...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Jaunumi no debatētājiem

Publicēja 2013. gada 28. nov. 01:10Varaviksne Skola

Debatētāji apgūst jaunu formātu. 

   Šogad Debašu centrs  piedāvāja skolu debatētājiem  rīkot apmācības, kuru laikā skolēni varēs apgūt pasaulē plašāk lietoto WSDC jeb Pasaules Skolēnu Debašu Čempionāta formātu.  23.novembrī notika pirmā nodarbība  mūsu skolā. Tajā piedalījās 8.-11.kl. skolēni , debašu kluba dalībnieki  A.Andrukoviča, J.Žuravļova, E.Jančevska, R.Pobudins, A.Purpišs,  L.Berga, D.Bulavska, N.Širokaja, D.Stankeviča. Jaunā formata pamatprasmes tika apgūtas, debatējot par tematu „Vidusskolēna mācību slodze ir/nav jāsamazina”.

    Skolotāji apgūst VIMALAS metodoloģiju.

   

Lai uzlabotu skolēnu lasītprasmi , 5.b klasē strādājošie skolotāji uzsāk programmu „Vienaudžu mācīšanās lasītprasmes atbalstam 5.-7. klasei” jeb VIMALA.  Skolotājas L.Mariņenko, N.Timofejeva, J.Klimova un L.Pizāne iepazinās ar programmas VIMALA teorētisko pamatojumu, metodoloģiju un lasīšanas aktivitāšu aprakstu.

     Programma dod skolēniem vairāk iespēju trenēties lasīšanā, atstāstīšanā, rezumēšanā un prognozēšanā. Svarīgs ir tas, ka VIMALAs metodoloģijas pamatā ir kooperatīvā mācīšanās, kas sekmē skolēnu savstarpējo sadarbību un ikviena skolēna iesaisti mācību procesā.


Projekta dalībnieki tiekas ar interesantu sarunu biedru.

   

   

   27.novembrī  mācību projekta „Skolas, pašvaldības un uzņēmumu ilgtspējīgas sadarbības modelis karjeras attīstības atbalstam” ietvaros norisinājās tikšanās ar Konstantīnu Kozačuku. Saruna tika veltīta cilvēku domāšanai un vērtību sistēmai mūsdienu sabiedrībā. Cilvēka vispārīgā attīstība, izglītība un kultūra, attiecību veidošana ar līdzcilvēkiem, attieksme pret pēdējos gados notiekošo – šie jautājumi lika aizdomāties par to, kā kļūt par laimīgu un harmoniski saistītu ar apkārtējo pasauli cilvēku. Paldies Konstantīnam! Ceram, ka mūsu sadarbība turpināsies!
                                             Informāciju sagatavoja L.Kairāne un V.Purpiša

Comments