...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Konkurss "Popiela"

Publicēja 2012. gada 24. okt. 01:53Varaviksne Skola
   Konkurss "Popiela" jau vairāk nekā 10 gadus ir populārs Latvijas skolās. Tas taču ir ļoti interesanti - "pielaikot" biznesa šova zvaigznes tēlu, justies kā miljonu cilvēku elkam. No otras puses, šī konkursa noteikumi visur ir ļoti dažādi, un jauno talantu radošā tieksme nav ieslēdzama nekādos rāmjos.
   "Varavīksnes" skolā konkurss notiek ik gadus, oktobrī tā dalībnieki ir 5. - 8. klašu audzēkņi. Bet jauno zvaigžņu konsultantu lomā uzstājas vecāko klašu audzēkņi - 9. - 12. klašu skolēni. Šogad par konkursa tēmu kļuva pasakas. Vairākas nedēļas skolas gaiteņos ritēja spraigi mēģinājumi, dalībnieki izraudzījās pasakas, meklēja tērpus, varonīgi cīnījās pret vīrusiem un saaukstēšanos. Bet 12. oktobrī skolas aktu zālē pulcējās pasaku fejas un austrumu skaistules, Brēmenes muzikanti un "Prostokvašinas" varoņi. Pavisam stingrās žūrijas vērtējumam, kurā bija skolēnu parlamenta pārstāvji, tika iesniegti 11 priekšnesumi. Atsevišķi sacentās 5. - 6. un 7. - 8. klašu darbi. Konkursa vadītāji Aleksandrs Petrinčiks un Kristīne Paškeviča, iepazīstinot ar konkursa dalībniekiem, atgādināja visiem klātesošajiem par tām pasakām, kuras "godājamā publika" varēja arī piemirst... Rapuncela un Sarkangalvīte, Īkstīte un Pepija Gar-zeķe, Sniegbaltīte un Karalis ar princesi, Aladins un Buratīno, cara meita Zabava un Dobriņas Nikitiča meitas, Mērija Popinsa un Čunga-Čanga. Tāda bija konkursantu izvēle. Katrā priekšnesumā tika vērtēts solistu darbs, deju pavadījums, tērpi un rekvizīti, radoša pieeja, neparastums... Katrs darbs konkursā bija unikāls un neatkārtojams, par katru var pateikt daudz laba.
Jānorāda, ka daži darbi mani vienkārši pārsteidza. Darbība uz skatuves mainījās tik strauji, ka ne vienmēr izdevās izsekot sižetam. Dažos klipos tā vienkārši nebija, taču no tā numuri nekļuva sliktāki un mazāk interesanti. Jaunā paaudze izvēlas jaunas radošuma formas, te viņiem palīdz televīzija un Internets. Vienu es varu teikt ar pārliecību: konkurss atstāja lielisku iespaidu, tāpat kā atstāj iespaidu jebkura īsta jaunrade. Un lai arī ne vienmēr ir gana skatuves pieredzes un pašpārliecinātības - to simtkārt kompensē enerģija un vēlme radīt.
   Gribētos parunāt par solistiem, viņu uzdevums bija vissarežģītākais. Ļoti gribētos atzīmēt Annu Latkovsku no 6. b klases, kura radīja enerģisku un kustīgu Sniegbaltītes tēlu. Vēl gribu pateikt par skumjo karali no "Brēmenes muzikantiem", ko tēloja Artūrs Batura no 6. c klases. Labi pacentās 7. c klases skolēni, viņu klipā daudzi bija solisti: runcis Bazilio (Aleksandrs Silibitkins), lapsa Alise (Katrīne Vidjakina), Buratīno (Anna Ostapko), Karabass Barabass (Veronika Tuzova), Malvīne (Aleksandra Andrukoviča), Pjēro (Arīna Ivanova) - iznāca lielisks ansamblis! Neaizmirstama bija Īkstīte no 5. a klases (Laura Gaļiļejeva), viņas varone bija ļoti mīļa un aizkustinoša. Kas sakāms par Pepiju Garzeķi Karolīnas Lukaševičas (7. b klase) izpildījumā, es biju sajūsmā, kā, starp citu, no visa klipa, kas izskatījās kā visīstākā mūzikla fragmentiņš.
   Visi, kas uzstājās, saņēma diplomus visdažādākajās nominācijās un saldās balvas. Īpašs paldies Latvijas Sarkanā Krusta Krāslavas nodaļai un personīgi Sandrai Molotokai par šī spilgtā pasākuma atbalstu! Katrs izjuta gan skatītāju mīlestību, gan jaunrades prieku.
Kā noslēpumu varu pateikt vienu... Dažus klipus pēc apstrādes un paplašināšanas jūs varēsiet skatīt paši starp "Varavīksnes" skolas Jaungada pasakas ainām šā gada nogalē! Neteikušu, kurus! Jaunais gads tuvojas...
Andrejs JAKUBOVSKIS

pop_iela_2012


Comments