...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

ESI VIENS NO MUMS!

Publicēja 2018. gada 15. nov. 01:02Varaviksne Skola
   
  Šonedēļ Krāslavas grāfu Plāteru parkā norisinājās Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona rīkotās militārās sacensības 16 līdz 18 gadus veciem jauniešiem. Pasākums „Savas valsts patriots” tika rīkots patriotu nedēļas laikā, lai veicinātu jauniešos patriotismu.
   Sacensībās piedalījās četras komandas, un parkā tika ierīkotas astoņas stacijas. Fiziski smagākā bija pirmā - tajā nācās atstāt daudz spēka. Vispirms vienu biedru no sava vidus komandas četri dalībnieki nesa nestuvēs līdz automašīnai, pārējie nesa rokās kastes ar palīgiekārtām. Tad visiem kopā bija jāstumj automašīna un visbeidzot skriešus jāpārvar pietiekoši liels attālums, tostarp kalnā un lejup. Paši jaunieši atzina šo par visgrūtāko sacensību posmu.
   Skolēniem visvairāk patika otrā stacija, kurā komandas krāja punktus ar šaušanu mērķī no pneimatiskās šautenes. Trešajā stacijā daudziem neveicās trāpīt mērķī ar granātu, metot to no guļus stāvokļa, tupus uz viena ceļa un stāvus. Ceturtajā stacijā bija jāizpilda divi vingrinājumi vēdera presei, kas arī prasīja būt fiziski stipram. Piektajā – topogrāfijas stacijā – jaunieši iepazinās ar karti un meklēja tajā konkrētas vietas. Sestā stacija bija ierīkota apkurināmā karavīru teltī, kurā varēja izbaudīt šo militārā dienesta pusi, kā arī vajadzēja nekļūdīgi atbildēt uz jautājumiem ne tikai par militāro jomu, bet arī uz tādiem, kas attiecas uz ikdienas sfēru. Septītā stacija bija veltīta militārajam ekipējumam, kurā vajadzēja militāri pareizi apģērbt vienu no komandas biedriem un militāri pareizi piepildīt ar mantām karavīra mugursomu. Astotā stacija tika veltīta dažādas bruņutehnikas un ekipējuma atpazīšanai pēc attēliem, gan saliekot puzli, gan vērojot objektus binoklī.
   Sacensības noslēdzās ar apbalvošanu: 4. vietā palika Krāslavas Valsts ģimnāzijas komanda, 3. vietā ierindojās Dagdas vidusskolas komanda, 2. vietā – Krāslavas jaunsargu vienība, bet 1. vietu izcīnīja Krāslavas Varavīksnes vidusskola. Pirmo triju vietu ieguvēji tika apbalvoti ar kausu un medaļām, kā arī katram sacensību dalībniekam pasniegta dāvaniņa no Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona, lai viņi atceras šo pasākumu, karavīrus un varbūt ieinteresējas par militārās karjeras iespēju. Zemessardzes 36. kājnieku bataljons šī gada 24. maijā tika atjaunots kā profesionālā dienesta bataljons Zemessardzes 3. Latgales brigādes sastāvā. Bataljonā dienē tikai profesionālie karavīri.


Juris Roga,
autora foto
Comments