...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Jautra un izzinoša ekskursija uz Rīgu

Publicēja 2017. gada 12. nov. 23:52Varaviksne Skola
 
  7. novembra rītā mūsu 9. a klase pamodās ļoti agri, lai dotos ekskursijā uz Rīgu. Jau pulksten sešos no rīta mēs izbraucām no Krāslavas. Bet ceļš nebija ilgs, jo pirmā pietura bija Lielvārdē, kur Interešu izglītības centrā “Lielvārdi” mēs apmeklējām 3D modelēšanas un printēšanas nodarbību. Šīs nodarbības laikā mēs tuvāk iepazinām 3D tehnoloģiju būtību un pamēģinājām paši uzmodelēt mūsu skolas ēku ar speciālās programmas palīdzību. Lai arī ēkas modelis, kas mums sanāca, nebija liels, mums nācās gaidīt gandrīz pus stundu, kamēr 3D printeris mums to izveidoja. Šajā nodarbībā mēs guvām ne tikai priekšstatu par 3D tehnoloģijām, bet arī apguvām 3D modelēšanas pamatus, kas ļoti iedvesmoja dažus no mūsu skolēniem.
   Kad nodarbība bija beigusies mēs, ar lielu gandarījuma sajūtu par radoši pavadīto laiku, devāmies tālāk. Mūsu ekskursijas nākošais pietur punkts bija Rīgas Motormuzejs. Šī muzeja ēkas platība mūs vienkārši pārsteidza. Tā sastāvēja no trim stāviem, uz kuriem bija izvietotas dažādu laiku un modeļu mašīnas. Katrs skolēns varēja pakavēties tieši tajā ekspozīcijas vietā, kura viņam šķita vis interesantāka. Šajā muzejā varēja ne tikai apskatīt eksponātus un ar to saistošo informāciju, bet arī pasēdēt virtuālajā sporta mašīnā, kura kopā ar tevi veica rallija braucienu, pārbaudīt savas zināšanas motorvēstures jautājumos un nobildēties vienā no pazīstamajām padomju laiku mašīnām. 

   Pēc divām stundām, kuras mums tika atveltītas muzeja ekspozīciju apskatei, mēs devāmies uz mūsu ekskursijas programmas izklaidējošo daļu, uz batutiem “Jump Space”. Sākumā mums likās, ka batuti ir domāti bērniem, un mums būs pavisam neinteresanti. Bet, palēkājot uz tiem tikai dažas minūtes, mēs sapratām, ka tas ir ļoti jautri. Uz batutiem mēs ne tikai lēkājām, bet arī spēlējām spēles (догонялки) un mēģinājām izpildīt dažādus trikus. Mums bija ļoti patīkami, ka mūsu klases audzinātāja Marianna pavadīja laiku uz batutiem, lēkājot kopā ar mums.
   No batutiem mēs braucām prom ne tikai jautrā un pacilātā noskaņojumā, bet arī ļoti noguruši un izsalkuši. Tāpēc mūsu pēdējā pieturvieta Rīgā bija atpūtas centrs “Lido”, kur katrs no mums varēja atrast sev tīkamo ēdienu un kārtīgi paēst. Kad visi bija iestiprinājušies, mēs devāmies mājās. Bet arī autobusā mēs laiku velti netērējām un izklaidējām sevi ar dažādām spēlēm, piemēram, “Pilsētas”, “Taisnība vai darbība”, “Kas es esmu” u. c. Apmēram pulksten 21.00 mēs visi jau bijām mājās.
   Mēs varam teikt to, ka šī ekskursija bija ne tikai jautra, bet arī ļoti izzinoša. Un mēs iesakām arī citām klasēm apmeklēt visas šīs vietas, jo mēs esam pārliecināti, ka jūs paliksiet vairāk nekā apmierināti ar šo ekskursiju. 
Alise Rusecka, 9. a klase
Comments