...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Latviešu valodas un literatūras nedēļa.

Publicēja 2015. gada 17. nov. 00:17Janis Administrators   [ atjaunināts 2015. gada 17. nov. 00:26 ]
   Latviešu valodas un literatūras nedēļa tradicionāli norit skaistāko Latvijas svētku priekšvakarā. Mēs runājam, lasām, klausāmies un rakstām  par Latvijas dārgumiem:  ievērojamākajām vietām, nozīmīgām lietām, notikumiem un cilvēkiem.  

   Izstāde”Latvija. Skaistākās vietas, kas jāredz”  iepazīstina ar skaistākajām un interesantākajām vietām visos Latvijas novados, kuras ir vērts atklāt un izpētīt visiem mūsu valsts iedzīvotājiem. 6.c, 9.b, 10.a un 11.b klases skolēni, strādājot ar bagātīgi ilustrētā izdevuma materiāliem, pārliecinājās par to, ka ir vērts labāk iepazīt savu dzimto zemi.

   Publiskā runa 9.b klasē. Jau rudens brīvlaikā devītklasnieki sāka gatavoties šim pasākumam – izvēlējās tēmu, veidoja prezentāciju un monologu. Mācību stundā savu klasesbiedru priekšā uzstājās visdrosmīgākie – E.Drobiševska, O.Samule, E.Pašķevičs, D. Truskovskis, R.Lovins.

Konkurss „Kas notiek Latvijā?” 9.a un 9.b klase nesen piedalījās avīzes „Diena” rīkotajā konkursā. 9.b klases skolnieki D.Smertjevs un R.Lovins sagatavoja vērtīgu prezentāciju, kura iepazīstina ar šī konkursa pareizajām atbildēm. Atbildes viņi papildināja ar skaistiem attēliem. Piedāvājam šo darbu izmantot klases stundās, lai atcerētos spilgtākos 2014. gada novembra – 2015.gada oktobra notikumus gan Latvijā,  gan ārzemēs.

Mana Lielā lasīšana ir aktivitāte, kurā iesaistījās 10.a klases skolēni. Mēs runājām par lasīšanas paradumiem: ko lasām, cik bieži to darām un ko domājam par lasīšanas nozīmi. A.Rudaks reklamēja savu iecienītāko lasāmvielu – žurnālu „Ilustrētā Vēsture”. Meitenes A.Popa, M.Linkune, I.Cimoško un N.Dregiša lasa un izvērtē Jauniešu žūrijas grāmatas un gatavo prezentācijas par izlasītajām grāmatām. Un vēl...  kopā ar mums Latvijas slavenības – basketbola treneris Ainars Bagatskis, dziedātājs Dons, aktieri, modes blogeri, biznesa lēdijas. Visi viņi ir lieliska raidījumu cikla „Lielā lasīšana” varoņi, un visi viņi  stāsta par savām mīļākajām grāmatām. Ir vērts noskatīties šos brīnišķīgos videosižetus!

DVD izlases „Latvijas filmas: no pagātnes līdz mūsdienām” prezentācija.  Prezidentūras testa finālspēlē mūsu skolēniem tika pasniegta DVD izlase, kurā  ievietotas 70 Latvijas filmas (10 spēlfilmas, 16 dokumentālās filmas un 44 animācijas filmas, pārstāvot 40 režisorus). Tā ir pirmā tik apjomīgā un hronoloģiski plašā Latvijas filmu izlase (1961-2014). Ar 6.c klases skolēniem mēs noskatījāmies latviešu animācijas filmu klasiku: „Zelta sietiņš”, „Zaķīšu pirtiņa”, „Skudriņa Tipa”, „Kabata”, „Man vienai māsiņai”. Pēc filmu motīviem tika radīti zīmējumi. 9.b, 10.a un 11.a skatījās Aigara Graubas filmu „Sapņu komanda 1935”. Filma stāsta par to, cik svarīgi ir apvienot cilvēkus kopīgam mērķim. Pēc filmas noskatīšanās rakstām atsauksmes un lasām recenzijas.

Lielais apņemšanās kamols. Un tas ir mājas darbs, kuru veiksim līdz 20.novembrim. Gaidot Latvijas simtgadi, tiek turpināta pirms diviem rudeņiem aizsāktā ierakstu sērija „Apņemšanās Latvijas simtgadei”. Latvijas Radio aicina mūs apņemties paveikt kaut ko līdz Latvijas simtgadei. To var izdarīt Latvijas sabiedrisko mediju portālā lsm.lv, meklējot apņemšanās kamolu. Lai vārdi kļūtu par darbiem, iedvesmu citiem un atgādinājumu pašiem sev,ir publicēts  apņemšanos saraksts, sniedzot iespēju paraudzīties, kas jau līdz šim ir iepīts Lielajā apņemšanās kamolā. Šis saraksts ir apskatāms e-klasē un kabinetā.

   Lasām to un iepinam savu apņemšanos Lielajā kamolā!

 


 


 


                                                                                             Informāciju apkopoja V.Purpiša un S.Petroviča
Comments