...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Jauniešu projekts „Prāta mežģi”

Publicēja 2018. gada 23. maijs 04:20Varaviksne Skola
   
  Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 9. a klases skolēnu grupa „Great Minds” martā iesniedza savu projekta ideju Krāslavas novada pašvaldības rīkotajā jauniešu projektu konkursā, un projekts „Prāta mežģi” tika atbalstīts. Šī projekta mērķis ir radīt skolēniem iespēju lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku starpbrīžos, uzlabot prāta spējas un attīstīt loģisko domāšanu, risinot dažādus prāta mežģus. Šī projekta realizēšanai tika piešķirts finansējums 145 eiro apmērā.
   Projekta mērķu sasniegšanai vēl pirms projekta iesniegšanas tika veikta tirgus izpēte un izvēlēts spēļu - prāta mežģu piegādātājs – internetveikals „Brain Games” (www.brain-games.lv). Maijā, pēc spēļu izvēles un iegādes, ārpus stundu laikā tās tika aprobētas un izmēģinātas starp pieteicēju grupas skolēniem un viņu klases biedriem. Bet jaunā mācību gada sākumā šīs spēles tiks piedāvātas arī citām klasēm, iesaistot prāta mežģu atrisināšanā vairāk skolēnu. Un par palīgiem šajās aktivitātēs tiks iesaistīti projekta pieteicēju grupas dalībnieki, kuri jau izmēģināja visus šos prāta mežģus.
   Projekta noslēgumā (septembrī - oktobrī) ir iecerēts organizēt skolas turnīru starp 5. – 8. klašu skolēnu grupām, veicot prāta mežģu risināšanu un izspēlēšanu uz laiku. Un tad ir paredzēts, ka prāta mežģu spēles tiks glabātas vairākos matemātikas kabinetos un pēc nepieciešamības tiks izsniegtas citu priekšmetu skolotājiem, tādējādi veicinot pēc iespējas vairāku skolēnu iesaisti sava intelekta attīstībā.
9.a klases skolēnu grupa „Great Minds”un projekta koordinatore Marianna Rukmane

Comments