...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Krāslavas novada jaunieši piedalās Karjeras nedēļas pasākumos Daugavpilī

Publicēja 2014. gada 22. okt. 00:56Varaviksne Skola

ML Karj d

   No 13. līdz 17. oktobrim visā Latvijā notiek Karjeras nedēļa. Tas ir pasākumu cikls, kur jauniešiem ir iespēja tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, karjeras konsultāciju laikā uzzināt savus talantus un pilnveidojamās puses, „projektēt” savu nākotnes profesiju un dzīvesveidu, piedalīties radošajās darbnīcās un iesaistīties citās aktivitātēs.

Kluba „Varavīksne” projekta „Esi savu nākotnes panākumu atslēga!” ietvaros Krāslavas novada jaunieši piedalījās Karjeras nedēļas pasākumos Daugavpilī.

Daudz iespaidu tika iegūts vienā no desmit lielākajiem eksportējošajiem uzņēmumiem Latgalē, metālapstrādes un mašīnbūves SIA „Zieglera mašīnbūve”. Patlaban uzņēmums ražo gan detaļas, gan gala produktus lauksaimniecības sektoram - elektriskos un hidrauliskos rapšu dalītājus un dozētājiekārtas, kukurūzas pļaujmašīnas un pacelšanas iekārtu sastāvdaļas, tās piegādājot tādiem pasaulē zināmiem lauksaimniecības tehnikas ražotājiem kā „Class”, „Case”, „New Holland”, „John-Deere”un „Kuhn”.

Kompānija ražo arī kabeļu savienojumus automašīnu drošības spilveniem un parkošanās sensorus, kurus savās automašīnās uzstāda pasaules lielākie auto ražotāji, tostarp „Opel”, „Volkswagen”, „SAAB”, „Renault”, „Toyota”, „Volvo” un „Ford”.

Daugavpilī Karjeras nedēļai bija īpašs moto - „Nenosēdi savu laiku!”, kuru atainoja simbols – krēsls. Pasākumu piedāvājums bija vērsts uz informācijas ieguvi par izglītības un profesionālajām iespējām Daugavpilī un Latvijā.

Daugavpils Universitātē notika daudzveidīgas un interesantas aktivitātes. Darbojoties radošajās nodarbībās, ko piedāvāja  Karjeras un iniciatīvu atbalsta centrs, tika noteiktas skolēnu spējas, prasmes  un intereses, īpaša uzmanība bija pievērsta jauniešu pašvērtējumam un savu spēju izzināšanai pirms lēmuma pieņemšanas par savu nākotnes profesiju vai nozari.

Krāslavas novada jauniešiem tika organizēta ekskursija pa Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju mācību korpusu. Jaunajās telpās savu darba vidi iekārtoja ķīmijas, fizikas, kvartārvides, parazitoloģijas, hidroekoloģijas, biotehnoloģijas, histoloģijas un citu mācību laboratoriju pētnieki.

Marka Rotko mākslas centrā jauniešu organizācija „De Juna”  uzaicināja uzņēmējus, kuri stāstīja par savu pieredzi, pirmajiem soļiem biznesā.
Gribētos cerēt, ka  savu nākotni Krāslavas jaunieši saistīs ar dzimto novadu, tikai jābūt aktīviem un radoši pielietot savas zināšanas un spējas.

Izsakām pateicību Krāslavas novada domei par iespēju īstenot jauniešu vēlmi iesaistīties karjeras izglītības pasākumos.

 Galina Mikulāne, projekta koordinatore


Comments