...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Guten Tag, Pia!

Publicēja 2015. gada 9. okt. 05:10Varaviksne Skola   [ atjaunināts 2015. gada 12. okt. 06:49 ]
   Šī gada jūnija sākumā mēs izvēlējāmies meiteni no Vācijas no tiem 36 studentiem, kas iesniedza savus pieteikumus AFS programmas (studentu apmaiņa) ietvaros, lai pavadītu šo mācību gadu Latvijā. Pia Fiene piesaistīja mūsu uzmanību ar savu atvērto smaidu, ko varēja redzēt fotogrāfijā, kas bija pievienota anketai. Divus mēnešus mēs sarakstījāmies internetā, bet augusta beigās visa mūsu ģimene aizbrauca uz Rīgu, lai sagaidītu mūsu audžumeitu, kas dzīvos pie mums veselu gadu. Skaists pasākums Rīgas ģimnāzijā, kurā vairāk nekā 30 ģimeņu ar nepacietību un ar interesi gaidīja tikšanos ar savem ārzemju bērniem. Un, lūk, viņi iegāja zālē - kāds plati smaidīja, cits gāja, nodūris galvu un it kā nobijies. Uz zāles centru viņus izsauca pa vienam, tad pie AFS studentiem piegāja viņu jaunā ģimene. Bija ļoti interesanti vērot šīs tikšanās - visi bija dažādi un tajā pašā laikā vienādi. Visiem ir16-18 gadu, viņi atbrauca uz Latviju no dažādām valstīm, lai veselu gadu mācītos latviešu un krievu valodu. Itāļi un amerikāņi labprāt metas savu audžu vecāku apskāvienos, vācieši un beļģi bija savaldīgāki un kontrolēja savas emocijas, bet taizemieši iztika ar savu tradicionālo paklanīšanos. Taču visi bija laimīgi, visi iepazinās ar saviem jaunajiem radiem un aizbrauca uz dažādām Latvijas pilsētām.

   Pia atbrauca pie mums no nelielās Niderkirhenas pilsētas, kur viņa dzīvo ar vecākiem, jaunāko brāli Lārsu un māsu Hannu. Ir arī iemīļotais suns Roņa. Viņa ļoti priecājās par to, ka nokļuva ģimenē, kurā viņai būs divas jaunākās māsas. Tikai suņa mums nav. Toties ir zivtiņas, kas ļoti iepatikās mūsu viešņai.  

   Mums paveicās ar to, ka vasaras pēdējā nedēļā pilsētā notika nometne, kuru organizēja biedrība „Ģimenes atbalsta centrs „Atvērtība”” un kurā labprāt pieņēma mūsu Pia. Piecu dienu laikā viņa paspēja nedaudz iepazīties ar Krāslavu un ieguva jaunus paziņas.

   Sākās mācību gads. Pirmais, kas ļoti pārsteidza Pia, - kā Latvijā atzīmē 1. septembri. „Mums nav tādu svētku. Jo pirmā mācību diena pēc vasaras brīvlaika var nebūt tieši 1. septembrī,” pastāstīja viņa. „Mēs vienkārši atnākam noteiktajā dienā uz skolu, apsēžamies pie soliem un uzreiz sākam mācīties, nekādi svētki nenotiek.” Tāpēc Pia bija interesanti piedalīties svinīgajā līnijā Varavīksnes vidusskolā, kur viņai tika dots vārds apsveikumam. „Es nekad neuzstājos tik lielas auditorijas priekšā un ļoti uztraucos,” čukstēja viņa man ausī, gaidot savu uzstāšanos pie mikrofona.  

 

 Skolnieci no Vācijas praktiski ar mātišķu mīlestību sagaidīja 11. b klases audzinātāja Valentīna Purpiša. Arī par to Pia bija ļoti pārsteigta: „Pie mums skolotājs ir stingrs, nopietns cilvēks, kurš novada stundas un aiziet. Šeit gan es jūtos tā, it kā esmu nokļuvusi lielā ģimenē. Skolotāja Valentīna rūpējas par mani, interesējas, vai man viss ir kārtībā. Pat cenšas runāt ar mani vācu valodā. Mana koordinatore Jeļena Kļimova arī vienmēr ir blakus, vienmēr palīdz un visu paskaidro. Mani patīkami pārsteidza Latvijas skolotāju attieksme pret mani.”

   Pia patīk spēlēt volejbolu un dziedāt. Skolā viņai ir dota iespēja nodarboties ar savām iemīļotajām lietām - viņa apmeklē volejbola pulciņu pie Ivana Lukšas un dzied Ritas Andrejevas vadībā. Ir vēl viens sapnis - pavizināties ar zirgiem, ar ko viņa arī aizrāvās savā dzimtenē. Un šo viņas vēlmi mēs obligāti īstenosim, kad apmeklēsim zirgu sētu „Klajumi”.

   „Stundās pagaidām daudz ko nesaprotu,” pastāstīja meitene. „Piemēram, līdz šim laikam ne visai labi saprotu, ko māca psiholoģijas stundā, jo mums nav tāda mācību priekšmeta. Grūtības man sagādā stunda, kurā tiek apvienotas bioloģija, fizika un vēl kaut kas, tāda mācību priekšmeta mums arī nav. Toties labprāt es eju uz angļu, krievu un latviešu valodas stundām. Paldies skolotājiem, kas strādā ar mani individuāli, paldies manai Krāslavas māmiņai, ar kuru mēs ļoti daudz mācāmies mājās. Ar nepacietību gaidu Ziemassvētkus – būs interesanti paskatīties, kā Latvijā svin šos svētkus!”

Natālija ZDANOVSKA 

Comments