...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Konkurss „Eiropas pēdas Latvijā”

Publicēja 2014. gada 21. nov. 23:16Varaviksne Skola
   
No septembra līdz decembrim Latvijas skolām tiek piedāvāta iespēja piedalīties ļoti interesantā konkursā „Eiropas pēdas Latvijā”. Konkursa mērķis ir aktualizēt un pilnveidot jauniešu zināšanas un izpratni par Latviju kā vienu no Eiropas Savienības dalībvalstīm un akcentēt citu ES dalībvalstu radīto kultūrvēsturisko mantojumu Latvijā, kā arī vairot ieinteresētību par ES vērtībām un dalībvalstu sadarbību.
   Konkurss notiek trīs kārtās. Pirmās kārtas uzdevums – atrast savā pilsētā, novadā 10 objektus, ko izveidojuši, izveidē piedalījušies vai līdzdarbojušies Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvji  jebkurā vēsturiskā periodā līdz mūsdienām. Projekta rezultātā tiek izveidots video rullītis „Eiropas pēdas Latvijā”, kurā radoši tiek atspoguļots konkursa dalībnieku atrastais Eiropas valstu kultūrvēsturiskais mantojums Latvijā, tādējādi akcentējot Latvijas ciešo saistību ar pārējām Eiropas valstīm.
   Konkursā piedalījās arī mūsu skolas komanda: Aleksandra Andrukoviča /9.c/, Valērija Suhanova, Sandra Petroviča /10.b/, Jūlija Žuravļova un Artūrs Purpišs /10.a/. Konkursa 1.kārtai tika izveidots video rullītis „Eiropas pēdas Krāslavā”. Grāfu Plāteru dzimta, Antonio Parako, Filipo Kastaldi, Jans Mateiko, Martins Bonins, Svētā Vincenta a  Paulo sieviešu kongregācijas māsas – šo cilvēku darbs ir bijis nozīmīgs, un par to mēs stāstām savā video sižetā.
    7.novembrī mūsu komanda ielūgta piedalīties 2.kārtā. Mājas darbs ir nopietns, jo mums ir jāizpilda divi uzdevumi. Pirmkārt, jānovada virtuāla ekskursija „Eiropas pēdas manā pilsētā”. Otrkārt, jāsagatavojas erudīcijas konkursam par ES institūcijām, tai skaitā par Eiropas Komisiju un Eiropas Parlamentu. 
   
Konkursa otrā kārta notiek Daugavpilī un tajā piedalās četras komandas. Tas ir ļoti interesants un vērtīgs pasākums. No sākuma mums piedāvā noklausīties divas lekcijas par ES institūcijām. Tad mēs noskatāmies Rožupes vidusskolas, Daugavpils Valsts ģimnāzijas un Daugavpils Krievu liceja komandu virtuālās ekskursijas.Protams, aicinām ekskursijā pa Krāslavu. Un beidzot notiek erudīcijas konkurss. Tas nav viegls, jo ir jāzina daudz par ES un tās institūcijām. Daži uzdevumi ir nopietni, bet daži, piemēram, „Mēmais šovs”, pārbauda mūsu aktiermākslu. Un nav tik viegli parādīt savai komandai  vārdus „Itālija” vai „Luksemburga”.
   Pasākuma beigās notiek tikšanās ar Eiropas Parlamenta deputātu Andreju Mamikinu. Viņš stāsta par EP darbību, par saviem pienākumiem, grūtībām un pirmajām veiksmēm savā jaunajā amatā. 
   Latviešu valodas nedēļas piektā diena tika veltīta tēmai „Eiropas pēdas Latvijā /Krāslavā/”. Visu dienu mūsu grupa rādīja savu video sižetu un stāstīja par Krāslavas ievērojamām vietām un izciliem novadniekiem. Mūsu stāstījums beidzas ar vārdiem: „Vēsturē aiziet gadsimti, kuri iezīmējuši laiku, cilvēkus un notikumus, bet lieli darbi, notikumi un cilvēki paliek nākamajām paaudzēm”. Un mums gribētos, lai arī mūsu vienaudži lepotos ar savas pilsētas pagātni un tagadni.
                                                          J.Žuravļova, A.Purpišs

Comments