...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Krāslavas KNCB aktīvākajiem lasītājiem par sadarbību ar bērnu bibliotēkas literatūras nodaļu tika piedāvāta ekskursija uz Rīgu „Vizīte ES mājā”

Publicēja 2013. gada 17. dec. 04:56Varaviksne Skola   [ atjaunināts 2013. gada 17. dec. 05:02 ]

   10.decembrī 18 mūsu skolas 8.c un 7.b klases skolēni kopā ar skolotājām V.Purpišu un N.Kirkiļeviču viesojās ES mājā. Mūs iepazīstināja ar trim istabām –zināšanu, sarunu un mākslas. Tās ir pieejamas ikvienam apmeklētājam. Šajās istabās notiek izstādes, filmu vakari, radošās darbnīcas, semināri, diskusijas un neformālas sarunas par Eiropu.
  Mums pastāstīja par Eiropas Savienības vēsturi un institūcijām, par to, kādas iespējas Eiropas Komisija piedāvā jauniešiem. Interesants bija stāstījums par Eiropas Parlamenta darbību, Eiropas Parlamenta vēlēšanām 2014.gadā. Noslēgumā mēs noskatījāmies dokumentālo filmu „Kristaps un ES”.
   Pulksten vienos pie Laimas pulksteņa mēs tikāmies ar ekskursijas vadītāju un devāmies ekskursijā pa Ziemassvētku Vecrīgu. Pastaigājoties pa šaurajām, bruģētajām vecās pilsētas ieliņām, mes apskatījām unikālus arhitektūras pieminekļus: Lielo un Mazo ģildi, Doma baznīcu, Svētā Pētera baznīcu, Melngalvju namu ar bruņinieka Rolanda statuju tā priekšā, Pulvertorni, Svētā Jēkaba katedrāli,dzīvojamo ēku kompleksu „Trīs brāļi”, Zviedru vārtus.
   Mēs apmeklējām arī Ziemassvētku tirdziņu un apskatījām latviešu amatnieku darinājumus – rakstainus cimdus, koka svečturus, vaska sveces, dzintara izstrādājumus, sudraba rotas. Un šeit mums radās lieliska iespēja nofotografēties ar Ziemassvētku vecīti.
   Mūs iespaidoja festivāla „Ziemassvētku egļu ceļš” dizaina objekti. Eglītes, kuras mēs apskatījām, pārsteidza ar ideju oriģinalitāti un izmantoto materiālu daudzveidību.
   Gan tikšanās ar Ziemassvētku vecīti, gan tirdziņa melodijas un smaržas, gan eglīšu skaistums radīja mūsu brauciena īpašu noskaņu. Par jauku ekskursiju mēs pateicamies Krāslavas KNCB bibliotekārēm un ES mājas darbiniekiem.

es_maja


Comments