...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

Latvijas Sarkanā Krusta vēsture un humānisms mūsdienu sabiedrībā

Publicēja 2017. gada 14. dec. 23:14Varaviksne Skola
   
  Mēs, Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 10. klases skolēni, nolēmām iegūt informāciju par Latvijas Sarkanā Krusta pirmsākumiem, tāpēc apmeklējām tematisko izstādi Krāslavas Vēstures un mākslas muzejā. Bijām ļoti pārsteigti, kad ieraudzījām tik daudz interesantu eksponātu.
   Izstāde atspoguļo Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) darbību no 1918. gada līdz mūsdienām. Tā ir lieliska iespēja iepazīties ne tikai ar LSK vēsturi, bet arī aizdomāties par humānismu mūsdienu sabiedrībā. Ekspozīcijā var apskatīt dažādus sadzīves priekšmetus, plakātus, fotogrāfijas, dokumentus un citus informatīvos materiālus.
   Tie, kas vēlas dziļāk izpētīt LSK vēsturi, muzejā ieraudzīs dažādas lietas, sakot ar senlaiku šļircēm un beidzot ar protēzēm. Mūsuprāt, bija ļoti interesanti aplūkot visus vēsturiskos priekšmetus, kam ir gandrīz 100 gadu. Taču mūsu viedokļi par visinteresantāko eksponātu dalījās: Brigitu ieinteresēja medmāsas forma, Anastasiju - acu implanti, kas tika veidoti no stikla, bet Zaharu - skalpeļi. Skatoties uz senlaiku medicīnas aprīkojumu, radās izjūta, ka esam 20. gadsimta 20. gados, un tas bija fascinējoši.
   Apmeklējot muzeju, mēs ieguvām daudz dažādu iespaidu un emociju, bet kā galveno var minēt sajūsmu. Iesakām apmeklēt šo izstādi visiem mūsu vienaudžiem un pieaugušajiem cilvēkiem, it īpaši tiem, kas grib uzzināt kaut ko jaunu par Latvijas Sarkano Krustu. 

Brigita Hveckoviča, Zahars Popa un Anastasija Smirnova, 10. klases skolēni
Comments