...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Krāslavas Varavīksnes vidusskolas šahisti piedalījās Latvijas Skolu šaha olimpiādē

Publicēja 2018. gada 7. maijs 02:23Varaviksne Skola

   Latvijas Skolu šaha olimpiāde Latvijā notiek pirmo reizi. Projekts notiek sadarbībā ar Latvijas šaha federāciju. Mērķis ir noskaidrot, cik Latvijas skolās bērni māk spēlēt šahu, cik skolās ir šaha pulciņš vai šaha stunda. Un kā palīdzēt tām Latvijas skolām, kuras vēlas ieviest šahu savu skolēnu ikdienā? Projekta ietvaros tiks popularizēts šahs kā spēle, kā brīvā laika pavadīšanas veids jaunatnes vidū, veicināta sadarbība starp šaha treneriem, notiks dalīšanās pieredzē un noskaidroti labākie jaunieši šahisti katrā reģionā un Latvijā. 

   Olimpiādei ir 3 posmi, kur 1.posmā no 1.-31.martam, katra skola izvirza 3 labākos zēnus un 3 labākās meitenes 3 vecuma grupās 1.-4.klase, 5.-9.klase un 10.-12.klase, kuri piedalīsies reģionu finālos. Labāko skolēnu noteikšanai nepieciešamības gadījumā tiek organizēti skolas iekšējie šaha turnīri.
   Skolu šaha olimpiādes Latgales finālā no Krāslavas Varavīksnes vidusskolas sacensību dalībnieki:

 

Dalībnieka vārds, uzvārds

Dzimšanas gads

Klase

Baranovskis Daniils

2009

2.a        1.- 4.klašu skolēni

Minkevičs Nikita

2009

2.a        1.- 4.klašu skolēni

Sorogovecs Rihards

2007

4.a        1.- 4.klašu skolēni

Dorofejevs Maris

2006

5.a        5.- 9.klašu skolēni

Kazlauskis Konstantīns

2003

9.a        5.- 9.klašu skolēni

Jersovs Ustins

2001

9.b        5.- 9.klašu skolēni

Pastrama Marčels

2001

10.a     10.- 12.klašu skolēni

Rudaks Artūrs

1999

12.a     10.- 12.klašu skolēni

Lebedoka Veronika

2009

2.a        1.- 4.klašu skolēni

Tribisa Ariana

2009

2.a        1.- 4.klašu skolēni

Ignatjeva Lija

2007

5.a        5.- 9.klašu skolēni

Popa Alina

1999

12.a      10.- 12.klašu skolēni

   Šaha organizatori Krāslavas Varavīksnes vidusskolā - šaha pulciņa vadītāji Ēriks Zaikovskis un Pjotrs Boločko. 

   Piektdien, 13.aprīlī, Maltas vidusskolas sporta zālē tika aizvadīts Latvijas Skolu šaha olimpiādes Latgales reģiona fināls.
Latvijas Skolu šaha olimpiādes trešais reģionu fināls Latgalē kopā pulcēja 60 skolēnus no Maltas, Rēzeknes, Tilžas, Daugavpils, Krāslavas, Viļāniem un Verēmu pagasta, no kuriem 1.–3.vietu ieguvēji piedalīsies Latvijas finālā, Rīgā.
   Latgales reģiona finālu ar svinīgo uzrunu atklāja Rēzeknes novada BJSS direktors Aldis Ciukmacis, kurš ļoti viesmīlīgi izrādīja Maltas vidusskolas moderno, daudzfunkcionālo sporta halli un visu sporta kompleksu kopumā, tai skaitā šaha un dambretes klubu, dienesta viesnīcu.
   Bērniem pēc spēlēm tika skaistas piemiņas veltes, loģisko domāšanu attīstoši kāršu komplekti, veselīgas un uzturvielām bagātīgas brokastu pārslas, saldumi no "Karameļu darbnīcas" un, protams, ļoti skaistas medaļas godalgotajām vietām, kā arī visiem dalībniekiem treneriem, tiesnešiem.
   Treneriem, kuri bērniem māca pirmos soļus šaha pasaulē organizatori uzdāvināja aprīlī iznākušo Jāna Elvesta grāmatu un darba burtnīcu "Šaha ģimnāzija".
   Kad lielās cīņas par vietām uz Latvijas finālu bija beigušās, bērniem tika piedāvāta vienreizēja iespēja piedalīties simultānspēlē pret Latvijas 2017.gada sieviešu čempioni šahā Lindu Krūmiņu un Latvijas 2012.gada čempionu šahā vīriešiem, spēcīgu Latvijas lielmeistaru, rēzeknieti – Ilmāru Starostītu. Šāda iespēja tika 30 sacensību dalībniekiem un speciālai viešņai rēzeknietei Annai Kazmerikai, kura ļoti vēlējās izmantot iespēju un uzspēlēt ar Latvijas čempioni, jāpiezīmē un jāuzslavē Annas ļoti rūpīgā attieksme pret šaha spēli, jo viņa pierakstīja partiju un droši noturēja neizšķirtu.
   Vienlaicīgajā spēlē pie 16 galdiņiem pret Lindu kopā trim bērniem izdevās noturēt vienādu figūru materiālu un vienoties ar Latvijas sieviešu čempioni par neizšķirtu, ar lielmeistaru Ilmāru tikai vienam tika šāda laime – neizšķirts ar lielmeistaru. Visi bērni tika pie Transporta sakaru institūta dāvātajiem Yo-yo un bērniem, kuri noturēja neizšķirtus papildus tika uzdāvināti "Brain games" loģisko kāršu spēļu komplekti un visam klāt sirsnīgs rokas spiediens no Latvijas čempioniem un personīgi parakstīts diploms ar autogrāfu.
   Organizatori sveic veiksmīgos finālistus, vēl veiksmi un izturību lielajā Latvijas finālā, kas 15. maijā notiks Rīgā, Juglas vidusskolā, kā arī saka paldies par balvām atbalstītājiem: Transporta un sakaru institūtam, "MILZU", "Brain Games".
Nellija Maklakova, Latvijas Skolu šaha olimpiādes koordinatore

YouTube video


Comments