...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Krievu valodas un literatūras nedēļa

Publicēja 2018. gada 4. nov. 10:28Varaviksne Skola   [ atjaunināts 2018. gada 5. nov. 04:29 ]

   

   Katru gadu oktobrī skolā tradicionāli notiek krievu valodas un literatūras nedēļa.
   Tās laikā (15.10.- 19.10.) 5.klašu skolēni atminēja vārdu „Daugava” un „Krāslava” noslēpumu. Īpaši labus panākumus guva Ksenija Regele, Darja Vladimirova, Ričards Survilo, Ksenija Minkeviča, Liāna Kovaļevska, Anastasija Pizāne, Rihards Sorogovecs no 5.a klases un Elizabeta Vorožcova, Daniella Nemiro, Kevins Narkeļūns no 5.b klases.
   6.klašu skolēni vāca un apkopoja ar dzimto pilsētu un Krāslavas novadu saistītās leģendas, un arī paši sacerēja Krāslavas Varavīksnes vidusskolas leģendas. Kā labākie izcēlās 6.a klases skolēni Lija Ignatjeva un Artūrs Pitkevičs.
   Septiņas 7.klašu skolēnu komandas piedalījās lingvistiskajā spēlē. Pirmo vietu sadalīja komandas „Osaka”(7.a klase) un „Kokošniki” (7.b klase), 2.vietu izcīnīja komandas „Orešek”(7.a klase) un „Narečije”(7.b klase), 3.vietā ierindojās komandas „Bogatiri”(7.b klase), „Znatoki”(7.c klase) un „Kometa”(7.c klase).
   8.klašu skolēni izmēģināja savus spēkus dzejas rakstīšanā, palīdzēja viņiem skolotāja Žanna Drozdovska.
   19. oktobrī 9.a klases skolēni aicināja noskatīties sagatavoto literāro kompozīciju „Mēs svinam liceja dienu loloto ”, 9.b klases skolēni nolasīja mīļākos A.Puškina dzejoļus. Kā mājas uzdevums tika piedāvāts uzrakstīt eseju par savu skolu.  9.c klases skolēni piedalījas tematiskajā pasākumā "Krāslavas leģendas".
   Vidusskolēni tikās ar Jeļenu Vorošilovu - Krāslavas dzejnieci, kas raksta dzeju latviešu un krievu valodā.
   Visi skolēni krievu valodas un literatūras nedēļas laikā piedalījās kaligrāfijas konkursā.


Comments