekskursijā uz Igauniju, uz Tallinu. Mūsu nolūks bija iepazīt kaimiņvalsts galvaspilsētu.

            Mēs izbraucām no Krāslavas 18.09. plkst. 6.00 un tikai plkst. 14.25 bijām Tallinā. Pirmajā dienā mēs izstaigājām vecpilsētu, kāpām pilskalnos, apskatījām cietokšņus, pilis, baznīcas, rātslaukumu. Par visu mums interesanti stāstīja gide, kas mūs sagaidīja un izvadāja pa pilsētu. Vakarā otra ekskursija mums bija sarkanā mūka pavadījumā. Jau bija vakars, krēsloja. Sarkanais mūks mūs sagaidīja rātslaukumā, iedeva lāpas, un gājiens sākās. Viņš mums pastāstīja dažādus šausmu stāstus, kas saistīti ar Tallinu. Tad mēs devāmies uz hosteli Lai ielā 20 nakšņot. Izrādījās, ka hosteļa administrators runā tikai igauņu un angļu valodā, tāpēc paldies Aleksandrai no 9.c klases, kas nodrošināja mūsu saziņu.

            Otrajā dienā ar autobusu ekskursijas vadītāja pavadījumā izbraukājām jauno Tallinu, brīnījāmies par milzīgi augstajām ēkām no stikla, apmeklējām Dziesmu parku, klosteri, Pētera 1. namiņu, Katrīnas ieleju, vēl citas nozīmīgas vietas un “Ļotnuju gavanj”, kur apskatījām tankus, helikopterus, mīnmetējus, kuģīšus, videofilmas, daudz ko citu un bijām iekšā īstā zemūdenē.

             Guvuši veselu jūru pozitīvu emociju un drusciņ iepazinuši skaisto Tallinu, mēs devāmies mājupceļā un plkst.22.30 bijām Krāslavā.

             Iesakām arī Jums doties uz jauko Tallinu!

Tallin 2014Comments