...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

ENGLISH GURU 2017/2018

Publicēja 2017. gada 15. nov. 04:31Varaviksne Skola
   
   Ekonomikas un kultūras augstskola sadarbībā ar Alberta koledžu un Pearson Central Europe Representative Office in Latvia otro gadu organizē angļu valodas olimpiādi ENGLISH GURU. Olimpiādes mērķi ir popularizēt skolu jaunatnes vidū tulka, tulkotāja specialitāti, attīstīt jauniešu pētnieciskā un radošā darba iemaņas, rosināt interesi par mutvārdu un rakstisko tulkošanu.
   Olimpiāde noritēja divās kārtās. 1.kārtas uzdevums bija rakstiski iztulkot no angļu valodas latviešu valodā divu daiļdarbu fragmentus. Tulkojumi tika vērtēti pēc šādiem kritērijiem: atbilstība oriģināltekstam, valodas kvalitāte (atbilstoša stila un leksikas izvēle), gramatika (ortogrāfija, interpunkcija).
   1.kārtā piedalījās četri 12.a klases skolēni: Ilona Cimoško, Alīna Popa, Artūrs Rudaks, Vitālijs Sivickis. Maksimāli katrs dalībnieks varēja iegūt 30 punktus, kas tika pielīdzināti 10-ballu vērtēšanas sistēmai. Uz olimpiādes 2.kārtu tika izvēlēti skolēni, kuri saņēma vērtējumu, augstāku par 22 punktiem. Visi mūsu skolēni tika uzaicināti uz Rīgu piedalīties olimpiādes 2.kārtā. Olimpiādes dalībnieki saņēma sertifikātu un dāvanu karti par 5% studiju maksas atlaidi pirmajam studiju gadam AKA.
   14. novembrī notika olimpiādes 2.kārta. No sākuma tika piedāvāta biznesa trenera nodarbība „Kā panākt, lai sapņi piepildās?” Pēc tam bija jāizpilda olimpiādes mutvārdu tulkošanas uzdevums. Uzdevums nebija vienkāršs,tāpēc ka bija jāveic sinhronā tulkošana. No tulka tiek prasītas milzīgas koncentrēšanās spējas, jo cilvēks parasti neklausās un nerunā vienlaicīgi – pie šāda darba veida jāpierod un jāapgūst. Tā bija pirmā pieredze strādāt kabīnē ar mikrofonu un austiņām.
   Dalību olimpiādē var uzskatīt par savdabīgu piedzīvojumu valodu apguvē. Mūsu jauniešiem bija interesanti iejusties tulka/tulkotāja lomā, uzzināt par četriem tulkošanas veidiem, iepazīties ar informāciju par to, cik daudz un no kādām valodām tiek tulkots Latvijā, kāda tipa teksti, kādas grāmatas tiek tulkotas.

Informāciju sagatavoja skolotājas I.Bovtramoviča un V.Purpiša
Comments