...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Latvijas mazpulcēnu sporta spēles Džūkstē un Kalsnavas arborētums

Publicēja 2018. gada 30. maijs 23:52Varaviksne Skola
   3.maijā Džūkstes pamatskolā notika gadskārtējās Latvijas Mazpulku sporta spēles "Zaļais starts!", kurās piedalījās arī Krāslava novada mazpulcēni. Krāslavas Varavīksnes mazpulkos pārstāvēja četras skolnieces no 7.a. klases: Ligita Petkeviča, Samanta Rukmane, Santa Rukmāne un 8.b klases Diāna Širokiha. Pasākuma mērķis ir popularizēt sportiska un videi draudzīga dzīvesveida tradīcijas lauku jauniešu vidū, piedāvājot sportiskas un aizraujošas, veselību veicinošas un izzinošas sacensības. Šajā gada Latvijas Mazpulku sporta spēles "Zaļais starts!" mūsu meitenēm bija veiksmīgas, Santa un Ligita uzvarēja individuālajās sacensībās. Komanda saņēma pateicību.
   Papildu sportiskām aktivitātēm dienas izskaņā mazpulcēni svinēja arī Baltā galdauta svētkus. Visi Latvijas mazpulki klāja kopīgo galdu un cienājās ar pašu gatavotajiem pīrāgiem, cepumiem, sieru un citiem gardumiem. Pasākuma laikā vērojām arī Džūkstes skolēnu uzstāšanos un zirgu izjādes.
   Paldies mazpulcēniem par saliedētību, mērķtiecību, cīņas sparu un izturību!
   
   24. māija Mazpulki devās ekskursija uz Kalsnavas arborētumu. Šī ekskursija notika pateicoties Latvijas Mazpulku projektam "Mazpulku valstiskās audzināšanas programma" 2018.gadam.                                               
   Kalsnavas arborētums ir lielākā kokaugu kolekcija Austrumlatvijā, kur no agra pavasara līdz vēlam rudenim iespējams apskatīt ap 2500 dažādu koku sugu un 45 000 stādu.  Kalsnavas arborētuma kopējā platība ir 143,96 ha, no kuriem koku un krūmu stādījumi aizņem 99 ha. Tas ir atzīts par īpaši aizsargājamu dabas teritoriju. 
   Gida pavadībā mēs  pastaigājamies pa rododendru pastaigu taku, peoniju dārzu, priežu mežu, gar dīķiem, kuros redzamas ūdensrozes dažādās krāsās kā arī redzējām dažāda veida skujkokus. Daudzi iespaidojas no ziedošu ceriņu dārza.   Pēc pastaigām  izbaudījām ainavu no skatu torņa. Ekskursijas beigas skolēni ar prieku piedalījās izzinošas nodarbības. 

YouTube video


Mazpulka vadītāja I. Solima

Comments