...‎ > ‎Ziņas‎ > ‎

LECAM PA JAUNAM, LECAM PA VECAM

Publicēja 2017. gada 19. febr. 23:08Varaviksne Skola
   
   2017. gada 17.februārī Alūksnē noritēja ikgadējs Izglītības un kultūras iestāžu 5.-9. un 7.-9. klašu tautas deju kolektīvu pasākums “Lecam pa jaunam, lecam pa vecam”.
   Alūksnē sapulcējās dejotāji no Jelgavas, Rīgas, Jēkabpils, Krāslavas Lubānas novada, Viļāniem, Alūksnes, Cēsīm, Burtnieku novada. Krāslavas novadu pārstāvēja Varavīksnes vidusskolas audzēkņi 5.klašu tautas deju kolektīvs ‘’Austriņa’’, vadītāja Nadežda Adamoviča.
   Šo pasākumu organizē Valsts izglītības satura centrs (VISC) sadarbībā ar Alūksnes pašvaldību. Galvenais mērķis ir veicināt audzēkņu radošo, māksliniecisko un fizisko spēju attīstību un aktivizēt sava novada kultūras apzināšanu un jaunatnes estētisko audzināšanu.
   17 deju kolektīvu jauniešiem tika piedāvāta plaša un aizraujoša dienas programma. Pēc reģistrācijas Alūksnes kultūras centrā, dejotājus gaidīja pusdienas, tam sekoja ziemas sporta aktivitātes. Tuvāk vakaram kopmēģinājumi un gatavošanās koncertam. Koncertā tika izdejota 31 deja. Vēlāk kolektīvi sapulcējās E.Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā sumināšanai un apbalvošanai. TDK ‘’Austriņai’’ tika izsniegts pateicības raksts no Alūksnes novada pašvaldības, pateicība no valsts izglītības satura centra, un īpaša simpātijas balva no vecākās referentes Ilzes Mažānes!

Comments