...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Informātikas dienas skolā

Publicēja 2016. gada 10. febr. 04:04Varaviksne Skola   [ atjaunināts 2016. gada 10. febr. 04:15 ]
   
   Drošības riski ir vienādi visur – gan skolā un mājās, gan tirdzniecības centrā, gan rotaļu laukumā un tāpat arī internetā. Gadījumā ar internetu vai citām tiešsaistes saziņas tehnoloģijām ir sarežģītāk, jo mēs neredzam personu, ar kuru veicam saziņu. Tādēļ mums ir nepieciešams attīstīt citas iemaņas, lai kompensētu šo “aklo vistiņu” spēli un šīs iemaņas sauc par informācijas iemaņām.
   Lai cik tas arī nebūtu savādi, ir daudzi cilvēki, kuri nekad neaizmirst aiztaisīt logus un aizslēgt mājas durvis, tomēr interneta vidē šī piesardzība pazūd kā nebijusi. Daudzi rīkojas bezatbildīgi un nolaidīgi, jo uzskata, ka visas darbības ir anonīmas – vairumam no mums nav ne jausmas par to, ka internetā veiktajām darbībām ir iespējams izsekot...
   Otrdien, 9.februārī, jau 13.gadu pēc kārtas tika atzīmēta Vispasaules drošāka interneta diena, kuras sauklis tāpat kā pagājušā gadā būs “Kopā par labāku internetu!”, aicinot ikvienu būt pozitīvam internetā un veidot labāku interneta vidi.
   Mūsu skolas skolēni tika iesaistīti pasākumos, kas bija veltīti izglītošanai un zināšanu paplašināšanai par drošību internetā.
   9. februārī 5. un 6. klašu skolēni piedalījās viktorīnā „Datora pazinēji”, ko organizēja skolotāja Ilona Kolodnicka un skolas bibliotekāre Oksana Korčagina. No katras klases bija izvēlēta komanda no četriem cilvēkiem. Kamēr žūrija skaitīja pareizas atbildes, skolēni skatījās izglītojošās video par drošību internetā šeit
Komandas atbildēja uz 25 jautājumiem un rezultāti ir brīnišķīgi:
   I vietu ieguva 6.a klases komanda( T.Grjaznovs, A.Jemeļjanovičs, I.Sorogovecs, A.Zabiņako) un divas II vietas5.a un 6.b klašu komandas (R.Nemiro, A.Plotņikovs, A.Dombrovskis, K.Andžāne, D.Berestņevs, K.Filatova, A.Skovorodko). 5.b un 6.c klašu komandas saņēma pateicības par piedalīšanos (A.Maslovska, S.Simanoviča, V.Servute, A.Vojeckis, R.Baranovs, D.Belova, M.Lepere, A.Dombrovskis). Visas komandas arī saņēma saldas balvas. 

   

   10.februārī skolotāja Ilona Kolodnicka piedāvāja sākumskolas trešo klašu skolēniem piedalīties spēlē “Atklāsim digitālo pasauli kopā”. Pēc pārrunas par drošu internetu skolēni veiksmīgi izpildīja interaktīvas spēles “Drošs internets no Disney” uzdevumus un iepazīstinās ar to, kā izvairīties no draudiem internetā. Arī skolēniem bija piedāvāta viktorīna, kur trešklasnieki aktīvi un pareizi atbildēja uz jautājumiem par internetu un tad saņēma saldas balvas un sertifikātus par veiksmīgu darbu. 


 

Informātikas dienu ietvaros arī ir nosludināti trīs konkursi, rezultātus vēl gaidām un paziņosim vēlāk…..

Vairāk informācijas par drošību internetā var atrast www.drossinternets.lv.

Informātikas un datorikas skolotāja Ilona Kolodnicka
Comments