...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Karjera Latvijā? Karjera Latvijā!

Publicēja 2015. gada 11. nov. 06:23Janis Administrators   [ atjaunināts 2015. gada 12. nov. 06:21 ]

3.novembrī Krāslavas Varavīksnes vidusskolā notika konference 10.—12.klašu audzēkņiem “Karjera Latvijā? Karjera Latvijā!” labi zināms, ka profesijas izvēle ir nopietna padarīšana. Īpaši mūsdienās, jo ir vairāki faktori, kas apgrūtina izvēli: visi vēlas labu algu, profesiju daudzveidība, pieaugušo ieteikumi, ģimenes tradīcijas un iespēja.

Tika nolemts, ka konkrēts cilvēks, kurš pārstāv kādu profesiju un, iespējams, jau panācis zināmus rezultātus, ir labākais piemērs.

Konferencē viesojās: Tatjana Kozačuka (Krāslavas novada domes TIC nodaļas vadītāja), Jevgēnijs Losāns (SIA “Incor” direktors), Rolands Moisejevs (DU Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūta pētnieks), Egīls Japiņš (LU ekonomikas fakultātes students, “Draugiemgroup” “Greynut” projekta vadītājs) un Aigars Kučiks (Baltkrievijas lauksamniecības akadēmija students, zivkopis).

Katram viesim tika uzdoti vieni un tie paši jautājumi, bet viņu atbildes bija tik dažādas un atšķirīgas.  Tas ir saprotam, jo atšķiras viņu vecums, ģimenes stāvoklis, intereses, profesija, kura ir iegūta vai tiek apgūta, kā arī dzīves pieredze. Taču bija viedokļi, kas saskanēja. Pirmais. profesionālā izglītība ir obligāta. Cilvēkam, kuram ir profesija, darbu atrast vienkāršāk. Otrais. Lielā alga karjeras sākumā nevar būt pašmērķis. Lēnāk brauksi – tālāk tiksi! Trešais. Ja gribi gūt panākumus – pilnveidojies, attīsties, mainies. Ceturtais. Mācies valodas! Jo vairāk, jo labāk! Piektais. Laba karjera Latvijā ir realitāte.

Vēlos piebilst, ka visi uzaicinātie ir krāslavieši, te mācījušies un ieguvuši vidējo izglītību, strādā Krāslavā vai Latgalē, apgūst profesiju un nākotnē plāno savu karjeru veidot Krāslavā.

Sirds priecājas par to, ka patiesībā mums ir kolosāla jaunatne, tikai dažreiz pieaugušajiem jāpiepalīdz, jāiedrošina jaunos, jāliek sajusties vajadzīgiem, gaidītiem savā dzimtajā pilsētā un novadā.

Sapratām, ka konference notika īstajā  laikā un vietā, jo klausītāju sejā bija redzama neviltota, īsta interese. 10.-12.klašu skolēni saka paldies visiem par to, ka darba dienas laikā, viesi atrada iespēju tikties ar jauniešiem.

 
 

Skolas psiholoģe I. Karole
Comments